Prezentowany na żywo montaż innowacyjnych drzwi przesuwnych Smart-slide z okuciem Roto Patio Inowa wzbudzał ogromne zainteresowanie odwiedzających tegoroczne targi BUDMA.

 

Dostępni na miejscu eksperci odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące wysokiej szczelności, regulacji i obsługi systemu. Strefę Monteriady odwiedziło w tym roku ok. 25 000 osób.

 

20200203roto Ekspert Roto odpowiadal na wszystkie pytania 


Wybór okien i drzwi tarasowych to decyzja na lata, mająca wpływ na komfort życia i przebywania w domu. Dostępne na rynku coraz nowocześniejsze rozwiązania, takie jak drzwi przesuwne z okuciem Roto Patio Inowa, zapewniają najlepsze parametry termiczne i akustyczne, wygodną i lekką obsługę oraz bezpieczeństwo antywyważeniowe.

 


Istotnym aspektem, mającym wpływ na szczelność stolarki jest także jej właściwy montaż. Dlatego podczas tegorocznej Monteriady na targach BUDMA, firma Roto Frank Okucia Budowlane wraz z firmami Aluplast, Soudal i Glasslift pokazała jak powinien wyglądać prawidłowy montaż drzwi przesuwnych Smart-slide z zastosowaniem odpowiednich komponentów.

 

20200203roto Pokaz montazu drzwi przesuwnych budzil ogromne zainteresowanie odwiedzajacych

 

Podczas prezentacji krok po kroku omawiano poszczególne etapy: montaż ościeżnicy w ścianie, przeprowadzenie uszczelnienia, zakładanie skrzydła, a także technikę szklenia z wykorzystaniem manipulatora.

 

Całość realizowana na żywo w atrakcyjny i dynamiczny sposób wzbudziła ogromne zainteresowanie profesjonalistów: producentów stolarki, architektów, wykonawców i inwestorów. Z myślą o montażystach na telebimach prezentowano zbliżenia detali i elementów technicznych okucia.

 

20200203roto Pokaz montazu drzwi z okuciem Roto Patio Inowa obejmowal przentacje szklenia z uzyciem manipularotra

 


Fachowa wiedza w praktyce
Prowadzący pokaz eksperci odpowiadali na liczne pytania dotyczące samej konstrukcji i okucia Roto Patio Inowa. „System Inowa to zupełnie nowa technologia rozwiązań przesuwnych dlatego budzi tak duże zainteresowanie” – mówił Andrzej Wróblewski, doradca techniczny Roto.

 

20200203roto Prezentacja Roto Patio Inowa na Monteriada 2020

 

„Wyróżnia go nietypowy ruch zamykający, który dociska skrzydło w poprzek do profilu ościeżnicy. Specjalne rozwiązania: uszczelka na całym obwodzie skrzydła oraz punkty ryglujące także w obszarze słupka środkowego, zwiększają stopień szczelności drzwi.

 

Konstrukcję, o maksymalnych wymiarach 2500 mm wysokości i 15000 mm, szerokości można „dozbroić” dodatkowymi punktami ryglowania, które zwiększają bezpieczeństwo i szczelność – np. w miejscach zwiększonego naporu wiatru”.

 

20200203roto Roto Patio Inowa w drzwiach przesuwnych Smart-slide z wypowiedzia eksperta

 


Potwierdzona niezawodność
Oglądający pokaz mogli samodzielnie testować działanie systemu po zamontowaniu. Pozytywne zaskoczenie wywoływała lekka obsługa drzwi z okuciem Roto Patio Inowa – niewymagająca wysiłku ani unoszenia. Aby otworzyć drzwi wystarczy przekręcić klamkę do góry i lekko pociągnąć.

 

20200203roto Drzwi z okuciem Roto Patio Inowaintuicyjne ulozenie klamki do gory umozliwia otwarcie

 

Mechanizm lekkojezdnych rolek oraz intuicyjne ułożenie klamki to ułatwienia dostosowane do możliwości dzieci czy osób starszych. Mają one wpływ na niezawodność systemu, w miejscach dużej rotacji użytkowników, jak obiekty biurowe czy hotele.

 

„Prezentacja na Monteriadzie kładła nacisk na aspekty praktyczne rozwiązania i techniki dobrego montażu. Obejrzenie wszystkiego na żywo, jak stosować materiały, gdzie jak co montować, daje większą pewność w pracy i wychodzi na korzyść inwestorom.

 

20200203roto Pokazy montazu drzwi z okuciem Roto Patio Inowa wzbudzil ogromne zainteresowanie profesjonalistow

 

Wyszkolony wykonawca to mniejsze ryzyko marnotrawstwa, błędu, krótszy czas spędzony na budowie i większa wydajność.

 

Szczególnie montaż dużych, przesuwnych drzwi tarasowych – takich jak drzwi Smart-slide z okuciami Roto Patio Inowa warto zobaczyć w praktyce” – dodaje Andrzej Wróblewski.

 

20200203roto Prezentacja dzialania systemu Roto Patio Inowa na Monteriada 2020

 

Na co dzień przesuwne drzwi z okuciem Roto Patio Inowa, w profilach PVC, drewnianych i aluminium można oglądać i testować w salonie wystawowym Roto, w Warszawie, Wał Miedzeszyński 402, w godzinach 8-16.

 wytyczne montazu

    Informacje na temat Wytycznych montażu mozna uzyskać bezpośrednio w redakcji miesięcznika Świat Szkła:

 

   - Agata Kostrzewa       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

   - Agnieszka  Roguska   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


   oraz dziale dystrybucji

   - Iwona Markowska   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 więcej informacji też na stronie o Wytycznych do montaż okien i drzwi zewnętrznych tzw Instrukcja RAL

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.