-To była wspaniała, szlachetna rywalizacja i doskonała zabawa - zgodnie przyznawali zawodnicy ze Słowacji, Czech, Francji, Węgier, Rumunii, Anglii i Polski. - FAKRO po raz kolejny spisało się na medal. Gratulujemy świetnej organizacji. Nie wyobrażamy sobie, aby ktoś inny mógł być gospodarzem tej imprezy i sprostać takiemu  wyzwaniu.

Organizator mistrzostw, firma FAKRO znana jest z propagowania sportów zimowych. W kalendarzu cyklicznych, branżowych wydarzeń kojarzących się z polską firmą  stałe miejsce mają Narciarskie Mistrzostwa Branży Budowlanej. Sam  prezes FAKRO, Ryszard Florek, jest zapalonym narciarzem, który swoją sportowa pasją stara się zarażać innych. To on stał się  pomysłodawcą  dekarskich zmagań na stoku narciarskim. Prezes IFD Piet Jacobs przyznaje, że kiedy przed dwoma laty padło hasło realizacji przedsięwzięcia nie brakowało takich, którzy do pomysłu odnieśli się sceptycznie.

- Nie od razu uwierzyliśmy, że to się może udać. Ale przecież Ryszard Florek znany jest w naszym środowisko z tego, że im trudniejsze wyzwanie, tym bardziej jest zdeterminowany, żeby mu sprostać. Poza tym jego zapał i optymizm są po prostu zaraźliwe. Dzisiaj po zakończeniu drugiej już  edycji mistrzostw po raz kolejny możemy podziwiać profesjonalizm organizatorów.

Pochwał gospodarzom mistrzostw nie szczędził także Gordon Pennrose Senior President IFD

- Firma FAKRO zaprezentowała pełen perfekcjonizm pod każdym względem. Sam co prawda nie startowałem w mistrzostwach, ale za to gorąco kibicowałem reprezentantom mojego kraju. To była  wspaniała sportowa rywalizacja. Moje serce jak zwykle podbiła gościnność polskich  gospodarzy.

Sam Ryszard Florek podkreśla, że narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji  fachowców z branży dekarskiej.

- To także forum dyskusji i wymiany doświadczeń fachowców związanych ze światową branżą dekarską. Przy okazji mistrzostw nasza firma gościła przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, którym towarzyszyła grupa dziennikarzy z prasy branżowej z Węgier, Słowacji,  Francji i Polski. 

W programie wizyty nie mogło zabraknąć zwiedzania zakładu. Zagraniczni goście nowosądeckiego przedsiębiorstwa nie kryli wrażenia, jakie zrobił na nich proces produkcji okien dachowych z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, a także prezentacja najnowszych produktów w technice 3D.
- To wszystko, co tu zobaczyliśmy dowodzi, że FAKRO to przedsiębiorstwo na najwyższym, światowym poziomie. Na każdym kroku widać profesjonalizm i poziom technologicznego zaawansowania. Szczególne wrażenie zrobiły na nas próby wytrzymałościowe okien dachowych  przeprowadzane w laboratorium Działu Badań i Rozwoju oraz drukarka 3D dająca możliwość szybkiej wizualizacji i przygotowania modeli urządzeń, które potem można poddać badaniom technicznym. 

Swój pobyt na Sądecczyźnie zagraniczni goście uznali za bardzo udany. Bez względu na to czy wystąpili w roli zawodników czy też kibiców ulegli urokowi Sądecczyzny, gościnności gospodarzy imprezy i imponującego rekreacyjnego zaplecza w należącym do FAKRO hotelu Activa w Muszynie.

Kolejne, III Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy już za rok. Oczywiście na stokach Jaworzyny. Bo dziś nikt już nie potrafi sobie wyobrazić, żeby narciarze - dekarze mogli spotkać się gdzie indziej.

więcej informacji: www.skicup.fakro.com

poprzednia edycja zawodów: IFD FAKRO Ski World Cup 2010

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.