Sąd konkursowy złożony z zespołu wybitnych ekspertów miał wyjątkowo trudne zadanie. W tej edycji spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń o tytuł złotego medalisty targów WinDoor-tech. Po burzliwych dyskusjach wybrano laureatów.

 

Sąd Konkursowy poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie.

 

Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

 

Do konkursu o Złoty Medal MTP rocznie startuje niemal 500 produktów.

 

Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie.

 

Tak też się stało w przypadku laureatów targów WinDoor-tech 2019. Nagrodzono sześć produktów, które sprostało surowym wymaganiom. Który z wystawców może się pochwalić sukcesem?

 

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP WinDoor-tech 2019

 

2019 01 06 1
1. DCM1 – Numerycznie sterowana
zagniatarka do naroży aluminiowych
FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k., Wysogotowo
Dzięki technologii rola operatora sprowadza się do zczytania kodu kreskowego, by noże ustawiły się automatycznie do danego systemu profilowego.

 

Kamera przemysłowa i szczelinomierz pozwalają na poprawne ustawienie profili w niezwykle łatwy sposób zapewniając wyjątkową jakość połączenia profili w narożu. Obsługa zagniatarki DCM1 jest wyjątkowo prosta dla każdego. To czyni ją wyjątkową.

 

2019 01 06 2

2. Centrum obróbcze profili SBZ 122/75
Elumatec Polska Sp. z o.o., Września
Centrum obróbcze profili SBZ 122/75 dzięki połączeniu wszechstronności, prędkości i inteligentnej technologii wytycza nowe standardy w branży. Kiedy klienci składają zamówienia na centrum obróbcze profili jeszcze przed rozpoczęciem produkcji seryjnej, oznacza to, że jest ono czymś wyjątkowym.

 

SBZ 122/75 zaprojektowane do produkcji okien i drzwi, 5-osiowe urządzenie, pozwala na obróbkę profili z PCW, aluminiowych i cienkościennych profili stalowych.

 

Dotychczas te możliwości obróbki i wszechstronność zastosowania były zarezerwowane dla znacznie większych i droższych urządzeń.

 

2019 01 06 3

3. Pareo Up

CDA Polska Sp. z o.o.
Innowacyjny ekran z wieloma modułami w szkle przesuwającym się pionowo i bez profili poziomych.

Część stała o określonych wymiarach ogranicza przestrzeń zapewniającą prywatność i umożliwiającą doskonałą wentylację pomieszczeń.

 

Niezależny ruch pionowy paneli pozwala uzyskać różne wysokości, zapewniając ochronę przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi stosownie do potrzeb.

 

Aluminiowa rama zawiera opatentowany system przesuwania i zaczepiania oraz odczepiania, który pozwala na maksymalną obsługę podczas przenoszenia.

 

2019 01 06 4

4. Visualiser
CDA Polska Sp. z o.o. Sp. K.
VISUALISER to nowoczesne oprogramowanie automatyzujące prace projektowe, zamówienie i przedstawienie oferty klientowi w zakresie produktów firmy CDA.

 

System kontroluje parametry techniczne okuć nadzorując w ten sposób prawidłowe przygotowanie projektu i oferty, zapewnia intuicyjny interface oraz pełną dokumentację okuć dostępną w dowolnym miejscu i dowolnym urządzeniu na dowolnej przeglądarce WWW.

 

VISUALISER aktualizowany jest automatycznie o nowe okucia, informując o nowych możliwościach, pilnuje parametrów, pozwala na zapisywanie projektów szablonów w dowolnej chwili i czasie umożliwia modyfikację projektu i przesłanie oferty klientowi.

 

2019 01 06 5

5. Zgrzewarka Kształtowa SL4FF EVO
GRAF SYNERGY s.r.l., Nonantola, Włochy;
FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.
Robot SL4-FF-EVO łączy kształtowo profile PVC o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki ALU, forniry etc.) także z wypełnieniami wzmacniającymi profil (wkładki z włókna szklanego, kompozytu), uzyskując zaokrąglenie również zewnętrznej tylnej krawędzi w zgrzanym narożu – jest wciąż jedyną taką propozycją na rynku.

 

Pozwala łączyć profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji.

 

Dzięki maszynie możliwa jest produkcja stolarki o bardzo wysokich parametrach jakościowych przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości naroży.

 

2019 01 06 6

6. 4-OSIOWE CENTRUM OBRÓBCZE COMET X4
Emmegi. Dystrubucja w Polsce R&D Tech Sp. z o.o.
4-osiowe centrum obróbcze CNC przeznaczone do obróbki profili z aluminium, PVC, stopów lekkich lub stali do 2 mm grubości, wyposażone w 10-cio pozycyjny magazyn narzędzi.

 

Strefa robocza dla profili o długości do 4 m. Czteroosiowy układ osi pozwala na obrót elektrowrzeciona od 0° do 180° w sposób ciągły, w celu wykonania obróbki na zarysie profilu.

 

Wyposażone jest również w ruchomy stół roboczy, który ułatwia załadunek/rozładunek detali i znacznie zwiększa możliwy do obróbki przekrój.

 

Więcej informacji o nagrodzonych urządzenia będzie można uzyskać na stoiskach laureatów podczas WinDoor-tech 2019.

 

Udział w nich zadeklarowali liderzy branży, którzy będą prezentować ekspozycję obejmującą rozwiązania dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium a także okucia, oprogramowanie i technikę pomiarową.

 

Wśród nich znajdą się m.in: Imac, Lanzzoni Group, Mc Diam, Pressta, SCM Group, Urban oraz złoci medaliści: Fimtec, CDA Polska, Elumatec, R&D Tech. 

 

Więcej o złotych medalistach na: www.windoortech.pl


Ewa Gosiewska
Grupa MTP

 

              “Świat Szkła” jest patronem medialnym targów WinDoor-tech 2019               

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 1/2019

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.