pic 1

 

Naszym celem jest osiągnięcie doskonałego produktu końcowego, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że aby żyć w komfortowym środowisku, konieczne jest posiadanie przezroczystych i starannie wykonanych szklanych okien w domu – Daniele Marcantonelli, współzałożyciel Artigianvetro.

 

Założony w 1985 roku jako mały sklep rzemieślniczy, Artigianvetro ma swoje korzenie w pasji Graziano Marcantonellego do ręcznej obróbki szkła. Dysponując stołem warsztatowym i kilkoma narzędziami, stworzył podstawy biznesu, który miał się szybko rozwijać.

 

Kilka lat później dołączył do niego jego młodszy brat Daniele, wzmacniając tym samym zespół i konsolidując firmę.

 

Wkrótce, wraz z rosnącą liczbą zamówień i chęcią doskonalenia technik obróbki skrawaniem, rozpoczął się proces rozwoju, w wyniku którego warsztat powiększył się, osiągając duży krok w postaci budowy nowej siedziby.

 

Na prawdziwy skok jakościowy w sektorze szkła izolacyjnego musimy poczekać zaledwie kilka lat: w połowie lat 90-tych, wraz z wprowadzeniem pierwszych stanowisk do cięcia, myjni i pierwszej prasy płaskiej Forel, dokonywane są inwestycje, które automatyzują znaczną część produkcji, gwarantując coraz większą precyzję i jakość. Szybki, ale stopniowy wzrost, był efektem odwagi i dalekowzroczności braci Marcantonelli w przewidywaniu przyszłości i inwestowaniu w najnowocześniejsze technologie.

 

Współpraca z Forel zacieśnia się z biegiem lat, również dzięki wprowadzeniu do huty giętarki do szkła, ładowarki soli, zgrzewarki i krawędziarki, które wraz z myjką i prasą uzupełniają prawdziwą w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji szkła izolacyjnego.

 

W 2012 roku, po zmianie lokalizacji, Artigianvetro decyduje się ponownie zainwestować w innowacje wraz z Forel. W rzeczywistości zainstalowano nową linię szkła izolacyjnego z dwiema ważnymi innowacjami: pionową szlifierką i automatycznym aplikatorem elastycznych profili, wśród pierwszych systemów we Włoszech.

 

Wraz z wejściem do firmy Nicoli Marcantonellego, syna Graziano i obecnego kierownika produkcji, nastąpiła zmiana, która doprowadziła do wdrożenia Przemysłu 4.0 i wynikającego z niej zwiększenia płynności procesów produkcyjnych.

 

Nadszedł rok 2017, w którym w hucie szkła San Severino Marche wprowadzono nowy system logistyczny Forel: System Sortowania. Ten ostatni umożliwia znaczne zwiększenie bezpieczeństwa operatorów, optymalizację przepływu produkcji, zwiększenie poziomu automatyzacji przemysłowej dzięki modułowej i elastycznej kontroli przestrzeni, a przede wszystkim szybkie zarządzanie kolejnością tafli między różnymi liniami przetwarzania.

 

W ten sposób dochodzimy do najnowszej instalacji, jesteśmy w 2023 roku, Artigianvetro jest gotowe na Jumbo Line.

 

pic 2

 

Decyzja o inwestycji w nową linię Jumbo zapadła w 2022 roku, po analizie trendów rynkowych, które wskazywały na rosnące zapotrzebowanie na większe przeszklenia i krótsze terminy dostaw. Po starannej fazie badań z Forel, wieloletnim partnerem znanym ze swojej zdolności do innowacji, przyjrzeliśmy się kilku opcjom zwiększenia naszych mocy produkcyjnych – wyjaśnia Nicola. – Biorąc pod uwagę, że ta firma zawsze patrzy w przyszłość i rozwija się małymi krokami, wybór nowej linii Jumbo był podyktowany chęcią zrobienia jeszcze jednego kroku naprzód, aby zaoferować naszym klientom większy rozmiar, którego wcześniej nie byliśmy w stanie wyprodukować.

 

W szczególności, przyjęcie linii szyb zespolonych High Tech Jumbo, wyposażonej w elastyczny aplikator T-Shape i automatyczny uszczelniacz SR HT z unikalnym systemem dozowania non-stop z podwójnym wspornikiem i podwójnymi produktami (poliuretan i silikon strukturalny), umożliwiło Artigianvetro jeszcze większą poprawę wydajności i powtarzalności produktów. W szczególności technologia SR HT zapewnia uszczelnienie zawsze wyśrodkowane na komorze. Innowacyjny system „Special Inset” automatycznie zapewnia normalne, częściowe i cofnięte uszczelnienie na tej samej szybie zespolonej, niezależnie od tego, czy panele są wyrównane, czy przesunięte względem siebie.

 

Patrząc w przyszłość, nowe granice eksploracji w dziedzinie obróbki szkła są jasno sprecyzowane w Artigianvetro: innowacje technologiczne, zrównoważony rozwój środowiska oraz związek między dostosowaniem a elastycznością. Pomysł polega na dalszym inwestowaniu w nowe technologie, które mogą poprawić wydajność i jakość procesów obróbki, stopniowo włączając wsparcie sztucznej inteligencji i analizy danych w celu optymalizacji wyników.

 

Coraz większy nacisk będzie kładziony na zrównoważony rozwój środowiska poprzez opracowywanie technologii i procesów, zmniejszających wpływ przetwarzania szkła izolacyjnego na środowisko, takich jak zmniejszenie zużycia energii i przyjęcie zrównoważonych środowiskowo praktyk produkcyjnych. W tym względzie system sortowania umożliwił firmie lepsze zarządzanie odpadami szklanymi, przewidując cięcie wadliwych kawałków, aby uniknąć przestojów podczas produkcji szkła izolacyjnego.

 

Ostatecznie, produkcja dostosowana do indywidualnych potrzeb musi być wspierana przez zdolność do proponowania innowacyjnych rozwiązań, nie zważając na ograniczenia i stawiając w centrum każdego projektu współpracę między pracownikami. To właśnie te relacje międzyludzkie, oparte na wzajemnym zaufaniu i dzieleniu wspólnych wartości, takich jak innowacyjność i zrównoważony rozwój, stanowią solidny fundament, na którym można budować nowe ambitne projekty i możliwości inwestycyjne.

 

pic 3

 

Artigianvetro to historia rozwoju, ekspansji i zaradności, która przekształciła małą wiejską hutę szkła w wiodącą awangardę przemysłową na scenie krajowej, zdolną do rozróżnienia produkcji między szkłem izolacyjnym do użytku domowego i komercyjnego, teraz także w dużych rozmiarach i grubościach. Przemysłowa awangarda, która pozostaje z rzemieślniczą duszą. – A dusza jest bardzo ważna, ma fundamentalne znaczenie – jak podkreśla Daniele Marcantonelli.

 

Naszym celem jest uzyskanie doskonałego produktu końcowego, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że aby żyć w komfortowym środowisku, konieczne jest posiadanie w domu oszklenia, które zbliża się do perfekcji i jest wykonane z najwyższą starannością – podsumowuje Daniele.

 

Partnerstwo z Forel z pewnością było punktem zwrotnym dla Artigianvetro, umożliwiając firmie wprowadzenie najnowocześniejszych technologii i optymalizację procesów produkcyjnych. Dzięki temu partnerstwu Artigianvetro z optymizmem patrzy w przyszłość, gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom i wykorzystać możliwości oferowane przez stale ewoluujący rynek. Celem jest umocnienie pozycji lidera w tej dziedzinie, kontynuując inwestycje w celu oferowania swoim klientom produktów i usług najwyższej jakości.

 

pic 4

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.