We współpracy ze start-up’em Odnowa Okna, producent ciepłych ramek dystansowych klasy premium, firma Swisspacer, zoptymalizował parametry termiczne okien w swoim biurowcu w Gliwicach.

 

 

Zrównoważona modernizacja nie musi być żmudnym procesem. Dowodem na to jest wymiana szyb w Swisspacer Gliwice. © Swisspacer

 

Modernizacja okien poprzez wymianę szyb zespolonych pokazuje, że osiągnięcie doskonałych parametrów termicznych stolarki nie musi być procesem skomplikowanym, drogim ani długotrwałym. Szyby w dziewięciu oknach zostały wymienione w ciągu zaledwie pięciu godzin.

 

Podczas renowacji okien warto sprawdzić, czy konieczna jest kompleksowa wymiana całej stolarki, czy tylko samych szyb. Jest to szczególnie ważne, jeśli ramy okien są nadal w dobrym stanie technicznym i gwarantują dobrą izolację termiczną. Wymiana szyb poprawia także komfort życia poprzez lepszą ochronę przed hałasem oraz znacząco zwiększa efektywność energetyczną stolarki, a tym samym wyraźnie zmniejsza koszty ogrzewania i chłodzenia.

 

Metoda stosowana przez Odnowę Okna jest korzystna dla ludzi i środowiska naturalnego, ponieważ zmniejsza zużycie materiałów budowlanych oraz odpadów a także wydłuża żywotność istniejących rozwiązań. Odnowa Okna, start-up założony w ramach Saint-Gobain Solutions Polska, swoimi usługami odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na przyjazne dla środowiska renowacje i koncentruje się na optymalizacji oszklenia okien, zamiast ich całkowitej wymianie, a kluczowym elementem są tutaj międzyszybowe ciepłe ramki dystansowe Swisspacer.

 

– Wielu naszych klientów to właściciele domów z oknami, które mają od 15 do 30 lat. Wolą oni zmodernizować swoje dobrze utrzymane okna poprzez wymianę szyb, niż instalować całkowicie nowe okna. Często wiązałoby się to z dodatkowymi, rozległymi pracami remontowymi – wyjaśnia Jakub Zarzycki, Business Unit Manager w Odnowa Okna.

 


Odnowa Okna oferuje unikalną w skali kraju usługę wymiany samych szyb zespolonych, w tym także jednokomorowych na dwukomorowe – pod warunkiem, że ramy okienne spełniają określone wymagania techniczne.

 

Dariusz Lewandowski, Dyrektor Operacyjny Swisspacer: Przejście z szyb jednokomorowych na dwukomorowe z ramką Swisspacer Ultimate pozwoli na roczną oszczędność 290 kg CO2. © Swisspacer

 

Energooszczędna modernizacja – mniej CO2, więcej komfortu i duże oszczędności
Projekt w Gliwicach obejmuje wymianę 9 starszych, jednokomorowych szyb zespolonych (24 mm, Ug = 1,1) na zaawansowane szyby dwukomorowe (44 mm, Ug = 0,5), wyposażone w ciepłe ramki dystansowe klasy premium Swisspacer Ultimate i powłokę przeciwsłoneczną Cool-Lite SKN 176.

 

Ta modernizacja znacznie poprawia izolację cieplną i zmniejsza zużycie energii i tym samym kosztów ogrzewania, a latem kosztów klimatyzacji. Zapewnia również korzystne termicznie środowisko pracy.

 

– Promowanie zrównoważonych działań, takich jak projekt renowacji w naszym budynku biurowym, jest kluczowym aspektem naszej misji w Swisspacer. Jako producent ciepłych ramek dystansowych rozumiemy znaczenie rodzaju zastosowanego oszklenia – wyjaśnia Dariusz Lewandowski, Dyrektor Operacyjny Swisspacer.

 

 2024 06 06 3

Start-up Odnowa Okna wymienił szyby w dziewięciu oknach w rekordowym czasie. © Swisspacer

 

– Przejście z szyb jednokomorowych na dwukomorowe z zastosowaniem Swisspacer Ultimate pozwoli na roczne oszczędności CO2 na poziomie 290 kg – obliczyliśmy to za pomocą naszego narzędzia Caluwin – mówi Dariusz Lewandowski, który jest odpowiedzialny za wszystkie zakłady produkcyjne Swisspacer.

 

Szybko i łatwo: dziewięć okien w pięć godzin
W ciągu zaledwie pięciu godzin firma Odnowa Okna była w stanie zakończyć proces modernizacji dziewięciu okien w budynku Swisspacer – bez konieczności przerywania codziennych obowiązków w firmie.

 

Ogólnie rzecz biorąc, usługa oferowana przez firmę Odnowa Okna uzyskała wysoką ocenę, przede wszystkim ze względu na prosty i szybki proces na każdym etapie projektu. Firma udostępnia specjalny konfigurator serwisu okien na stronie www.odnowaokna.pl za pomocą którego klienci mogą umówić się na montaż.

 

2024 06 06 4

Wymienione przeszklenia zapewniają wyższy komfort użytkowania i większą efektywność energetyczną. © Swisspacer

 

– Nie tylko sprzedajemy szyby, ale oferujemy kompleksowy serwis okien. Chcemy uświadamiać potencjalnych klientów, ponieważ często nie zdają sobie sprawy, że ich szyby wystarczy wymienić na lepsze. Choć przed nami jeszcze dużo pracy, to dotychczas zrealizowane projekty świadczą o tym, że nasze podejście jest rozsądne i bardzo perspektywiczne – wyjaśnia Jakub Zarzycki.

 

Oferta start-up’u została dobrze przyjęta na rynku, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone budownictwo w Polsce i istniejącą lukę na rynku. Badania przeprowadzone przez instytut badań rynkowych BCMM również pokazuje rosnące zainteresowanie wymianą szyb. W porównaniu do kompleksowej wymiany okien, modernizacja jest szybsza, czystsza i tańsza.

 

2024 06 06 5

Odnowa Okna zakończyła bezproblemowy proces instalacji w budynku Swisspacer w zaledwie 5 godzin. © Swisspacer


Firmy takie jak Odnowa Okna i Swisspacer są ważnymi graczami we wspieraniu tego rozwoju. W ten sposób bardziej zrównoważona metoda renowacji staje się łatwiej wykonalna i przystępna ekonomicznie. Może to zachęcić branżę do podjęcia dalszych kroków w tym kierunku.

 

Więcej informacji: www.swisspacer.com  i https://odnowaokna.pl/

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.