Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu, firma Press Glass rozwinęła swoje strategie operacyjne, rozszerzając horyzonty produkcyjne z Europy na Stany Zjednoczone. Po utworzeniu wysoce dynamicznej i nowoczesnej organizacji, firma pozycjonuje się jako jeden z wiodących globalnych światowych graczy na rynku obróbki szkła płaskiego.

 

 2024 04 20 1

Od lewej, Peter Zawada – Kierownik Projektu Inwestycji Inżynieryjnych w Press Glass Inc, Rafał Wrona – Dyrektor Produkcji Szkła Specjalnego w Press Glass Inc, Gregg Vanier – Dyrektor Produkcji i Technologii w Press Glass Inc, Maciej Migalski – Prezes Press Glass Inc.

 

Pierwszym krokiem Press Glass na amerykańskiej ziemi było przejęcie Glass Dynamics, rodzinnej firmy z siedzibą w Stoneville w Północnej Karolinie. Ówczesne standardy produkcji spełniały potrzeby prostych projektów o ograniczonych wymiarach końcowych. – W tamtych czasach skupialiśmy się na średnich i małych projektach, takich jak fasady komercyjne, witryny sklepowe – mówi Gregg Vanier, dyrektor ds. produkcji i technologii w Press Glass Inc. odnosząc się do 2017 roku.

 


PRESS GLASS razem z FOREL – krok w stronę nowych horyzontów
Zaledwie dwa lata później, w 2019 r., kontynuowano ekspansję poprzez budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ridgeway, małym miasteczku w Wirginii. W tym zakładzie, który rozpoczął działalność w 2020 r., wprowadzono bardziej wydajne maszyny, aby sprostać wymaganiom stale rozwijającego się rynku. Oznaczało to znaczący postęp w kierunku specjalizacji w produkcji szkła strukturalnego do budynków komercyjnych. Oferta została zdywersyfikowana o szeroką gamę produktów: od wysokiej jakości szkła hartowanego po szkło laminowane, w tym szkło drukowane i szyby zespolone.

 

2024 04 20 1

 Zakład Press Glass Inc. z przeglądem linii technologicznych Forel

 

Aby sprostać wymaganiom świata architektury i wykonawstwa, oferowano duże rozmiary gotowych produktów, które wymagały bardziej zaawansowanych zasobów produkcyjnych i logistycznych. Stąd, jak twierdzi Gregg Vanier, potrzeba współpracy z Forel: – Nasza przewaga konkurencyjna polega na wyjątkowej jakości naszych produktów, osiąganej dzięki zastosowaniu najwyższej klasy maszyn i wysokich kwalifikacji naszych operatorów.

 

Gregg Vanier kontynuuje: – Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Forel są ich maszyny do obróbki pionowej i linie do produkcji izolacyjnych szyb zespolonych, ponieważ szukaliśmy maszyn, które byłyby precyzyjne, szybkie i niezawodne – po przedstawieniu przeglądu ewolucji międzynarodowego koncernu.

 

2024 04 20 1

 Szkło specjalne przetwarzane na linii technologicznej Forel

 

– Obróbka wstępna jest jedną z najważniejszych czynności w naszym cyklu produkcyjnym i jest bardzo wrażliwa pod względem dokładności, jakości, prostoty i wydajności. Cechy te mają fundamentalne znaczenie dla naszych szkieł monolitycznych z punktu widzenia ich przyszłych instalacji jako balustrad, barier lub systemów prysznicowych, gdzie punktem wyjścia jest połączenie estetyki i bezpieczeństwa.

 


Znaczenie słuchania – orientacja na potrzeby klienta
Firmie Press Glass udało się wyróżnić na światowym rynku, dzięki umiejętności zrozumienia potrzeb klientów i oferowaniu rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb, spełniając ich wymagania pomimo wyzwań związanych z zarządzaniem dużymi rozmiarami szkła.

 

Wybór firmy Forel, jako dostawcy na potrzeby ekspansji w Stanach Zjednoczonych, oznacza zidentyfikowanie idealnego partnera. Aby głęboko wejść w dynamikę rynku, który jeszcze nie został odkryty, konieczne jest poleganie na kimś, kto może odpowiedzieć szeroką i innowacyjną linią produktów, opracowaną w celu spełnienia unikalnych wymagań i potrzeb.

 

2024 04 20 1

 

Organizacja firmy Forel, z oddziałem w Minnesocie, pozwoliła na ścisłe monitorowanie wszystkich faz projektu. Dzięki temu, ewolucja projektu była stale monitorowana z elastycznym zarządzaniem wszelkimi nieprzewidzianymi zdarzeniami i skutecznym osiąganiem wyznaczonych celów.

 

2024 04 20 1

 

Dzięki linii do produkcji szyb zespolonych NO LIMITS firmy Forel, zakupionej przez Press Glass i wprowadzonej w zakładzie Ridgeway, możliwe jest wszechstronne zarządzanie każdym formatem wymaganym przez klientów: od bardziej ograniczonego formatu do rozmiarów Jumbo o maksymalnej konfigurowalnej wysokości 3300 mm i długości do 6000 mm. Ten typ produktu oferuje klientowi możliwość wyboru najbardziej odpowiedniej konfiguracji dostosowanej do jego potrzeb.

 

2024 04 20 1

 

Bezpośrednią konsekwencją tej innowacji jest możliwość wyspecjalizowania się w produkcji szkieł strukturalnych i architektonicznych, które znajdują zastosowanie w obszarach komercyjnych i projektowych.

 

Z uwagą i wrażliwością w temacie oszczędzania energii, możliwość konstruowania izolacyjnego paneli (szyb zespolonych) z trzema lub nawet czterema taflami szkła i o maksymalnej grubości szyby do 100 mm, znacząco wpływa na efektywność energetyczną budynków, w których te szyby będą montowane.

 

2024 04 20 1

 


Perspektywy współpracy z firmą FOREL
Chociaż zarządzanie instalacją maszyn do obróbki arkuszy szkła w rozmiarze Jumbo mogło wydawać się wyzwaniem podczas pandemii, zespół roboczy był w pełni wspierany przez zespół Forel, aby osiągnąć pomyślny wynik. W miesiącach fazy instalacji, oprócz fazy testowania w zakładzie, przeprowadzono wewnętrzne kursy szkoleniowe personelu mające na celu szybkie zarządzanie wszelkimi sytuacjami awaryjnymi.

 

Warto zauważyć, że niezawodność jest również gwarantowana po fazie instalacji przez wsparcie serwisowe Forel dostarczane za pośrednictwem „pokładowego systemu” Forel Remote Control, swego rodzaju wirtualnego technika, który może natychmiast interweniować w przypadku wykrycia anomalii w działaniu maszyny i zminimalizować wszelkie przestoje maszyn.

 

2024 04 20 1

 

Poprosiliśmy Gregga Vaniera o nakreślenie następnego krok na rynku. – Przyszłość to automatyzacja – podsumował, zapowiadając, że zakład w Ridgeway będzie w najbliższej przyszłości dalej rozbudowywany, aby zwiększyć moce produkcyjne i umocnić swoją pozycję na rynku amerykańskim, licząc na Forel jako głównego partnera na ścieżce wzrostu.

 

2024 04 20 1 

 

Od lewej Giovanni Quarti – Menedżer Obszaru Eksportu w Forel Spa, Carlo Zuccarello – Menedżer
Globalnej Sprzedaży w Forel Spa, Maciej Migalski – Prezes Press Glass Inc.

 

 2024 04 20 1

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.