Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Szybko, szybciej… SprintCut
Data dodania: 31.01.18

LISEC postawił sobie za cel opracowanie najbardziej wydajnego stołu do cięcia szkła płaskiego. Rezultat mówi sam za siebie: nowa maszyna o wysokiej wydajności w nowym projekcie LISEC o nazwie SprintCut automatycznie i szybko kroi szkło płaskie dzięki najnowocześniejszej technice napędowej. 

 

 

Liniowy napęd jako sekret sukcesu

 

Dzięki liniowemu napędowi elektrycznemu i zintegrowanemu systemowi pomiarowemu, nowy SprintCut zapewnia maksymalną prędkość cięcia i wyjątkową dynamikę przesuwu głowicy tnącej. Maksymalne przyspieszenie wynosi ok. 16 m/s² , a maksymalna prędkość 310 m/min.

 

 

2018 01 56 1

LiSEC SprintCut: maksymalizuje prędkość i przyspieszenie – gwarantując sukces 

 

 

– Nasz napęd liniowy ma kilka ruchomych części, co oznacza, że zużycie mechaniczne jest niższe, co przekłada się na dłuższe okresy między przeglądami i niskie koszty przestojów – mówi Thomas Traugott, kierownik działu maszyn do cięcia szkła w LiSEC. – Oprócz szczególnie wysokiego przyspieszenia, ta technika napędowa pozwala na doskonałą dokładność pozycjonowania głowicy tnącej z maksymalnym przesunięciem 0,1 mm. Dzięki inteligentnemu sterowaniu maksymalną prędkość osiąga się tak szybko, jak to możliwe.

 

I dodaje: – Dzięki starannym i konstruktywnym ulepszeniom udało nam się znacznie zmniejszyć emisje hałasu i jeszcze bardziej zoptymalizować obsługę całej maszyny, co jest korzystne dla każdego operatora i firmy wykorzystującej te maszyny.

 

 

2018 01 56 2

Dokładność pozycjonowania głowicy tnącej z max. przesunięcie o 0,1 mm

 

 

System pomiarowy zapewnia niezbędną precyzję

 

Obsługa stołu do cięcia jest łatwiejsza dzięki jeszcze większemu zautomatyzowaniu i nowym sterownikom elektronicznym. Kontrola nacisku przy cięciu, kontrola nacisku przy szlifowaniu, monitorowanie zużycia oleju stosowanego przy cięciu i zużycie ściernicy są zautomatyzowane i – jako środek zapobiegawczy przed ewentualnym uszkodzeniem maszyny czy obrabianego materiału – układ sterowania wskazuje na elementy maszyny lub narzędzi, które w wkrótce będą wymagały wymiany lub konserwacji, zmniejszając w ten sposób nieplanowane przestoje.

 

– Nowa maszyna wyznacza wysoki standard w swojej klasie, zapewnia optymalny stosunek ceny do wydajności. Zwłaszcza klienci z wysoce zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi, pracującymi w trybie wielozmianowym, mogą uzyskać nawet o 20% krótszy czas cyklu produkcyjnego – wyjaśnia Thomas Traugott.

 

 

2018 01 56 3

Łatwa obsługa stołu do cięcia

 

 

 

 www.lisec.com

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2018

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik