Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Hotele w stylu Aluprof
Data dodania: 23.04.21

Najlepsze hotele oferują gościom pełne doświadczenie architektury, kuchni, kultury i historii miasta, w którym się znajdują. To projektowe dzieła sztuki wpisane w otoczenie i przyjazne dla środowiska. The Bridge we Wrocławiu i Nobu Warsaw łączy nie tylko podobny poziom prestiżu, ale też dostawca systemów aluminiowych – Aluprof.

 

20210422aluprof

 

Podobnie odmienne

Oba hotele dzieli bardzo dużo – od odległości aż po klimat wystroju wnętrz. Budynki mają jednak wiele podobieństw. Inwestorem obiektów jest firma Tacit Investment, a w projektach wnętrz wspiera go jedna z najlepszych polskich pracowni architektonicznych – Medusa Group. W obu miejscach goście mogą liczyć na indywidualne przeżycia, wspaniałą kuchnię, architekturę i pełen luksus.

 

20210405Hotel The Bridge Wroclaw w systemach Aluprof 1

 

Kolejne podobieństwo tych dwóch hoteli to zastosowanie energooszczędnych materiałów. Systemy aluminiowe: fasady, okna i drzwi dla obu projektów dostarczył Aluprof – jeden z europejskich liderów branży stolarki.

 

20210405Hotel The Bridge Wroclaw w systemach Aluprof 2

 

Nobu Warsaw

Zabieram do Warszawy kawałek Nowego Jorku – powiedział Robert DeNiro, jeden ze współwłaścicieli sieci Nobu, przy otwarciu hotelu w Warszawie. Marka to nie tylko synonim luksusu i wyszukanego designu, ale przede wszystkim ogólnoświatowa renoma, którą na przestrzeni lat wypracowali założyciele. Budynek w stolicy to pierwsza filia Nobu w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowojorski szyk koresponduje tu z historią Warszawy. Budynek powstał bowiem jako nowe skrzydło hotelu Rialto, ważnego symbolu dziejów miasta odbudowanego po II wojnie światowej.

 

20210405Hotel The Bridge Wroclaw w systemach Aluprof

 

Pięciogwiazdkowy obiekt mieści 120 ekskluzywnych pokoi, sale konferencyjne, strefę fitness i fine diningową restaurację z kuchnią azjatycką. Pierwszy na polskim rynku hotel lifestylowy może poszczycić się również niebanalnym designem i eleganckim wzornictwem w stylu art deco. Architekci postawili aluminiowo-szklane łuki, kątowe połączenia ścianek i ozdobne szprosy naklejane na szkle elewacji.

 

Realizację projektu umożliwiły rozwiązania Aluprof – fasady z giętymi profilami powstały na basie systemu MB-SR50N EFEKT. W elewacji zamontowano okna uchylne MB-SR50N OW. W budynku zastosowano dodatkowo okna i drzwi na bazie systemu MB-86 SI o podwyższonej wytrzymałości oraz panoramiczne drzwi przesuwne MB-SKYLINE.

 

2020210422aluprof1

 

 

The Bridge MGallery Wrocław

Hotel w stolicy Dolnego Śląska to pomost między historią a nowoczesnością. Jest usytuowany na Ostrowie Tumskim, czyli najstarszej i zabytkowej części miasta (datowanej na X wiek). Bliskość terenów spacerowych nad Odrą sprawiły, że obiekt idealnie wpasował się w nasyconą historią okolicę i wyeksponował piękno oraz monumentalizm pobliskiej Katedry. Za projekt bryły odpowiedzialna jest pracownia Forum Architekci.

 

Hotel ma wysokość 6 pięter, oferuje 184 pokoje, w tym 17 luksusowych apartamentów (zaprojektowanych przez studio Medusa Group) i zapierające dech widoki na panoramę stolicy Dolnego Śląska. Budynek został już wielokrotnie doceniony w międzynarodowych konkursach. Po zdobyciu krajowej nagrody dla najlepszego hotelu projekt został doceniony w europejskim finale International Property Awards. The Bridge otrzymał tytuł w kategorii Best Hotel Architecture 2020-2021.

 

20210405Hotel Nobu w systemach Aluprof 2

 

Architekci z biura Forum Architekci, odpowiedzialni za projekt bryły, włożyli mnóstwo wysiłku, by The Bridge odpowiednio korespondował z historycznym otoczeniem. Postawiono na wypalaną cegłę, szkło i aluminium – co pozwoliło na uzyskanie odpowiednich współczynników izolacyjności termicznej, akustycznej oraz energooszczędności.

 

Efekt gładkiej, szklanej tafli na fasadzie hotelu oraz konstrukcji dachu i świetlików, a także klimatyczne doświetlenie części wspólnych umożliwił system fasady półstrukturalnej Aluprof MB-SR50N EFEKT. W obiekcie zastosowano też system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-86 SI, będący odpowiedzią na trendy i obowiązki związane ze zrównoważonym budownictwem. Uzupełnieniem aluminiowej stolarki zastosowanej w The Bridge jest system przegród przeciwpożarowych MB-78EI, który posłużył do wykonania ścianek wewnętrznych.

 

20210405Hotel Nobu w systemach Aluprof

 

Lider i innowator branży

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

 

Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” firma promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.eu .

Aluprof

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik