Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

„Dobre” to za mało. OKNOPLAST
Data dodania: 05.02.17

Firma OKNOPLAST powstała dwadzieścia lat temu i nadal pozostaje firmą rodzinną – kierują nią ojciec i syn, Adam i Mikołaj Placek. Grupa posiada trzy zakłady produkcyjne: 1200 pracowników w głównej siedzibie firmy, w Ochmanowie koło Krakowa, zajmuje się głównie produkcją markowych okien z PVC; kolejnych 100 pracowników produkuje okna aluminiowe w zakładzie AluHouse, również w okolicach Krakowa; a w Łodzi następnych 200 pracowników produkuje również okna z PVC.

 

 

 

2017 2 24 1

3500 szyb zespolonych dziennie jest produkowanych przez cztery linie cięcia szkła i trzy linie produkcyjne szyb zespolonych dostarczone przez firmę LISEC.

 

 

Największym rynkiem dla firmy OKNOPLAST jest rynek krajowy, ale ponad połowa produktów (65%),jest eksportowana i sprzedawana za granicą: na Węgrzech, w Niemczech, Czechach, Francji, we Włoszech i na Słowacji. Andrzej Gołembiecki, kierownik działu produkcji szyb zespolonych mówi: 

 

– OKNOPLAST to marka premium. Do produkcji szyb zespolonych kupujemy najlepsze rodzaje szkła, mamy najlepsze maszyny do obróbki i zatrudniamy najlepszych ludzi na rynku. Dowodem naszego sukcesu są liczne nagrody otrzymywane za oferowane przez nas innowacje, a także fakt, że nasze produkty są często kopiowane, co powinno nas zasmucać – ale bądźmy szczerzy – to jest też dla nas powód do dumy.

 

A potem dodaje: 

 

– Chcemy, aby klienci wydawali okrzyki zachwytu po zainstalowaniu nowoczesnych okien, o najwyższej jakości. Jeśli pojawiają się jakieś zastrzeżenia, OKNOPLAST dąży do tego aby je szybko rozwiązać i sprawić, żeby klienci byli zadowoleni, nawet jeśli to będzie kosztem naszej firmy. Roszczenia, które są związane z wadami w surowcach lub komponentach nie zawsze mogą być przekazywane do dostawcy, ponieważ kryteria i wymagania OKNOPLAST wobec jakości są ponadnormatywne.

 

 

2017 2 24 2

Celem firmy OKNOPLAST jest podwojenie mocy produkcyjnych do 2020 roku, w związku z tym obecnie przedmiotem dyskusji jest zakres potrzebnych inwestycji. Firma LISEC będzie uczestniczyć w realizacji planów firmy OKNOPLAST.

 

 

OKNOPLAST ma wewnętrzne standardy jakości znacznie bardziej restrykcyjne niż producenci szkła. Dopiero przyjmując tak ścisłą strategię jakości firma otrzymała certyfikat CEKAL umożliwiający wejście na rynek francuski z wyrobami zawierającymi elementy przeszklone Jest to jeden z najostrzejszych certyfikatów na rynku: otrzymano go 1,5 roku po rozpoczęciu produkcji szyb zespolonych. Potwierdza to też w swojej wypowiedzi Adam Placek:

 

– Dbamy przede wszystkim o wysoką jakość i unikalny wygląd okien, a nie o bardzo szybką sprzedaż wyrobów z magazynu. Jesteśmy wymagający i dążymy do perfekcji na każdym kroku. 

 

 

Podwojenie zdolności produkcyjnej do 2020 r.

 

Niedawno firma OKNOPLAST opracowała strategię dalszego rozwoju. Jej celem jest podwojenie mocy produkcyjnych do 2020 roku, co oznaczałoby wzrost produkcji do 7000 szyb zespolonych dziennie. Niezbędne inwestycje są obecnie przedmiotem dyskusji a firma LISEC będzie uczestniczyła w realizacji planów firmy OKNOPLAST. Szczegółowy plan działania prowadzący do realizacji tej strategii ma być gotowy do końca roku 2017.

 

Do 2012 r. OKNOPLAST kupował szyby zespolone od największych polskich dostawców. Wtedy zapadła decyzja uruchomienia własnej produkcji szyb zespolonych w celu zwiększenia własnej wartości dodanej i uzyskania większej niezależności. Teraz w zakładzie pracują cztery linie do cięcia szkła od firmy LISEC i trzy linie produkcyjne szyb zespolonych od LISEC, które generują 3500 szyb zespolonych dziennie. Firma OKNOPLAST przetwarza 70 różnych rodzajów szkła, co pozwala wyprodukować 6000 różnych typów szyb zespolonych. Przedstawiciel firmy OKNOPLAST stwierdza:

 

– Wobec różnorodności asortymentu produkowanych szyb wprowadzenie pakietów oprogramowania LISEC do sterowania produkcją było bardzo trudne ale dzięki własnemu doświadczeniu w obróbce szkła firma LISEC była w stanie opracować rozwiązania dostosowane do naszych potrzeb i zaoferować nam to, czego naprawdę potrzebowaliśmy. 

 

 

2017 2 24 3

Karol Mielnik, dyrektor zarządzający LISEC Polska i Andrzej Gołembiecki, kierownik działu produkcji szyb zespolonych w firmie OKNOPLAST, w zakładzie produkcyjnym pod Krakowem.

 

 

Najnowsze innowacje produktowe oferowane przez OKNOPLAST 

 

OKNOPLAST, to jedna z czołowych polskich marek w stolarce budowlanej, a w ostatnim czasie najbardziej znana, z powodu wprowadzania innowacyjnych rozwiązań okiennych. Jednym z nich jest okno PIXEL, łączące elegancję, estetykę i nowoczesną technologię, zapewniając do 22% więcej światła w pomieszczeniu, dzięki małej szerokości ramy skrzydła. Drugim nowym produktem jest Winergetic, seria okien specjalnie zaprojektowana, by osiągnąć niskie straty ciepła, a tym samym zmniejszyć koszty ogrzewania budynku.

 

 

Filip MIERMANS
LISEC

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 02/2017

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik