Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Nowe aplikacje łączą urządzenia z firmy Bystronic glass
Data dodania: 04.02.20

 Obecnie maszyny można zaprogramować w taki sposób, aby możliwe było ciągłe monitorowanie i optymalizacja produkcji. Firma Bystronic glass oferuje swoim klientom cenne i zaawansowane dodatki programowe z nowymi aplikacjami: B’CHAMP do przemysłu szyb samochodowych i B’BRIGHT do produkcji cienkiego szkła typy display.

 

2020 01 55 1

 

Kwestia połączenia świata biznesu za pomocą słowa kluczowego „Przemysł 4.0” jest obecnie szeroko dyskutowana. Dziś przy użyciu inteligentnych algorytmów maszyny i urządzenia muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby same optymalizowały swoje procesy. Oznacza to, że materiały eksploatacyjne i powiązane koszty można skutecznie zmniejszyć.

 

Na pierwszym miejscu stoi oczywiście łatwość użytkowania dla użytkownika, która powinna być jak najbardziej intuicyjna. Jako jedna z wiodących firm na świecie, firma Bystronic glass produkuje maszyny do obróbki szkła samochodowego i typu display (cięcie, łamanie, szlifowanie, wiercenie).

 

Innowacje techniczne, takie jak B’CHAMP lub B’BRIGHT, pomagają producentom szkła automotive i typu display działać wydajniej i oszczędniej. Dzięki nowym aplikacjom do szyb samochodowych Bystronic glass może wesprzeć klientów w ich drodze do cyfryzacji produkcji.

 

2020 01 55 2

 

Wszystkie dostępne aplikacje są już domyślnie włączone
Wszystkie aplikacje są domyślnie zawarte w dostarczonych systemach sterowania. Licencje na opro- gramowanie można aktywować indywidualnie na żądanie. Dlatego nie ma potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu i oprogramowania. Interfejs oparty jest na Advanced Control System (ACS) 3 i jest łatwy w obsłudze bez klawiatury lub myszy przez użytkownika.

 

Obsługiwane są również funkcje dotykowe. Wszystkie aplikacje są wstępnie zainstalowane w panelu ACS3 w 11 różnych językach. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie w użyciu ich na całym świecie.

 

Różne możliwości dla użytkowników aplikacji
Każdy użytkownik aplikacji B’CHAMP lub B’BRIGHT ma dostęp do dwóch darmowych programów do analizy danych produkcyjnych. Ponadto każdą komórkę produkcyjną można rozszerzyć o indywidualne prawa użytkownika lub własną pamięć parametrów dla każdego zadania.

 

Twórcy z Bystronic glass są szczególnie dumni z programu Automatic Grind-In App (Automatyczne szlifowanie), umożliwiającego w pełni automatyczną regulację szlifierki po zmianie zadania. Zapewnia to maksymalną elastyczność dla klienta. Kolejną korzyścią jest to, że program Tool Break-In App (Narzędzia do łamania) umożliwia operatorom obróbkę już pierwszej tafli szkła bez utraty jakości po zmianie narzędzia. To znacznie zmniejsza ilość materiału odrzucanego jako wadliwy.

 

2020 01 55 3

 

Dzięki aplikacjom do szyb samochodowych możliwe jest monitorowanie do sześciu działów produkcyjnych za pomocą „zdalnego” pilota. To znacznie skraca duże odległości na hali produkcyjnej. Jednocześnie klienci mogą połączyć swoje aplikacje B’CHAMP i B’BRIGHT za pośrednictwem interfejsu OPC-UA. Analiza dużych zbiorów danych lub aplikacje IoT są możliwe bez żadnych problemów dzięki idei Bystronic glass 4.0. W ten sposób firma Bystronic glass sprawia, że przyszłość jest w zasięgu ręki klienta. 

 

Peter Nischwitz
www.bystronic-glass.com
www.glaston.net

 

2020 01 55 4

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 01/2020
   

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik