Dekarbonizacja, cyfryzacja i rozwiązanie problemu niedoboru wykwalifikowanych pracowników to obecnie ważne obszary zainteresowania branży szklarskiej. Pod hasłem „Kształtuj swoją przyszłą produkcję szkła — holistyczne podejście od gorącego do zimnego (obszaru na linii produkcyjnej szkła float)” Grenzebach poruszy te tematy podczas targów glasstec 2024 na stoisku C43 w hali 15, prezentując rozwiązania techniczne które przyczyniają się do bardziej zrównoważonej i przyszłościowej produkcji szkła.

 

 

Pod hasłem „Kształtuj swoją przyszłą produkcję szkła — holistyczne podejście od gorącego do zimnego (obszaru na linii produkcyjnej szkla float)” Grenzebach poruszy te tematy podczas targów glasstec 2024 na stoisku C43 w hali 15, prezentując rozwiązania techniczne które przyczyniają się do bardziej zrównoważonej i przyszłościowej produkcji szkła. Źródło: Grenzebach

 

Cyfryzacja to jeden z tematów, na których Grenzebach skupi się na targach. Grenzebach pokaże, jak można poprawić produktywność i jakość dzięki rozwiązaniom cyfrowym. Generowane i analizowane dane sprawiają, że cyfryzacja jest dodatkowym narzędziem dla kierowników produkcji i operatorów.

 

Dzięki nowemu projektowi urządzenia do wygrzewania, firma stworzyła kolejne innowacyjne rozwiązanie, oferujące znaczne oszczędności energii. W tym roku klienci ponownie będą mieli okazję zapoznać się z wysokowydajnymi, przyszłościowymi usługami Grenzebach, które mogą pomóc im pozostać konkurencyjnymi w dłuższej perspektywie.

 

– Cieszymy się, że będziemy mogli nie tylko zaprezentować nasze innowacje technologiczne, ale także zademonstrować, jak możemy współpracować z naszymi klientami, aby wspólnie rozwiązywać przyszłe problemy. Złożonym wyzwaniom często trudno sprostać samodzielnie. Razem możemy znaleźć rozwiązania, które sprawią, że przyszłość produkcji szkła będzie nie tylko zrównoważona, ale także bardziej wydajna – mówi Markus Gruber, wiceprezes jednostki biznesowej szkło w Grenzebach.

 

 

Platforma digitalizacji SERICY – poprawa produktywności, jakości i niezawodności procesów
Platforma cyfryzacji SERICY umożliwia rejestrowanie, przetwarzanie i analizowanie wcześniej niewykorzystywanych danych na poziomie linii produkcyjnej. Obszary produkcji, które wcześniej były rozpatrywane oddzielnie, ale których poszczególne parametry wpływają na siebie nawzajem, a tym samym stanowią złożoną interakcję, są teraz połączone ze sobą w sieć.

 

Umożliwia to kierownikom produkcji i kierownikom zakładów uzyskanie głębszego wglądu w celu podejmowania lepszych decyzji w produkcji. Aby wykorzystać potencjał cyfryzacji, konieczne jest stworzenie pełnej przejrzystości w całym łańcuchu wartości. Aby to osiągnąć, sprzęt terenowy i obszary procesowe muszą mieć możliwość dostarczania danych do platformy SERICY w celu ich gromadzenia i przechowywania w jednym centralnym miejscu.

 

Te dane i wartości procesowe pomagają klientom tworzyć różne raporty. Za pomocą aplikacji do zarządzania recepturami można zapisać ustawienia procesu i maszyny, przypisać je do określonego scenariusza produkcji i ponownie przywołać w razie potrzeby. W oparciu o gromadzenie danych i systematyzację niezbędną do wdrożenia cyfryzacji w produkcji szkła, można przeprowadzić ukierunkowane analizy danych, które z kolei szybko i precyzyjnie identyfikują odchylenia w procesie produkcyjnym.

 

Ocena danych i rozpoznawanie trendów przy użyciu sztucznej inteligencji (AI) pozwalają nawet na identyfikację całych sekwencji błędów, rozpoznawanie wzorców w danych i wyciąganie wniosków dotyczących potencjalnych przyczyn. Sztuczna inteligencja może przełożyć tę ocenę na zalecenia dotyczące działań dla odpowiednich operatorów, aby bezpośrednio poprawić jakość i produktywność.

 

Na targach glasstec 2024 Grenzebach zaprezentuje wyniki testów praktycznych nowego urządzenia do wygrzewania z walcami, którego pierwszą wersję firma zaprezentowała na targach glasstec 2022. Nowy piec do wygrzewania oferuje znaczne oszczędności energii, dzięki wydajnemu chłodzeniu i bardziej precyzyjnemu sterowaniu sekcjami ogrzewania i chłodzenia.

 

To, oprócz ulepszonej izolacji, prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania na energię pierwotną i ułatwia dekarbonizację procesu produkcji szkła. Konstrukcja o niskiej zawartości stali przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla podczas produkcji wygrzewarki. Odwiedzający targi glasstec 2024 będą mogli uzyskać szczegółowy bezpośredni wgląd w sposób działania nowej wygrzewarki.

 

 

Partnerska współpraca na rzecz przyszłościowej produkcji szkła
Grenzebach stawia na bliską współpracę z klientami. Firma opiera się na dogłębnym zrozumieniu systemów i wszechstronnej wiedzy w zakresie procesów, aby opracowywać innowacyjne rozwiązania dostosowane bezpośrednio do wyzwań stojących przed klientami.

 

Globalna obecność Grenzebach umożliwia ścisłą współpracę i spersonalizowane wsparcie dla klientów na całym świecie. – Targi glasstec oferują doskonałą okazję do wspólnego kształtowania przyszłości produkcji szkła w bezpośrednim dialogu z naszymi klientami oraz do myślenia o zrównoważonych rozwiązaniach.

 

Na tegorocznych targach glasstec odwiedzający będą mogli w czasie rzeczywistym przekonać się, jak partnerska współpraca może prowadzić do innowacyjnych technicznie rozwiązań, skutkujących bardziej wydajną i zrównoważoną produkcją szkła. Z niecierpliwością czekamy na wielu gości na stoisku C43 w hali 15. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej, może już dziś umówić się na osobiste spotkanie z naszymi ekspertami – mówi Markus Gruber.

 

4 csm Grenzebach Glass Drossbox1

 

Inne produkty i tematy „obecne” na stoisku Grenzebach:
Pojemnik na odpady
. Innowacyjny pojemnik na odpady Grenzebach – przystosowany do pracy w temperaturach do 850°C w wersji premium – oferuje m.in. regulowane silnikiem wysuwane rolki, zoptymalizowaną separację atmosfery i równomierny rozkład temperatury.

 

Transport szkła. Proces transportu szkła został przeprojektowany na potrzeby przemysłu szkła solarnego. Arkusze można teraz przesuwać na boki bez podnoszenia i związanych z tym bez zmian wysokości. Dla klientów oznacza to skrócenie czasu cyklu produkcyjnego w porównaniu z konwencjonalnymi przenośnikami kątowymi. Nowy przenośnik Mecanum jest bardziej elastyczny i umożliwia jazdę na wprost, prostopadle lub pod kątem.

 

Systemy Power & Energy. Jako część grupy Grenzebach, Millennium Controls Systems zaprezentuje swoje systemy Power & Energy, a także rozwiązania z zakresu automatyki. Prezentacja na targach glasstec będzie obejmować szafę sterowniczą do zasilania zakładu produkcji szkła.


Usługi zapewniające wysoką wydajność.

Klienci mogą odkryć szereg indywidualnych i wydajnych usług zapewniających maksymalną dostępność ich zakładów produkujących szkło. Odwiedzający stoisko Grenzebach dowiedzą się również, w jaki sposób usługi modernizacyjne mogą nie tylko wydłużyć żywotność, ale także przyczynić się do zrównoważonego rozwoju.

- Grenzebach na targach glasstec 2024 na stoisku C43 w hali 15.
- Goście będą mogli dowiedzieć się, jak Grenzebach stawia czoła bieżącym wyzwaniom i opracowuje idealne rozwiązania, które pomogą uczynić produkcję szkła zrównoważoną i zorientowaną na przyszłość, a wszystko to pod hasłem „Kształtuj swoją przyszłą produkcję szkła”.
- Uczestnictwo w targach podkreśla centralną rolę cyfryzacji w dalszym zwiększaniu produktywności i niezawodności procesów. Prezentowane są tutaj najnowsze rozwiązania platformy digitalizacyjnej SERICY firmy Grenzebach.

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.