W dniach 28-29 października w Swarzędzu odbyła się kolejna edycja Deceuninck Academy. Są to cykliczne spotkania o charakterze szkoleniowym, które belgijski producent organizuje regularnie dla swoich partnerów biznesowych. Po wrześniowej edycji, poświęconej tematom zrównoważonego rozwoju oraz zagadnieniom sprzedażowo-marketingowym, październikowe spotkanie poświęcone zostało tematyce technicznej i kwestiom związanym z badaniami certyfikatami branżowymi.
Podczas pierwszego dnia zaprezentowane zostały istotne aspekty techniczne produktów Deceuninck, w tym flagowej serii Elegant, oraz systemów przesuwnych Legend Slide i HST. Eksperci firmy omówili przepisy prawne obowiązujące w Europie, które mają bezpośredni wpływ na produkcję i montaż stolarki, podstawy kalkulacji akustyki oraz zasady związane z maksymalnymi wymiarami oraz wagami konstrukcji okien.
Drugiego dnia swoją premierę miał Project Planner 2.0 – zaawansowany system online, stanowiący niezastąpione wsparcie w projektowaniu i realizacji dużych projektów inwestycyjnych. O tym narzędziu firma będzie informować szerzej branżę już wkrótce. Przedstawiciele firmy omówili także serię Elegant pod katem rynku francuskiego i holenderskiego, co z uwagi na eksportowy charakter działalności sporej części partnerów firmy, jest istotną zaletą oferty Deceuninck, dostarczającej w ramach platformy iCOR rozwiązania na każdy rynek europejski. Istotnym punktem agendy były wykłady ekspertów zewnętrznych - przedstawicieli Instytutu Techniki Budowlanej, którzy opowiedzieli o certyfikacji dla okien na rynkach eksportowych w Europie i USA oraz o zmianie w rozporządzeniu CPR 305.
- Nasze szkolenie było efektem pracy i przygotowań całego działu technicznego Deceuninck Poland, ekspertów, którzy posiadają doskonałą wiedzę merytoryczną, popartą doświadczeniem, są praktykami, wspierając na co dzień naszych partnerów w ich zakładach produkcyjnych. Uczestnicy, których zaprosiliśmy do udziału w tym spotkaniu, to osoby reprezentujące działy produkcyjne i technologiczne. Szkolenie miało naprawdę wysoki poziom merytoryczny i wzbudziło duże zainteresowanie uczestników. Taki był też cel, aby program odpowiadał na aktualne potrzeby partnerów i aby został właściwie zaadresowany. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć im kompleksową wiedzę usprawniającą procesy technologiczne i produkcyjne oraz poszerzyć znajomość oferty produktowej Deceuninck, a także kwestii legislacyjnych. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a także przedstawicielom Instytutu Techniki Budowlanej za podzielenie się swoim doświadczeniem – mówi Krzysztof Kalita, Dyrektor Produktu w Deceuninck Poland.
Październikowa edycja Deceuninck Academy dostarczyła partnerom biznesowym dużej dawki praktycznej wiedzy. Biorąc pod uwagę zainteresowanie oraz wysoką ocenę szkolenia przez uczestników, a także zgłaszane zapotrzebowanie, organizator rozważa zmianę cyklu z dwuletniego, na coroczny i rozpatruje organizację kolejnej edycji już w przyszłym roku.