Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Halio®: inteligentne szkło z myślą o większym komforcie
Data dodania: 28.04.20

Dostępność naturalnego światła jest warunkiem dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego – korzystnie wpływa z jednej strony na sen, a z drugiej na wydajność pracy.

 

Halio® to inteligentny i responsywny system zarządzania światłem naturalnym, zaprojektowany w celu zapewnienia komfortowej przestrzeni życiowej i roboczej poprzez zatrzymanie nadmiaru ciepła, zredukowanie odblasków i utrzymanie użytkowników w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym.

 

Szkło Halio inteligentnie zastępuje wszelkie mechaniczne systemy ochrony przeciwsłonecznej.

 

Tak jak zwykłe szkło zawiera ono szkło neutralne, które w niecałe trzy minuty może zmienić odcień od pełnej przezroczystości do ciemnoszarego. Przyciemnieniem można sterować ręcznie lub za pomocą aplikacji.

 

2020 04 32 1

 

Szkło Halio zmienia nasz styl życia!
Wszyscy potrzebujemy i poszukujemy naturalnego światła, które ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Jednak tworzenie optymalnych warunków do życia i pracy wymaga precyzyjnej kontroli nad ilością dostarczanego światła.

 

Jako najbardziej zaawansowany na świecie system zarządzania światłem naturalnym szkło Halio przekształca wnętrza budynków w nowoczesne, relaksujące i połączone ze sobą przestrzenie.

 

Szyby mogą na życzenie zostać przyciemnione do poziomu wymaganego ze względu na komfort użytkowników.

 

2020 04 32 2

 


Samopoczucie i komfort
Ponieważ 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach, niezwykle ważne jest zapewnienie przyjemnej atmosfery wewnątrz budynków.

 

Czy wiesz, że obecność naturalnego światła zwiększa wydajność pracy o 15%, a nauki nawet do 26% oraz zmniejsza średni czas pobytu w szpitalu o 4 dni w roku*?

 

Jak sugeruje hipoteza biofilii, ludzie mają wrodzoną potrzebę poszukiwania kontaktu z naturą. Jeśli to prawda, to właśnie okna są łącznikiem ze światem zewnętrznym – prostym sposobem na kontakt z naturą jako źródłem energii życia.

 

* Na żądanie dostępne są wyniki niezależnych badań.

 

2020 04 32 3

 

Tak jak zwykłe szkło system Halio zawiera szkło neutralne, które w niecałe trzy minuty może przyciemnić się tak, by pochłaniać do 98% światła naturalnego i do 95% ciepła słonecznego.

 

Użytkownicy mają możliwość dostosowania poziomu światła i ciepła do potrzeb w zakresie zapewnienia optymalnego komfortu przy jednoczesnym zachowaniu kontaktu ze światem zewnętrznym.

 

W przypadku zastosowania w wewnętrznych ściankach i ścianach działowych, system Halio Black pozwala przekształcić otwartą przestrzeń w prywatne pomieszczenia poprzez pochłonięcie do 99,9% światła.

 

2020 04 32 4

 

 


Estetyczny wygląd
Jak wyjaśnia Robert Jagger, Sales Manager Halio Europe and Middle East: — Dynamiczny system Halio to w branży budowlanej prawdziwa innowacja, która zmieni przyszłość architektury.

 

Umożliwia on architektom projektowanie zrównoważonych budynków o czystych, harmonijnych liniach, których nie zaburzają żaluzje czy inne osłony przeciwsłoneczne.

 

Piękno szkła Halio umożliwia powrót szkła architektonicznego na należne mu wysokie miejsce w hierarchii myślenia o estetyce budynku.

 

2020 04 32 5

 

 

Kontrola i integracja
Halio to inteligentny, połączony z chmurą system przyciemnianego szkła, który umożliwia użytkownikom aktywne zarządzanie światłem za pomocą bezprzewodowego interfejsu i aplikacji.

 

System można bezproblemowo zintegrować z systemami zarządzania budynkiem i automatyki domowej. Jest on także na bieżąco aktualizowany zgodnie z wymogami zmieniającej się technologii.

 


Najnowsze technologie
Szkło Halio to kompletne rozwiązanie wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologiczne.

 

W porównaniu z innymi produktami aktywnego zarządzania światłem zapewnia ono trzy główne korzyści:

1. Neutralny wygląd ze wskaźnikiem odwzorowania barw na poziomie 97, a więc bez zniekształcenia kolorów.

2. Płynne i szybkie przejście od niewielkiego do dużego przyciemnienia w czasie krótszym niż trzy minuty, z możliwością zatrzymania procesu w dowolnym momencie.

3. Inteligentny, elastyczny i połączony system.

 

2020 04 32 6

 

Szkło Halio to wspólne przedsięwzięcie firmy AGC oraz firmy Kinestral Technologies, Inc., która opracowała i opatentowała rewolucyjne technologie inteligentnej zmiany odcienia i która odpowiada za produkcję inteligentnie przyciemnianego szkła.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie  www.halioglass.eu

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 04/2020
   

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec