2025 w kolorze Mocha

 

2025 w kolorze Mocha

 

Firma Pantone ogłosiła, że kolorem roku 2025 będzie Mocha Mousse. Można się spodziewać, że w nadchodzących miesiącach wiele elementów wystroju wnętrz przyjmie tę barwę, od tekstyliów, przez akcesoria, po meble. Szkło również podąża za tymi trendami, choć marka Pilkington może udowodnić, że w tym przypadku kolejność była nieco inna. Już od zeszłego roku w ramach projektu Pilkington Inspired by Nature powstała paleta barw inspirowanych naturą, w której znalazł się odcień Aromatyczna Mokka, doskonale wpisujący się w styl i estetykę Mocha Mousse.

 

Więcej na: https://www.pilkington.com/pl-pl/pl/news/latest/kolor-roku-mocha-mousse-we-wnetrzach

 

 

Roto na BAU

 

Roto na BAU: nowoczesne systemy do komfortowych drzwi

 

Podczas tegorocznych targów BAU na stoisku Roto nie brakowało nowych systemów okuć i uszczelnień do drzwi wejściowych – w nowoczesnym designie, zapewniających nie tylko szczelność ale i ochronę antywłamaniową. Odwiedzający mogli zobaczyć nowości w jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych drzwiach wejściowych ze wszystkich materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zamki wielopunktowe, które spełniają różne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i wygody. Zamek Roto Safe C | C600 oferuje odporność na włamanie w klasie RC 3, a automatyczne zamki Roto Safe E | Eneo CC umożliwiają pełne ryglowanie drzwi po ich zamknięciu. Dzięki integracji z systemami kontroli dostępu, drzwi z systemami Roto można otwierać także bez użycia klucza, za pomocą m.in. Bluetooth, czytnika linii papilarnych, kodu numerycznego, co zwiększa komfort użytkowników na co dzień.

 

Więcej na: https://www.swisspacer.com/pl/insights

 

 

Szkło lakierowane

 

Szkło lakierowane

Tegoroczne trendy aranżacji wnętrz, stanowczo kierują się ku szkłu lakierowanemu. To wyjątkowe, trwałe i estetyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w kuchniach, łazienkach, a także innych pomieszczeniach. Jeśli szukasz materiału, który łączy funkcjonalność z niepowtarzalnym wyglądem, szkło lakierowane może być dla Ciebie idealnym wyborem. Na rynku mamy kilku producentów tego rozwiązania. Jednym z nich jest firma Wutkowski, której asortyment pozwoli dobrać zarówno kolor jak i rodzaj szkła do wielu aranżacji wnętrz: lacobel, satynowane – Matelac czy Planilaque COLOR-IT to tylko część oferty firmy. Szkło lakierowane to materiał, który łączy nowoczesny design z funkcjonalnością. Jego różnorodność, trwałość i estetyka sprawiają, że znajduje zastosowanie w niemal każdej przestrzeni – od kuchni i łazienek, po biura i przestrzenie publiczne. Wybierając szkło lakierowane, inwestujesz w rozwiązanie, które przez lata będzie zachwycało swoją estetyką i praktycznością.

 

Więcej na: wutkowski.com.pl

 

 

ISO Chemie na BAU

 

Pionierskie uszczelnienie ISO-Chemie na targach BAU

 

Zgodnie z mottem BAU 2025 „Przyszłość budownictwa”, firma ISO-Chemie zaprezentowała na targach szeroką gamę przyszłościowych, zrównoważonych produktów do energooszczędnej hydroizolacji budynków. Na stoisku zaprezentowane zostały metody uszczelniania fug budowlanych, za pomocą wstępnie sprężonych taśm uszczelniających spoiny, hybrydowych wielofunkcyjnych taśm uszczelniających, wysokowydajnych folii do połączeń okiennych i fasadowych, a także indywidualnie dopasowywanych systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej lub wszechstronnych podwalin podokiennych. Energooszczędne rozwiązania uszczelniające ISO-Chemie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem w związku z ich zdolnością adaptacji do wymagających powierzchni, oszczędność czasu, praktycznym i łatwym montażem, a także wyjątkową elastycznością.

 

Więcej na: https://www.iso-chemie.eu/pl/

 

 

Branza szklarska z trudnosciami

 

Branża szklarska z trudnościami wchodzi w 2025 rok

 

Jak podaje portal money.pl branża szklarska w Polsce zmaga się obecnie z poważnymi problemami. Wysokie koszty energii elektrycznej, niezbędnej w procesie produkcji, znacząco wpływają na rentowność zakładów. Wiele firm z sektora hutnictwa szkła musi ograniczać lub całkowicie wstrzymywać produkcję. Rosnące ceny surowców i energii, w połączeniu z zaostrzającą się konkurencją międzynarodową, stawiają pod znakiem zapytania przyszłość wielu polskich producentów szkła. Koszty prowadzenia działalności w branży produkcji szkła stale rosną. Przedsiębiorstwa muszą mierzyć się nie tylko z wysokimi rachunkami za energię, ale również z rosnącymi kosztami pracy i transportu. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się mniejsze zakłady, które nie mają możliwości negocjowania korzystniejszych warunków dostaw energii czy surowców. W grudniu zakończyła swoją działalność firma Urbański w Mosinie. Zakład od 30 lat działał na rynku polskim, eksportując swoje produkty do Niemiec, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Czech i Chorwacji. Ponad 100 osób zostało zwolnionych.

 

Więcej na: money.pl

 

 

Architecture Student Contest 2025

 

Uwaga studenci, rusza Architecture Student Contest 2025

 

Saint-Gobain Architecture Student Contest to międzynarodowy konkurs skierowany do studentów architektury i kierunków pokrewnych z całego świata. Od momentu powstania w 2004 roku stał się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, promującą zrównoważone budownictwo oraz innowacyjne podejście do projektowania. Głównym celem tej inicjatywy jest zaangażowanie młodych specjalistów w tworzenie koncepcji, koncentrujących się na odnowieniu zaniedbanych obszarów miejskich, opracowaniu funkcjonalnych budynków mieszkalnych oraz harmonijnym wkomponowaniu obiektów w kontekst przestrzeni – zarówno pod względem urbanistycznym, jak i przyrodniczym. Konkurs składa się z dwóch etapów – krajowego i międzynarodowego. Etap krajowy jest organizowany w poszczególnych państwach przez lokalne jednostki Saint-Gobain. Jak przyznają Aleksandra Tądel i Magdalena Strauchmann z Politechniki Wrocławskiej „udział w Architecture Student Contest przynosi wiele korzyści, np. daje możliwość eksploracji nowego kontekstu urbanistycznego i kulturowego, ponieważ lokalizacja działki konkursowej zmienia się każdego roku, co pozwala studentom na zrozumienie różnych środowisk architektonicznych oraz potrzeb lokalsów, które mogą znacznie różnić się od tych znanych z własnego kraju”.

 

Obie panie są laureatkami II miejsca w międzynarodowym finale Architecture Student Contest 2024 za projekt „Rurban Habitat”.


Więcej na: saint-gobain.pl

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.