• 18764

  Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu, firma Press Glass rozwinęła swoje strategie operacyjne, rozszerzając horyzonty produkcyjne z Europy na Stany Zjednoczone. Po utworzeniu wysoce dynamicznej i nowoczesnej organizacji, firma pozycjonuje się jako jeden z wiodących globalnych światowych graczy na rynku obróbki szkła płaskiego.

 • 18759

  W dobie rosnącej świadomości na temat poprawy efektywności energetycznej i bezpieczeństwa w obiektach publicznych oraz prywatnych szkło wyłania się jako kluczowy element łączący te funkcje w jednej tafli. Za efektywność energetyczną odpowiadają nałożone na taflę powłoki, które tworzą szkło funkcyjne, a poddane specjalnej obróbce stają się szkłem bezpiecznym. Tak zgrany zestaw to dzisiaj podstawa w kreowaniu wnętrz – z myślą o komforcie użytkowników, niosącym wielowymiarowe korzyści: od ochrony, po estetykę czy funkcjonalność.

 • 18765

  Pierwsza maszyna do szlifowania i polerowania krawędzi, opracowana przez systron, znajduje się w Plattling, niedaleko Lasu Bawarskiego w pobliżu Deggendorf. Została zbudowana dla Interpane w 2016 roku i nadal pracuje na 3 zmiany, i nawet po blisko 8 latach – wciąż jest jedną z najlepszych maszyn w AGC Interpane Architectural Glass

 • 18757

  Czy producent szkła może dostarczyć zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla współczesnego budownictwa, dbając jednocześnie o środowisko naturalne? Okazuje się, że tak, a korzyści mogą czerpać zarówno odbiorcy, producenci okien, jak i właściciele budynków.

  O nowym szkle Pilkington Mirai™ oraz dążeniu do neutralności klimatycznej i zapewnianiu obniżenia śladu węglowego opowiada Szymon Fit, menadżer ds. innowacji biznesowych w NSG Group.

 • 18763

  Glaston, pionier w dziedzinie najnowocześniejszych technologii przetwarzania szkła, kontynuuje rozwój rozwiązań automatyzacji, które poprawiają jakość, wydajność i rentowność procesu hartowania szkła.

Wydania

maszyny szklarskie, systron, Press-Glass
SYSTRON PRO – jedna z najlepszych maszyn w AGC INTERPANE
calendar_month 03 maj 2024
Pierwsza maszyna do szlifowania i polerowania krawędzi, opracowana przez systron, znajduje się w Plattling, niedaleko Lasu Bawarskiego w pobliżu Deggendorf. Została zbudowana dla Interpane w 2016 roku i nadal pracuje na 3 zmiany, i nawet po blisko 8 latach – wciąż jest jedną z najlepszych maszyn w AGC Interpane Architectural Glass.
maszyny szklarskie, FOREL, Press-Glass, Pres-Glass
Press Glass z Forel – w kierunku rozwoju produkcji w Stanach Zjednoczonych
calendar_month 03 maj 2024
Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu, firma Press Glass rozwinęła swoje strategie operacyjne, rozszerzając horyzonty produkcyjne z Europy na Stany Zjednoczone. Po utworzeniu wysoce dynamicznej i nowoczesnej organizacji, firma pozycjonuje się jako jeden z wiodących globalnych światowych graczy na rynku obróbki szkła płaskiego.
maszyny szklarskie, Glaston
Zwiększenie rentowności nawet o 30% dzięki rozwiązaniom i usługom Glaston
calendar_month 03 maj 2024
Glaston, pionier w dziedzinie najnowocześniejszych technologii przetwarzania szkła, kontynuuje rozwój rozwiązań automatyzacji, które poprawiają jakość, wydajność i rentowność procesu hartowania szkła.
Licec, cericom, maszyny szklarskie
cericom laser został członkiem Grupy LiSEC
calendar_month 02 maj 2024
cericom laser stał się 100% członkiem Grupy LiSEC. To strategiczne posunięcie podkreśla zaangażowanie LiSEC w rozwój innowacyjnych rozwiązań w sektorze obróbki szkła płaskiego i technicznego.
Adaptacja klimatyczna – budownictwo i urbanistyka w obliczu zmian klimatu
calendar_month 02 maj 2024
Naturalne światło dzienne wspomaga nasz rytm dobowy, sprawia, że jesteśmy czujni i wydajni. Dlatego ludzie wolą przestrzenie do życia i pracy, które są wypełnione naturalnym światłem dziennym. Jednak ze względu na zmiany klimatyczne zapotrzebowanie na klimatyzację w budynkach wzrasta ze względu na dłuższe i silniejsze okresy upałów.
Saint-Gobain Glass, SGG
Inwestycja w bezpieczeństwo – o szkle bezpiecznym słów kilka
calendar_month 30 kwiecień 2024
W dobie rosnącej świadomości na temat poprawy efektywności energetycznej i bezpieczeństwa w obiektach publicznych oraz prywatnych szkło wyłania się jako kluczowy element łączący te funkcje w jednej tafli. Za efektywność energetyczną odpowiadają nałożone na taflę powłoki, które tworzą szkło funkcyjne, a poddane specjalnej obróbce stają się szkłem bezpiecznym. Tak zgrany zestaw to dzisiaj podstawa w kreowaniu wnętrz – z myślą o komforcie użytkowników, niosącym wielowymiarowe korzyści: od...
Iso-Chemie, montaż okien, montaż drzwi, montaż fasad, BUDMA
Elastyczna podwalina podokienna ISO-TOP BASE nagrodzona „Złotym Medalem” na targach BUDMA
calendar_month 30 kwiecień 2024
ISO-Chemie – elastyczna podwalina podokienna do elementów montowanych przy podłożu ISO-TOP BASE – została nagrodzona prestiżowym „Złotym Medalem“ w konkursie produktowym Polskich Targów Budownictwa BUDMA. Produkt do montażu i uszczelniania okien od podłogi do sufitu i drzwi podnoszono-przesuwnych został zaprezentowany publiczności branżowej na stoisku targowym jako specjalistyczny produkt w dziedzinie uszczelnień.
Rozwój ekologicznych technologii: rozmowa z menadżerem ds. innowacji biznesowych w NSG Group
calendar_month 29 kwiecień 2024
Czy producent szkła może dostarczyć zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla współczesnego budownictwa, dbając jednocześnie o środowisko naturalne? Okazuje się, że tak, a korzyści mogą czerpać zarówno odbiorcy, producenci okien, jak i właściciele budynków. O nowym szkle Pilkington Mirai™ oraz dążeniu do neutralności klimatycznej i zapewnianiu obniżenia śladu węglowego opowiada Szymon Fit, menadżer ds. innowacji biznesowych w NSG Group.
Swisspacer, ramki dystansowe, ciepła ramka, warm edge
SWISSPACER na targach Fensterbau Frontale
calendar_month 29 kwiecień 2024
Targi Fensterbau Frontale w Norymberdze są jedną z najważniejszych imprez branży stolarki otworowej w Europie, więc oczywiste, że nie mogło zabraknąć na nich również firmy SWISSPACER.

Nowości

Nice, smart home, automatyzacja, sterowanie żaluzjami i roletami, zarządzanie naturalnym światłem
Przygotuj swój dom na słoneczne dni z urządzeniami Nice Smart Home
calendar_month 09 kwiecień 2024
Zbliża się wiosna, a wraz z nią przyjemne temperatury i coraz dłuższe dni. Czy jest lepszy czas na przemyślenie, jak najlepiej zarządzać światłem w domu?  
okna, Roto, okucia do okien i drzwi, nowość, drzwi wejściowe, zawiasy do drzwi wejściowych, energooszczędne progi
Fensterbau Frontale: nowości i asortyment Roto do drzwi
calendar_month 09 kwiecień 2024
Prezentowane na Fensterbau Frontale rozwiązania do drzwi, w tym niezwodne zawiasy Roto Solid, modułowe zamki Roto Safe czy tegoroczne nowości: Tandeo Upgrade-Kit i zasuwnica środkowa standard do drzwi dwuskrzydłowych są najlepszym potwierdzeniem, że dynamicznie rozwijany asortyment Roto Door pozwala spełnić wszelkie wymagania w budynkach publicznych i domach prywatnych.    
Syntetyczny gaz ziemny (SNG) – czy może zastąpić gaz ziemny w zakładach szklarskich?
calendar_month 09 kwiecień 2024
Efektywność energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne są dzisiaj priorytetem dla każdego przedsiębiorstwa. Sytuacja z "kosmicznymi" cenami gazu ziemnego w latach 2021-2022 zmusiła wszystkie przedsiębiorstwa do poszukiwania alternatyw dla gazu ziemnego. W tym artykule omówimy, jak można oszczędzać na zasobach energetycznych i przygotować się na ewentualne ograniczenia w dostawach gazu ziemnego dla przedsiębiorstw po 2025 roku.
okna, montaż okien, montaż drzwi, ISO-Chemie, podwalina podokienna, izolacja cieplna i akustyczna, taśma do uszczelniania okien, energooszczędne uszczelnianie budynku
FENSTERBAU FRONTALE 2024: ISO-CHEMIE wyróżnia się praktycznymi i oszczędzającymi czas rozwiązaniami...
calendar_month 25 marzec 2024
      Podczas prezentacji ISO-Chemie na targach Fensterbau Frontale 2024 duży nacisk położono na łatwość montażu produktów uszczelniających i wysoki stopień elastyczności w zastosowaniu. W ten sposób ten profesjonalista w sprawach szczelnych połączeń spełnia rosnące wymagania dotyczące energooszczędnych uszczelnień budynków.      
OKNOPLAST wprowadza na rynek matowe kolory oklein. Szlachetny design, trwałość, funkcjonalność
calendar_month 15 marzec 2024
Nowa seria oklein OKNOPLAST zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami w designie wnętrz spodoba się wszystkim, którzy potrzebują produktu o dużej trwałości i wysokich walorach estetycznych. Oko użytkownika ucieszą monochromatyczne powierzchnie, które w odróżnieniu od wielu podobnych propozycji, zachowują odporność na działanie ekstremalnych temperatur.Gdzie sprawdzą się nowe, matowe okleiny od OKNOPLAST? To modne rozwiązanie chętnie stosowane jest przez architektów i inwestorów, którzy...
Zadbaj o okna na wiosnę
calendar_month 15 marzec 2024
Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Oznacza to, że nadszedł czas, aby zadbać o nasze okna, przygotowując je na nadchodzące, słoneczne dni. Jak właściwie je pielęgnować, aby zachowały swoje właściwości na dłużej? Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, udziela kilku praktycznych wskazówek.
Czy smart home może wspierać zdrowy sen? – Światowy Dzień Snu 2024
calendar_month 15 marzec 2024
Obchodzony 15 marca Światowy Dzień Snu ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że sen jest niezbędnym filarem naszego zdrowia, lecz jego rola wciąż bywa niedoceniana. Wystarczająca ilość spokojnego snu chroni nas przed chorobami i poprawia ogólną jakość naszego życia. Obecnie przeszło połowa Polaków doświadcza trudności z zasypianiem . Jednym ze sposobów na podniesienie jakości snu jest zadbanie o właściwe warunki do odpoczynku. Pomóc w tym może technologia – zwłaszcza urządzenia inteligentnego...
Roto ON: włącz swój dostęp do pełnych danych produktowych on-line!
calendar_month 06 marzec 2024
Roto Technologia Okien i Drzwi uruchamia interaktywny portal dla klientów. Roto ON to innowacyjna baza danych z informacjami technicznymi i logistycznymi o elementach systemów Roto do okien i drzwi. Nowe narzędzie ułatwi codzienną pracę technologom, specjalistom produkcji, handlowcom, dilerom czy serwisantom.
Roto: intensywny rozwój asortymentu do drzwi
calendar_month 05 marzec 2024
Roto dynamicznie rozwija asortyment produktów i usług przeznaczonych dla producentów nowoczesnych drzwi. Kompleksowa oferta obejmuje zawiasy drzwiowe do wszystkich materiałów, a także wielopunktowe zamki do drzwi wejściowych. Nowe rozwiązania, jak zasuwnica ruchomego słupka czy zestaw uzupełniający do jednego z najpopularniejszych zamków tworzone są w odpowiedzi na konkretne potrzeby rynku.

Wydarzenia

Konferencja Aluminium 2024, aluminium, konferencja, okna aluminiowe, konstrukcje aluminiowe, wydarzenia
Porozmawiajmy o przyszłości branży #aluminium
calendar_month 15 maj 2024
Polskie Stowarzyszenie Aluminium organizuje w Krakowie (11 – 12 czerwca 2024 r.) konferencję „Aluminium 2024. Trendy. Innowacje. Technologie”.    
Kongres Stolarki Polskiej, POID, stolarka budowlana
Poznaj program XIV Kongresu Stolarki Polskiej
calendar_month 14 maj 2024
Wielkimi krokami zbliża się XIV Kongres Stolarki Polskiej. Już 23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkają się przedstawiciele branży i czołowi eksperci, aby wspólnie rozmawiać o najważniejszych szansach i wyzwania stojących przed reprezentowanym przez Związek POiD sektorem gospodarki. Jak wygląda program wydarzenia?
okna, okna aluminiowe, Yawal, systemy okienne, fasady, certyfikat
System TM 102HI od Yawal z certyfikatem Passive House
calendar_month 10 kwiecień 2024
System okienny TM 102HI firmy Yawal już w sierpniu roku 2023 uzyskał prestiżowy certyfikat Passive House, co jest potwierdzeniem wysokich standardów efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju w branży budowlanej.  
ASM, BMR, Budowlana Marka Roku, agencja badawcza, dane statystyczne
Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2024 roku?
calendar_month 04 kwiecień 2024
Trwa badanie rynkowe, ranking zostanie ogłoszony w czerwcu. Fachowcy z całej Polski wskazują najlepsze marki już po raz 20. Lider badań rynku budowlanego – firma ASM Research Solutions Strategy przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych badanie ankietowe, które ma na celu zweryfikowanie ich opinii na temat produktów i usług. Dzięki temu producenci, dystrybutorzy, generalni wykonawcy oraz media poznają swoją lokatę w branży budowlanej a inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z...
Drutex, EPPA, Ocnorec
DRUTEX dołącza do Europejskiego Stowarzyszenia EPPA i deklaruje zaangażowanie i partnerstwo w projek...
calendar_month 03 kwiecień 2024
Mamy zaszczyt ogłosić, że firma DRUTEX, ceniony producent okien i profili okiennych PVC, nie tylko przystępuje do Europejskiego Stowarzyszenia Profili PVC i Związanych Produktów Budowlanych (EPPA), ale i również podejmuje kluczowe inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju. Wraz z przystąpieniem do EPPA, kluczowi managerowie firmy DRUTEX zaangażują się w międzynarodową wymianę najlepszych praktyk w obszarze produkcji profili okiennych PVC, promując jednocześnie innowacyjność, bezpieczeństwo i...
Konferencja Naukowo-Techniczna pt. Epoka Szkła
calendar_month 02 kwiecień 2024
18-19 kwietnia 2024 roku zapraszamy na I Konferencję Naukowo-Techniczną pt. "Epoka szkła", Kraków, Hotel Qubus Szkło jest fascynującym materiałem o bogatej historii i wszechstronnym zastosowaniu. W kontekście ery szkła jako symbolu przeszłości warto wspomnieć o epoce szkła, która miała ogromny wpływ na rozwój sztuki, architektury i technologii. Szkło odgrywało kluczową rolę w budowie katedr gotyckich, w produkcji oryginalnych dzieł sztuki oraz w wynalezieniu teleskopu i mikroskopu, co...
EPPA uczestniczy w największych europejskich wystawach branży okiennej w 2024 roku
calendar_month 15 marzec 2024
Europejskie Stowarzyszenie Profili Okien PVC i Pokrewnych Produktów (EPPA) z zadowoleniem informuje o udziale w udanej wystawie BUDMA w Polsce. W przyszłym tygodniu odbędzie się również FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze od 19 do 22 marca 2024 roku.
PILKINGTON IGP będący częścią NSG GROUP - partnerem projektu recyklingowego OKNOREC
calendar_month 05 marzec 2024
Zmiana klimatu doprowadziła już do zmian w ekosystemach lądowych, słodkowodnych i oceanicznych na skalę globalną, z wieloma skutkami oczywistymi w skali regionalnej i lokalnej. Konieczne jest podjęcie bardziej ambitnych działań prowadzących do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery oraz łagodzenia skutków globalnego ocieplenia.
Ile trzeba mieć na lokal usługowy w nowym osiedlu
calendar_month 05 marzec 2024
Jakie lokale usługowe mają w ofercie deweloperzy? W których inwestycjach mieszkaniowych można je znaleźć? Jaki mają metraż? Ile kosztują? Które cieszą się największym zainteresowaniem kupujących? Jakie wymagania najczęściej mają nabywcy lokali? Sondaż przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wyroby, materiały, technologie

Warto zobaczyć

Kolejna instalacja maszyn systron w Saint-Gobain – CNC 3525 pro zamontowana w Vetrotech Polska
Saint-Gobain – innowacyjny producent zrównoważonych rozwiązań dla rynku budowlanego – po raz kolejny wybrał firmę systron GmbH z Austrii jako dostawcę maszyn do swojego zakładu produkcyjnego. Tym razem maszyna została zainstalowana w Namysłowie, w należącym do Saint-Gobain zakładzie produkcyjnym Vetrotech Polska.
 Vitroterm Murów – nowa hala produkcyjna, nowe możliwości
Vitroterm Murów S.A. zakończył największą inwestycję w 30- letniej historii firmy. Do użytku została właśnie oddana nowa hala produkcyjna.
Bodyguard czy najlepszy przyjaciel? Szkło, które bierze w ramiona użytkownika i zapewnia ochronę wnętrzom
W sezonie jesienno-zimowym i obliczu świąt Bożego Narodzenia nieustannie myślimy o zapewnieniu ciepła, komfortu i bezpieczeństwa sobie i bliskim. Jak mają w tym pomóc panoramiczne okna, całoszklane drzwi tarasowe, szyby zastępujące tradycyjne ściany zewnętrzne? Rozwiązania szklane nie przestają zaskakiwać, zwłaszcza te w formacie XXL.
Roto City: technologia okuć w wirtualnej miejskiej przestrzeni
Roto Frank Okucia Budowlane zaprasza klientów i partnerów biznesowych do spotkań z wykorzystaniem nowej platformy cyfrowej Roto City. Interaktywna prezentacja ma formę wycieczki po wirtualnym mieście. Przedstawia rozwiązania i nowości Roto w konkretnych zastosowaniach, spełniające szereg różnych wymagań projektowych budynków.
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.