System połączeń profili aluminiowych do konstrukcji na wymiar

System połączeń profili aluminiowych otwiera całkowicie nowe możliwości rozwiązywania problemów konstrukcyjnych w budowie maszyn, systemach transportu i podnoszenia, systemach zabezpieczeń, obudowach maszyn, stołach roboczych, systemach laboratoryjnych, szafach, ściankach działowych lub stoiskach targowych. Pod kątem, prosto lub skośnie, na stałe lub ruchomo. Prosty montaż i szeroki asortyment profili i akcesoriów daje konstruktorowi swobodę działania, a szeroka gama profili, pozwala na budowę zarówno delikatnych kompozycji, jak również rozwiązań związanych z wysokimi obciążeniami. W razie potrzeby można bezproblemowo zmieniać i uzupełniać konstrukcję tak, aby zaplanowane przedsięwzięcie zrealizować zgodnie z zamierzeniami, bez obawy, ze wybrany wcześniej materiał ulegnie zniszczeniu.

      Specjalny program komputerowy przyspiesza etap projektowania. Zawiera on wszystkie artykuły zawarte w katalogu PVS, w plikach „dwg” oraz „dxf”. Dane te są dostępne zarówno w postaci płyt CD, jak i w internecie.
     W programie tym profile i akcesoria przedstawione są w trzech rzutach: pionowym, poziomym i bocznym. Jako kody do poszczególnych plików używane są numery asortymentu poprzez uzupełnienie ich cyframi 1, 2 lub 3.
     Zaletą elektronicznego katalogu, jest także możliwość ciągłej kontroli nowości, gdyż strona internetowa jest na bieżąco aktualizowana.
     Zarówno przy opracowywaniu projektu, jak i przy jego realizacji bierze udział wykwalifikowany i doświadczony zespół. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje, wymagające specjalistycznej obróbki, realizowane są w krótkim czasie.
     Przy wykorzystaniu specjalistycznych pił, wiertarek oraz giętarek, obróbka profili we wszystkich wariantach nie stanowi problemu. Doświadczony personel jest w stanie wykonać także nietypowe elementy konstrukcyjne, co powoduje, że nie trzeba w tym celu prowadzić żmudnych i czasochłonnych poszukiwań rzadko spotykanych detali.
      Każda część może być na życzenie normowana. Odpadają drogie obróbki dodatkowe lub przygotowanie powierzchni. Nakład konstrukcyjny staje się zbyteczny, co znowu pozawala zaoszczędzić dużo czasu i zmniejszyć koszty.
     Problemy z połączeniami są sprawnie i szybko rozwiązywane. Umożliwia to opatentowana złączka, której zastosowanie w określony sposób pozwala z dużą siłą połączyć wybrane profile. Dokręcenie stożkowego wkrętu w odpowiednio zamontowanej złączce powoduje dociśnięcie powierzchni profili do siebie, co daje bardzo mocne połączenie. Im większy jest moment obrotowy tym większa jest siła, pozwalająca utrzymać połączenie. Ponieważ siły tnące nie są przeważnie przyłożone bezpośrednio na styku powierzchni – moment gnący wywołuje przechylenie, które dodatkowo wzmacnia węzeł.
     Połączenia te są proste technologicznie oraz charakteryzują się wysoką powtarzalnością wytrzymałościową. W realizowanych konstrukcjach – w porównaniu ze spawaniem – jest ona znacznie lepsza. Połaczenia nie wymagają udziału skomplikowanych maszyn i specjalnych szkoleń dla montażystów. Szybki i łatwy jest zarówno montaż jak i demontaż konstrukcji. Ewentualne naprawy uszkodzonych elementów nie są pracochłonne.

 System zacisków rurowych RVS
     System konstrukcyjny RVS to aluminiowe, regulowane zaciski do łączenia rur aluminiowych o średnicach 12, 20, 30, 40 i 50 mm. Rury można łączyć prostopadle i równolegle, na stałe i ruchomo, z możliwością przesuwu i regulacji. Wszystkie zaciski mogą być łączone wzajemnie ze sobą lub montowane do innych profili PVS. Z systemu RVS można zbudować stelaże laboratoryjne, urządzenia dla fotooptyki, lekkie prowadnice przystawki maszynowe. System poszerza możliwości konstrukcyjne systemu PVS.

Moduły napędowe LVS
     Systemy LVS to moduły napędowe do przemieszczeń liniowych, zbudowane na profilach systemów PVS, od prostych elementów prowadnic do kompletnych, precyzyjnych osi linowych, napędzanych paskiem zębatym lub śrubą, z dokładnością przesuwu 0,05 mm. Prowadnice można łączyć w dowolne konfiguracje. Stosując systemy PVS możemy zbudować kompletną linię technologiczną, maszynę, obrabiarkę. Ponadto w ofercie znajdują się precyzyjne stalowe wałki prowadzące i liniowe łożyska kulkowe.

Profile wysokogabarytowe, portalowe
     Do wysokich obciążeń oraz momentów przenoszonych przez całą konstrukcję, można zastosować system profili aluminiowych, prowadnic, wózków jezdnych i akcesoriów, ewentualnie z napędami i czujnikami krańcowymi. Profile o przekrojach 360x200, 280x170, 200x120 mm stanowią bazę do budowy linii technologicznych, możliwych do zaprojektowania jedynie w tym systemie. Do lżejszych obciążeń, można zastosować profile SYS – bez bieżni stalowych.

Dlaczego aluminium
      Aluminium jest jednym z najbardziej odpornych na korozję metali. Istnieje wiele metod zabezpieczenia powłok, jak lakierowanie proszkowe czy anodowanie. Stosowane w tym systemie konstrukcyjnym profile są anodowane, co oznacza, że powłoka tlenkowa została naniesiona w procesie technologicznym. Grubość warstwy ochronnej dochodzi do 25 μ. Przed malowaniem aluminium jest poddawane procesowi chromianowania, co zwiększa przyczepność powłok malarskich. Powłoki lakiernicze wykorzystują pełną gamą kolorów z palety RAL, dzięki czemu profile mogą znakomicie komponować się w dowolnym otoczeniu kolorystycznym. Na życzenie Klienta mogą być także kolorowo anodowane.
     Profile aluminiowe, ze względu na właściwości tego metalu, odporne są na większość kwasów organicznych, takich jak: jabłkowy, mlekowy, winowy, nie ogrzane octowy i cytrynowy, kwasy tlenowe, a także chlor i amoniak.
     Aluminium, ze względu na małą gęstość, jest ok. 3 razy lżejsze od stali, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w lekkich konstrukcjach.
     Do wykonania profili użyty został stop 6063, gatunku T66 (wyżarzany cieplnie – F25), który jest bardzo podatny do obróbki plastycznej, utwardzalny wydzielinowo oraz nadaje się do polerowania mechanicznego i chemicznego.

     System profili konstrukcyjnych charakteryzuje się lekkością i dużą wytrzymałością struktury, nowoczesnością i estetyką rozwiązań, krótkim czasem projektowania, szybkim montażem i demontażem, możliwością szybkich zmian konstrukcyjnych w okresie eksploatacji i modernizacji konstrukcji bez konieczności całościowych zmian kompozycji.
     Oferta handlowa obejmuje:
● sprzedaż profili i akcesoriów systemu;
● cięcie na wymiar, gięcie, gwintowanie, wiercenie pod złączki;
● projektowanie konstrukcji z wykonaniem;
● przygotowanie konstrukcji wg projektu przedstawionego przez Klienta;
● możliwość wykonania kompleksowych rozwiązań przy użyciu profili konstrukcyjnych w dziedzinie projektowania linii podajników, taśmociągów, obudów maszyn z systemem zabezpieczeń i innych.

Arkadiusz Litwiński
TABAL

    

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.