Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Edgetech bardzo zadowolony z targów GLASSTEC 2018
Data dodania: 17.12.18

— Congratulations on a great GLASSTEC, it was the best show ever — Bob Daniels, prezydent firmy Quanex IG Systems, razem z dyrektorem zarządzającym Edgetech Europe, Joachimem Stoss, był zgodny co do tego, że te wiodące targi światowe są ciągle koniecznym i niezastąpionym spotkaniem branżowym.

 


Jak zwykle firma Edgetech Europe GmbH sprawowała funkcję gospodarza dla klientów i kolegów z całego świata.

 

— Nawiązując do hasła targów ‚Always Present in Prestigious Buildings‘ nasza prezentacja wspaniale odzwierciedlała międzynarodowe zestawienie odwiedzających nas gości — stwierdza Joachim Stoss wyciągając wyłącznie pozytywne wnioski.

 

2018 12 14 1

 Od lewj do prawej: YS Park, Iwona Saczek, Christina Bång, Alain Monribot, Tommaso Pascucci, Horst Matias, Jacinto Mora, Roger Kahlen, Knud Leuschner, Joachim Stoss i Georg Janik.

 

Z powodu dynamicznego rozwoju branży budowlanej w Azji, a przede wszystkim w Chinach i na Bliskim Wschodzie, perspektywy wzrostu dla innowacyjnych europejskich produktów niszowych są w dalszym ciągu imponujące.

 

Nawiązując do tego można było zauważyć silny wzrost zainteresowania wynikający z ilości odwiedzających osób z tych właśnie rynków.

 

W przypadku Super Spacer® jest to do zawdzięczenia przede wszystkim strukturze i funkcjonalności tej elastycznej ramki dystansowej.

 


Elastyczne ramki dystansowe bardziej odporne na obciążenia klimatyczne

— Taki produkt jak Super Spacer posiada niejako pamięć długotrwałą — wyjaśnia Christoph Rubel, specjalista d/s techniki firmy Edgetech — powraca on zawsze do swojego wyjściowego kształtu.

 

W gorących regionach, jak Bliski Wschód, w porównaniu z umiarkowanymi szerokościami geograficznymi Europy Środkowej, okna i elewacje szklane poddawane są nieporównanie wyższym obciążeniom spowodowanym upałem i dużymi różnicami temperatur pomiędzy wnętrzem i otoczeniem.

 

W wielu przypadkach budynki wznoszą się wysoko w górę i tym samym na połączenie krawędzi oddziaływują we wzmożony sposób różnice ciśnienia i prędkości wiatru.

 

Poprzez ruchomość ramki dystansowej na bazie pianki mechaniczne obciążenie zostaje znacznie zredukowane. — Super Spacer ma również przewagę poprzez jego plastyczność — uzupełnia Johannes von Wenserski, prokurent w firmie Edgetech.

 

Jako przykłady referencyjnych obiektów z giętymi zespolonymi szybami izolacyjnymi, czy też tysiącami szyb o swobodnym kształcie, na targach GLASSTEC przedstawiono dwie spektakularne budowle w centrum Dubaju: ‚The Opus‘ architekt Zahy Hadid i ‚Museum of the Future‘ architekta Shauna Killa.

 

— Zostać wybranym do realizacji tak kompleksowych budowli pokazuje nam, że z naszym asortymentem produktów Super Spacer jesteśmy na właściwej drodze – i to od prawie 30 lat — reasumuje Joachim Stoss.

 

Ingrid Hecht


www.superspacer.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik