Pierwsza maszyna do szlifowania i polerowania krawędzi, opracowana przez systron, znajduje się w Plattling, niedaleko Lasu Bawarskiego w pobliżu Deggendorf. Została zbudowana dla Interpane w 2016 roku i nadal pracuje na 3 zmiany, i nawet po blisko 8 latach – wciąż jest jedną z najlepszych maszyn w AGC Interpane Architectural Glass.

 

2024 04 26 1

 

AGC Interpane Architectural Glass GmbH działa na całym świecie i nieustannie wyznacza nowe standardy w sektorze architektonicznym, dzięki wysoce funkcjonalnej gamie produktów w zakresie ochrony przed zbyt intensywnym słońcem i przegrzewaniem pomieszczeń. Istniejące budynki, takie jak Vista Tower w Chicago lub aktualnie wykonywane projekty, takie jak Elbtowe w Hamburgu, wieżowiec 270 Park Avenue w Nowym Jorku lub Sherwin Williams w Cleveland, to tylko niektóre z prestiżowych obiektów, w których zainstalowano powlekane szkło izolacyjne Interpane.

 

Dziesięciolecia doświadczenia w tej bardzo wymagającej dziedzinie biznesowej sprawiły, że AGC Interpane jest niezwykle kompetentnym i niezawodnym partnerem.


Mniej źródeł zaopatrzenia, większa elastyczność
Zatrudniając około 290 pracowników, w Plattling na powierzchni 65 000 m² produkowane jest najwyższej jakości powlekane szkło bazowe i wysokowydajne szyby zespolone oraz wchodzące w ich skład szkło hartowane ESG i szkło laminowane VSG. Od 2012 roku w tym miejscu można powlekać szkło o wymiarach do 3210 x 19 000 mm, a w 2015 roku poszerzono możliwości produkcyjne o procesy cięcia, szlifowania i hartowania szkła.

 

2024 04 26 1

Johann Knogl, kierownik działu obróbki szkła w AGC Interpane w Plattling, nadal jest przekonany do systemu systron 6033pro

 

– Mieliśmy zwiększone zapotrzebowanie na takie wyroby i chcieliśmy przetwarzać je samodzielnie i kupować ich mniej, aby być bardziej elastycznym i szybszym – mówi Johann Knogl, szef działu obróbki szkła, który od początku był zaangażowany w zakup maszyn do obróbki.

 

2024 04 26 1

 

Początkowo maszyna systron była dostępna tylko z urządzeniem Waterjet
– Po raz pierwszy sprawdziliśmy pionowe centrum obróbki szkła proHD w Glas Gasperlmair w Wagrain w 2015 roku. Byliśmy na miejscu, gdy ustawiano drugą maszynę systron – wspomina Johann Knogl, który pracuje w branży szklarskiej od 1988 roku.

 

– Kiedy zobaczyłem to urządzenie, pomyślałem, że to taka gigantyczna maszyna, w której znajdują się części z gąsienic Caterpillar. Przyssawki próżniowe są niezwykle stabilne – dodał.

 

– Obecnie prowadzenie szkła jest jednym z „fundamentów” szlifierki. Jeśli nie można ustawić i przytrzymać szkła w pełni niezawodnie, można uzyskać nieprawidłowy wzór szlifowania lub słaby wynik. Podobała mi się również duża dostępność wieży obróbczej, do której można się łatwo „dostać”, co jest idealnym rozwiązaniem ułatwiającym czyszczenie, konserwację i serwisowanie – dorzucił Johann Knogl.

 

Do tego czasu maszyna do obróbki systron była dostępna tylko łącznie z systron proHD – urządzeniem water jet (umożliwiającym cięcie strumieniem wody). Wycięcia w szkle nie są już prawie potrzebne w branży architektonicznej, dlatego centrum obróbki szkła zostało odpowiednio zaadaptowane na potrzeby Interpane. W tym celu opracowano maszynę systron pro do szlifowania i polerowania tafli szkła o maksymalnych wymiarach 3300 x 6000 mm, która została zainstalowana na początku czwartego kwartału 2016 roku.

 

2024 04 26 1

systron 6033pro w Interpane Plattling szlifuje i poleruje głównie duże, powlekane szkło laminowane LSG i float o wymiarach do 3,3 x 6 m i wadze 1000 kg

 


Praca ciągła w systemie 3-zmianowym
Centrum obróbki krawędzi systron pro edge jest używane głównie do zatępiania, szlifowania i polerowania krawędzi dużych tafli, szkła float, szkła powlekanego i laminowanego LSG, zarówno w formacie prostokątnym, jak i w formie nietypowych wzorów. Możliwa jest obróbka tafli o wadze do 1000 kg.

 

– Za pomocą systron pro codziennie obrabiamy około 600 m² szkła o grubości od 4 do 16,76 mm. Możemy go również używać do usuwania powłok przy krawędziach szkła i szlifowania małych tafli szkła o wymiarach 20 x 35 cm. Zleciliśmy firmie systron zaprojektowanie programu dla tego rodzaju szkła i szlifowanie około 1000 tafli rocznie. Ze względu na wielkość maszyny – która została zaprojektowana do obróbki tafli szkła o wymiarach 3,3 x 6 m – centrum obróbcze nie jest oczywiście optymalne dla tak małych tafli, ale jest to możliwe – mówi Knogl.

 

2024 04 26 1


Poduszka wodna idealna do obróbki szkła powlekanego
Firma zwraca szczególną uwagę na oferowanie różnorodnych powłok na szkle, które sprawiają, że Interpane wciąż wyznacza nowe trendy. Innowacyjne warstwy przeciwsłoneczne i termoizolacyjne wymagają dużej staranności podczas obróbki.

 

Knogl jest o tym przekonany: – Szczególnie w przypadku szkła powlekanego, system systron ma ogromną zaletę dzięki zintegrowanej poduszce wodnej. Nie ma mechanicznego kontaktu z powlekanymi powierzchniami, poduszka wodna utrzymuje szkło w prawidłowej pozycji przez cały proces szlifowania i polerowania. I dodaje: – Ten system nie tylko sprawdził się dzięki niezmiennie wysokiej jakości krawędzi, ale także doskonałemu serwisowaniu.

 

Szybkie zdalne połączenie z systron jest świetne, technik obsługi klienta systron po sprzedaży loguje się i jest natychmiast zdalnie „obecny” przy maszynie. Koszty konserwacji są niskie, a przez wszystkie lata zapewnialiśmy ciągłą dostępność maszyn na poziomie 95%. Poznałem wiele maszyn w przemyśle szklarskim i ta jest naprawdę świetna. 

 

2024 04 26 1

systron pro, od 2016 roku, szlifuje i poleruje tafle szkła z niezmiennie dobrą jakością.

 


www.interpane.com

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Proszę o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.