Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

EGLAS, szkło, które grzeje, czyli ciepło bez kompromisów
Data dodania: 19.09.18

EGLAS to szkło aktywne, zaprojektowane po to, aby przejrzysta tafla szkła mogła ogrzewać wnętrza. Zasada działania szkła grzewczego opiera się na zastosowaniu dwóch elementów: prądu elektrycznego i powłoki z tlenków metali nałożonej na powierzchnię szkła. W zależności od potrzeb i budowy, szkło EGLAS może pełnić następujące funkcje:  głównego ogrzewania, anty-kondensacji, topienia śniegu, komfortu termicznego. 

 

Szkło grzewcze EGLAS może być głównym źródłem ogrzewania w budynku. Może też stanowić uzupełnienie standardowego ogrzewania w miejscach, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia dodatkowego źródła ciepła, np. w łazienkach lub w zewnętrznych szklanych okładzinach ścian, gdzie pojawia się problem kondensacji lub przeciągów.

 

Szkło to jest rozwiązaniem efektywnym i trwałym wszędzie tam, gdzie pojawiają się problemy związane z obecnością zimnej powierzchni szkła. To prosty sposób na uzyskanie znacznej poprawy komfortu przebywania blisko przeszklonych powierzchni zewnętrznych przegród budynku. Komfort cieplny w pomieszczeniu wyposażonym w podgrzewane szyby zespolone EGLAS znacznie podwyższa się w porównaniu do klasycznego przeszklenia.

 

Przeciągi spowodowane zimną powierzchnią szkła, które obniżają jakość klimatu w pomieszczeniach, zostają wyeliminowane, gdy wewnętrzna powierzchnia szkła ma taką samą temperaturę, co powietrze znajdujące się w pomieszczeniu, a to zapewnia szkło aktywne EGLAS. Jest to szczególnie korzystne dla osób cierpiących na astmę lub alergię na kurz.

 

W okresie zimowym temperatura powierzchni szyby wewnętrznej tradycyjnej szyby zespolonej może spaść poniżej punktu rosy, w wyniku czego na szkle zaczyna pojawiać się woda. W niewielkich ilościach skroplona woda powoduje głównie naruszenie struktury ram okiennych, skracając ich trwałość. Dodatkowo, gdy woda skrapla się w większych ilościach i wsiąka w ścianę.

 

Może to spowodować pojawienie się pleśni i grzybów w jej strukturze. Jakość powietrza w pomieszczeniach pogarsza się, a koszty eliminacji tego problemu mogą być wysokie. Zespolenie z podgrzewaną szybą EGLAS eliminuje powyższe kłopoty z nadmierną wilgocią i pleśnią zapewniając zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach.

 

 

2018 9 30 1

 

 

Gdy w oknach zamontowane jest szkło grzewcze EGLAS, można wyeliminować kaloryfery pod oknami, co umożliwia lepsze wykorzystać powierzchni pomieszczenia. Ponadto, ilość światła naturalnego docierającego do pomieszczeń może być większa dzięki zastosowaniu większej powierzchni okien. Szkło izolacyjne EGLAS idealnie sprawdza się w lokalach użytkowych takich jak restauracje pozwalając na ustawianie stolików blisko przeszklenia bez narażania klientów na dyskomfort związany bliskością zimnej powierzchni szkła. Tego problemu przy szkleniu EGLAS nie ma.

 

Zastosowanie szkła grzewczego EGLAS w konstrukcjach szklanych daje projektantom całą gamę możliwości uzyskania niekonwencjonalnych rozwiązań, z pominięciem pewnych problemów związanych z zastosowaniem typowego szkła, takich jak konieczność odśnieżania, przeciągi czy kondensacja wody na szybach spowodowana niską temperaturą powierzchni szkła.

 

 

2018 9 30 2

 

 

Zalety techniczne szkła EGLAS

 

  • dowolna powierzchnia szklana może stać się grzejnikiem,
  • połączenie z BMS Systemem Budynku Inteligentnego,
  • wielozadaniowość (ogrzewanie, likwidacja parowania, topienie śniegu), 
  • łatwy i szybki montaż.

 

 

Specyfikacja szkła EGLAS

2018 9 30 3

 

 

Więcej na stronie:

www.saint-gobain-building-glass.pl,

www.glassolutions.pl 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik