Montaż okna w luksusowym domu na wzgórzu – jak przetransportować na taką wysokość szkło o wadze ponad 300 kg?

 

Mini żuraw musiał pokonać na gąsienicach duże przewyższenie terenu, aby móc rozstawić się idealnie w miejscu montażu. Najpierw jednak szkło trzeba było przenieść na „piętro” – po rozłożeniu żurawia i zrealizowaniu tego etapu operator złożył maszynę, aby móc ją przetransportować.

 

Zaraz obok miejsca montażu, na którym operator rozstawiał żurawia, znajdował się dach garażu podziemnego, który należało zręcznie ominąć. Za wygodne podanie szyby na wysokość odpowiadał niezawodny duet, czyli przyssawka do szkła VIAVAC oraz mini żuraw Jekko SPX532. Cały montaż zajął niewiele ponad 2 godziny. Doświadczony operator i doskonały sprzęt sprawiają, że dla JEKKO x VIAVAC nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Źródło: www.jekko.com.pl

 

pic 1

 

***

 

Mario Neuwirth za sterami grupy MACO

 

Uznany Menedżer Mario Neuwirth, od 1 marca 2025 roku został nowym dyrektorem zarządzającym grupy MACO i wspólnie z dotychczasowym zespołem poprowadzi firmę ku przyszłości. Doświadczony ekspert zyskał renomę, jako Dyrektor Zarządzający w TGW Mechanics GmbH w Górnej Austrii – firmie specjalizującej się w intralogistyce i automatyzacji na skalę międzynarodową.

 

Mario Neuwirth potrafi połączyć pozytywne podejście do przywództwa, praktyczne doświadczenie oraz zrównoważony rozwój firmy, posiadając tym samym wszystkie predyspozycje, aby wspólnie z zespołem poprowadzić grupę MACO ku przyszłości – mówią Barbara Stöckl i Susanne Margreiter, przedstawicielki rodziny Mayer. 

 

Jako firma rodzinna i jeden z wiodących na świecie ekspertów w dziedzinie okuć, MACO ma wielkie plany na przyszłość. Pomimo wymagającego otoczenia, MACO utrzymuje swoje priorytety na najwyższym poziomie: innowacyjność, bliskość klienta, jakość i zrównoważony rozwój pozostają wyznacznikami wszystkich działań, a nowy dyrektor generalny Mario Neuwirth będzie kontynuował realizację tego celu wspólnie z zespołem zarządzającym.

 

Więcej na: https://www.maco.eu/pl-PL/Aktualnosci/Nowe-kierownictwo-grupy-MACO

 

***

 

Marcowy Kongres Klimatyczny

 

W dniach 25-26 marca 2025 roku odbył się Polski Kongres Klimatyczny. Organizowane przez Europejską Fundację Inwestycji Zrównoważonych wydarzenie zgromadziło kluczowych interesariuszy – przedstawicieli rządów, biznesu, samorządów, nauki i organizacji pozarządowych. Celem spotkania było skupienie się na wyzwaniach i szansach związanych z dekarbonizacją gospodarki oraz rozwojem zrównoważonych inwestycji. W wydarzeniu uczestniczyli liczni goście honorowi – ministrowie, ambasadorowie, prezydenci miast, oraz prezesi kluczowych instytucji i firm, co podkreśliło jego wagę jako forum dla strategicznych rozmów o przyszłości europejskiej gospodarki w kontekście klimatycznym. W ramach 33 paneli dyskusyjnych eksperci podejmowali kluczowe tematy związane z zieloną transformacją. Podczas kongresu wielokrotnie podkreślano, że kluczowym czynnikiem sukcesu transformacji jest ścisła współpraca między administracją publiczną, biznesem i sektorem naukowym. Wśród wystąpień między innymi znaleźli się przedstawiciele branży szklarskiej i stolarki otworowej, jak VELUX, Deceuninck, czy Saint-Gobain Poland.

 

Więcej na: https://www.polskikongresklimatyczny.pl/

 

pic 3

 

***

 

Szkło przeciwsłoneczne: nowy standard energooszczędnego budownictwa

 

W obliczu szybkich zmian klimatycznych i wzrastających temperatur, ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem staje się jednym z głównych uwarunkowań, przy projektowaniu budynków. Aby zapewnić komfort w pomieszczeniach, potrzebne są okna i szklane fasady, które zapobiegają nadmiernym temperaturom wnętrz, lecz mimo to wpuszczają dużo naturalnego światła. Szyby przeciwsłoneczne SANCO dzięki specjalnym powłokom łączą w sobie te cechy, a także spełniają najwyższe wymagania wizualne, definiując tym samym nowy standard budownictwa przyjaznego dla klimatu. Bo każdy, kto dziś inwestuje w szkło izolacyjne z ochroną przeciwsłoneczną, nie tylko gwarantuje sobie energooszczędne i zrównoważone rozwiązanie, lecz także dostosowuje swój budynek do wymagań przyszłości. Ciągle, zdecydowanie zbyt często, marnuje się potencjał szkła izolacyjnego z powłokami przeciwsłonecznymi. Szyby przeciwsłoneczne optymalizują izolację termiczną w lecie, dzięki czemu w wielu przypadkach nie są już potrzebne dodatkowe systemy chłodzenia i zaciemnienia, które wymagałyby regularnej konserwacji. Zarówno firmy, jak i prywatne gospodarstwa domowe zyskują w ten sposób długofalową oszczędność kosztów.


Więcej na: https://www.sanco.de/pl

 

pic 4

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu, który opublikowany został w wydaniu miesięcznika "Świat Szkła"

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.