Ghelamco poinformowało o podpisaniu umowy sprzedaży Placu Vogla – popularnego ośrodka handlu i usług w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Nowym właścicielem obiektu została grupa inwestycyjna LCP Properties, która w październiku tego roku nabyła od dewelopera także park handlowy Prochownia Łomianki.

 

20220909image processing20221130-1180674-16065ac

 

Otwarty do użytku w 2015 roku Plac Vogla posiada 5 tys. mkw. powierzchni handlowej i usługowej, na której znajdują się 24 lokale mieszczące sklepy, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie, przedszkole i miejskie centrum kultury, a także wyposażony jest w parking na 169 samochodów. Do głównych najemców parku handlowego należą m.in. API Market, Rossmann, Hop Pop – children playroom, LOOP Fitness, Home and Kitchen, Empik i Cosmedica.

 

Plac Vogla zaprojektowany został w formacie lokalnego ośrodka handlu i usług o ulicznym charakterze oraz parterowej zabudowie. Usytuowane jest w otoczeniu zieleni, przy ulicy Vogla, stając się ulubionym miejscem zakupów mieszkańców warszawskich Zawad.

 

Plac Vogla doskonale wpisał się w potrzeby mieszkańców Wilanowa, którzy chętnie spędzają tu czas i robią zakupy. To jednocześnie już drugi - po Prochowni Łomianki - obiekt handlowo-usługowy z naszego portfolio, w który zainwestowało LCP Properties. Przekazując go w ręce tak doświadczonego na tym rynku inwestora mamy pewność, że nadal pozostanie on ważnym miejscem dla lokalnej społeczności – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

 

20220909image processing20221130-1180674-9882l7

 

Plac Vogla spełnia kryteria najlepszych projektów stanowiących lokalne ośrodki handlu, usług oraz integrujące społeczność i oferujące jej nie tylko przestrzeń do zakupów, ale również miejsce do spędzania wolnego czasu. Ciągle mamy duży apetyt na tego typu nieruchomości, dlatego aktywnie zabezpieczamy kolejne obiekty odpowiadające naszym wymaganiom.

 

Chcemy rosnąć, a polski rynek daje nam okazję, aby powiększać portfel o jakościowe parki handlowe. Dodatkowo, w przyszłym roku ruszymy szerzej z budową obiektów w formule deweloperskiej – w tym celu wytypowaliśmy i zabezpieczyliśmy działki oraz prowadzimy rozmowy z firmami wykonawczymi – podkreśla Krystian Modrzejewski, Group Operations Director, LCP Properties.

 

 

Obecnie LCP Properties posiada w Polsce około 90 nieruchomości handlowych, biurowych oraz magazynowych. Na początku 2022 roku całkowita łączna powierzchnia posiadanych przez firmę obiektów przekroczyła 360 tys. mkw. a ich wartość sięgnęła 460 mln euro. LCP inwestuje długoterminowo, koncentrując się na stabilnym wzroście wartości nieruchomości poprzez aktywne zarządzanie i maksymalizacją zysków.

 

LCP Properties jako część M Core – wysoce rentownej grupy firm rodzinnych zarządzających nieruchomościami i inwestycjami – jest jednym z największych właścicieli parków handlowych oraz centrów wygodnych zakupów w Wielkiej Brytanii i Polsce.

 

Sztandarowym obiektem biznesowym LCP w Wielkiej Brytanii jest Pensnett Estate mieszczący się w Kingswinford. Park magazynowo-przemysłowy oraz ośrodek biznesowy rozlokowano na powierzchni 185 akrów (niemal 75 ha) i jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie, stanowiący siedzibę dla prawie 200 firm.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.