Glaston, pionier w dziedzinie najnowocześniejszych technologii przetwarzania szkła, kontynuuje rozwój rozwiązań automatyzacji, które poprawiają jakość, wydajność i rentowność procesu hartowania szkła.
Hartowanie szkła łatwiejsze dzięki Autopilotowi
Glaston Autopilot to najnowsza technologia firmy w dziedzinie automatyzacji procesu hartowania. Ten przełomowy system zapewnia w pełni zautomatyzowane hartowanie szkła, dbając o wszystkie niezbędne ustawienia i regulacje procesu. Minimalizując ręczne wprowadzanie danych, rozwiązanie gwarantuje powtarzalną jakość – niezależnie od pracy operatora lub zmiany roboczej.
Najniższe koszty operacyjne – najwyższa rentowność
Dzięki swoim wyjątkowym funkcjom, Glaston Autopilot przyczynia się do najniższych kosztów operacyjnych – i najwyższej rentowności. Umożliwia niezrównaną wydajność i produktywność, zapewniając prostotę i łatwość hartowania szkła, a zwłaszcza ułatwiając produkcję zróżnicowaną w zakresie asortymentu.
Dodatkowo, system umożliwia przetwórcom szkła osiągnięcie do 50% oszczędności energii. Ponieważ eliminuje przestoje pomiędzy zmianami produktów i optymalizuje załadunek i wykorzystanie łoża/stołu, zapewniona jest maksymalna wydajność. Wspierając precyzję na całej linii produkcyjnej, skutecznie minimalizuje ilość odpadów.
Linia do hartowania Glaston dzięki solidnej konstrukcji, automatyzacji i najwyższej sprawności, wspartej przez usługi serwisowe, oferuje niezawodne rozwiązanie na cały okres eksploatacji. Ponadto aktualizacje systemu pozwalają przetwórcom szkła z łatwością dotrzymać kroku rozwojowi branży, utrzymując przewagę konkurencyjną.
Większe bezpieczeństwo dzięki OSC
Rozwiązanie Glaston Online Stress Calculation (OSC) oblicza naprężenia na powierzchni szkła, naprężenia w środkowej części szyby i szacowaną wielkość fragmentacji dla wszystkich przetwarzanych szkieł.
Narzędzie to automatyzuje monitorowanie jakości, zastępując nieskuteczne konwencjonalne metody. Zwiększając automatyzację, możemy być bardziej pewni, że spełnione zostaną standardy bezpieczeństwa wymagane dla szkła hartowanego. System generuje automatyczne alerty w przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian w poziomie naprężeń. Wyniki są oparte na pomiarach w czasie rzeczywistym krytycznych zmiennych procesowych podczas procesu hartowania.
Autopilot i OSC stanowią znaczący krok naprzód w redefiniowaniu branży hartowania szkła i zwiększaniu rentowności przetwórców szkła. Te innowacyjne rozwiązania nie tylko podnoszą jakość i bezpieczeństwo obróbki szkła, ale także gwarantują zwiększoną wydajność, co bezpośrednio przekłada się na wzrost zysków.
Oba rozwiązania są dostępne jako opcjonalne funkcje dla nowych linii do hartowania Glaston lub jako ulepszenie dla już istniejących.
Więcej informacji odnośnie przewidywanych zmian w procesie hartowania szkła – na stronie www2.glaston.net