Świeże spojrzenie założycieli firmy Digi Glass Factory na dostępny już na rynku produkt, jakim jest szyba z funkcją zaciemnienia za pomocą matowienia, sprawiło, że na rynku pojawiła się nowa wersja tego rozwiązania, która w swojej technologii zdecydowanie wyprzeda zagraniczną konkurencję.

 

 

Czym jest „inteligentne” szkło?

 

Wchodzący właśnie na rynek produkt to szkło, które używane może być zarówno w oknach zewnętrznych, jak i wewnętrznych ściankach działowych.

 

Opatentowane przez Digi Glass Factory rozwiązanie pozwala na zaciemnianie szyb zarówno w całości, jak i w wybranych sektorach. Podobne rozwiązania można już spotkać na naszym rynku – głównie są importowane z Wielkiej Brytanii i Korei, jednak technologicznie nasz rodzimy produkt jest na zdecydowanie wyższym poziomie. Dodatkowym jego atutem jest możliwość sterowania zarówno za pomocą panelu przy szybie, jak i zdalnie, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

 

Plany rozwojowe zakładają, że w przyszłości zostanie wprowadzony system samosterowny, który sprawi, że przy określonym natężeniu światła sam będzie regulował naświetlenie w pomieszczeniu, poprzez odpowiedni stopień przysłonięcia elektrycznych żaluzji.

 

Funkcjonowanie produktu można zobaczyć w materiale video producenta dostępnym na stronie http://dgfglass.com/.

 

 

2018 03 35 1 inteligentne szkło

 

 

Korzystne rozwiązanie dla nowoczesnego designu

 

Dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania, takie jak firanki i zasłony, czy żaluzje i rolety, które pojawiły się później, oprócz tego, że zasłaniały wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz, to również zatrzymywały promienie słoneczne chroniąc tym samym przed nagrzewaniem się pomieszczeń.

 

Aktualnie takie rozwiązania nie do końca współgrają z trendami w aranżacjach wnętrz. Duże, minimalistyczne przestrzenie, które obecnie są najpopularniejsze, nie zakładają zaburzania ich aranżacji elementami dekoracyjnymi w formie zasłon.

 

Nawet żaluzje czy rolety niekorzystnie wpływają na całościowy efekt. Dlatego też rozwiązanie proponowane prze Digi Glass Factory idealnie współgra z obecnymi trendami.

 

 

Przestrzenie biurowe wymagają elastyczności

 

Powstające w ostatnich latach powierzchnie biurowe zdecydowanie różnią się od wcześniejszych. Duże powierzchnie typu open space stały się już wymaganym standardem, nie można jednak zapominać o odbywających się w firmach spotkaniach czy naradach.

 

W tym celu na każdym z pięter powstają mniejsze i większe sale konferencyjne. Dzięki wydzieleniu tych przestrzeni za pomocą ścianek zbudowanych z „inteligentnego” szkła, w trakcie spotkań pomieszczenia takie stają się zupełnie oddzielnymi pokojami, a w pozostałym czasie pełne ich odsłonięcie pozwala na zachowanie wrażenia dużej, otwartej przestrzeni.

 

 

2018 03 35 2 inteligentne szkło

 

 

Oszczędność i wsparcie dla środowiska

 

Faktem jest, że kwestie wizualne nie są głównymi atutami rozwiązania, jakim jest „inteligentne” szkło. Jedną z najważniejszych korzyści jest bezsprzeczna oszczędność, praktycznie przez cały rok. Dzięki temu, że szyba przy pełnym zaciemnieniu dodatkowo zatrzymuje ciepło w domu, ogranicza się zużycie energii przeznaczonej na ogrzewanie domu.

 

W miesiącach letnich, z kolei, okna z „elektronicznymi żaluzjami” posiadają bardzo wysoki stopień zatrzymywania promieniowania cieplnego IR, co w zdecydowanym stopniu zmniejsza konieczność używania klimatyzatorów.

 

Warto zaznaczyć, że szyba posiada bardzo niskie zużycie energii (pobór mocy 1 m2 szyby to nie więcej niż 2,5 W). Oszczędności energii z tytułu ograniczenia używania klimatyzatorów mogą być w związku z tym bardzo znaczące.

 

 

Czym wyróżnia się produkt Digi Glass Factory spośród konkurencji?

 

Jak wcześniej zostało wspomniane, podobne rozwiązania są już dostępne na rynku. Dlaczego więc warto wybrać właśnie tą markę? Przede wszystkim produkt w całości powstaje w Polsce, co wpływa w znacznym stopniu na termin oczekiwania na realizację i cenę.

 

„Inteligentne” szyby do klientów docelowych docierają za pośrednictwem dystrybutorów, którzy zajmują się od razu również montażem. W przypadku większych zamówień i stałej współpracy można bezpośrednio skontaktować się z przedstawicielem firmy Digi Glass Factory.

 

Od produktów konkurencyjnych ten wyróżnia się przede wszystkim możliwością segmentowego zaciemnienia, które zostało opatentowane przez producenta. Jeśli dodamy do tego dwie opcje sterowania (panel i aplikacja mobilna), to wyraźne są różnice grające na korzyść naszej rodzimej produkcji.

 

Więcej na temat inteligentnego szkła można dowiedzieć się na stronie producenta: http://dgfglass.com

 

A wszelkie newsy prezentowane są na Facebooku: www.facebook.com/DigiGlassFactory 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2018

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.