Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

W czasie targów GLASSTEC 2018 Edgetech Europe GmbH przedstawi obiekty referencyjne z całego świata
Data dodania: 18.09.18

Elastyczny Super Spacer® z pianki strukturalnej jest pionierem pośród systemów ciepłej ramki dystansowej. Jest to energooszczędne rozwiązanie, stosowane w oknach z szybami termoizolacyjnymi. Systemy te w znacznej mierze redukują straty energii, zapobiegają znacząco procesowi kondensacji, a ponadto przyczyniają się do wydłużenia żywotności okien. Rocznie sprzedawanych jest średnio ponad 300 milionów metrów tych profili w 90 krajach na całym świecie. 

 

2018 9 6 1 

 

Na wiodących na świecie targach przemysłu szklarskiego, w dniach od 23 do 26 października 2018 r., Edgetech/Quanex zaprezentuje na stanowisku C 16 w hali 17 różnorodne możliwości jego stosowania, na przykładzie renomowanych obiektów, takich jak: hamburska Elbphilharmonie, Kö-Bogen w Düsseldorfie, czy też kopenhagski Maersk Tower.

 

– W ciągu 30 lat zebrała się imponująca liczba rewelacyjnych referencji. Na targach GLASSTEC 2018 pragniemy to uczcić z naszymi klientami – mówi Dyrektor Zarządzający Joachim Stoss. Pod hasłem „Always present in Prestigious Buildings“ Edgetech zaprezentuje różnorodne przykłady zastosowania swojego systemu ciepłej ramki dystansowej Super Spacer® w nowoczesnej architekturze szkła. Istotnym aspektem przy wyborze omawianych obiektów były strefy klimatyczne – od Skandynawii do rejonu Zatoki Perskiej.

 

– Ciepła ramka dystansowa musi przez dziesiątki lat zachować szczelność pomimo stale oddziaływających na połączenia krawędzi sił mechanicznych — wyjaśnia Christoph Rubel, European Technical Manager. — Obowiązuje to naturalnie w szczególności dla ekstremalnie zimnych i ekstremalnie gorących obszarów, względnie dla stref klimatycznych, w których szybkie, uwarunkowane pogodą zmiany temperatur są na porządku dziennym.

 

Ramka dystansowa taka jak Super Spacer dzięki swojej elastycznej piance strukturalnej bierze udział w ruchach pompujących szyb i zapobiega zużyciu pierwotnego uszczelnienia, a tym samym możliwemu przedostaniu się powietrza do przestrzeni pomiędzy szybami

 

Kolejne, kluczowe zagadnienie poświęcone jest nowoczesnej architekturze, w której w niedawnej przeszłości obiekty, takie jak „The Opus“, czy też Elbphilharmonie w Hamburgu, raz po raz wyznaczały nowe kamienie milowe.

 

– Zaokrąglenie jest nową formą w miejsce kanciastej a dwukomorowe szyby termoizolacyjne są obecnym standardem w technologii okien i elewacji – wyjaśnia Joachim Stoss.

 

W opinii pracowników z Heinsberg o takich zaletach ciepłej ramki, jak znacznie polepszona wydajność energetyczna, optymalny klimat przestrzeni zamkniętych i brak kondensacji w przestrzeni pomiędzy szybami nie trzeba już przekonywać prawie żadnego inwestora bądź też projektanta.

 

Dlatego ciepła ramka dystansowa znajduje się coraz częściej w centrum uwagi także pod względem procesów produkcyjnych, zwłaszcza, że gięte szyby o dowolnych kształtach, jako wielowarstwowe oszklenie izolacyjne mogą zostać wykonane wyłącznie przy zastosowaniu elastycznych ramek dystansowych.

 

Dokładna do milimetra precyzyjna aplikacja profilu Super Spacer® także w szybach o dużej powierzchni, możliwa jest zarówno w produkcji ręcznej jak i produkcji automatycznej. Jest ona przede wszystkim interesująca dla odwiedzających targi GLASSTEC producentów szkła izolacyjnego, elementów elewacji i okien.

 

www.superspacer.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik