Image 

 

Cięcie wodą to bardzo szybko rozwijająca się technologia obróbki, dzięki której firmy na całym świecie usprawniają swój proces produkcji i obniżają jego koszty. Co daje technologia cięcia wodą? Przede wszystkim pozwala ona na szybkie i opłacalne wycinanie elementów z różnych materiałów.

 

Dla wielu firm zakup tej nowoczesnej maszyny oznacza koniec z kosztownym zlecaniem cięcia podwykonawcom, ścisłą kontrolę jakości i większe zadowolenie klientów z produkowanych wyrobów. Coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega także, jak wspaniałym sposobem na biznes jest maszyna do cięcia wodą. Prowadząc działalność usługową, firmy zyskują alternatywne źródło dochodu, które może znacząco zwiększyć jej przychody.

 

Podobnie jak wielu innych klientów, Mariusz Sobkowiak z firmy Somet potwierdza, że „maszyny TECHJET są bardzo proste w obsłudze. Zakupiony sprzęt był skonfigurowany i przygotowany tak, że mogłem wycinać projekty klientów od dnia, kiedy pojawił się w firmie. Dodatkowo oprogramowanie jeszcze bardziej upraszcza cały proces.” Jednak dopiero odpowiednie przeszkolenie przyszłych operatorów i stałe podnoszenie ich kwalifikacji gwarantuje, że urządzenie wykorzystane będzie optymalnie, a koszty obsługi będą jak najniższe.

 

Właśnie dlatego, TECHJET przygotował dla swoich klientów bezkonkurencyjną na polskim rynku ofertę szkoleń.

 

„Zamiast typowego, jednorazowego szkolenia po zakupie, oferujemy członkostwo w Akademii Efektywnego Cięcie Wodą, na którą składa się powtarzany siedmiostopniowy cykl szkoleń, który jest w pełni darmowy i na który firma może wysyłać swoich operatorów tak długo, jak tylko pracują na naszej maszynie” - mówi Adam Cegielski, CEO i dyrektor sprzedaży w firmie TECHJET.

 

„Chcemy być wsparciem dla naszych klientów przez cały okres użytkowania maszyny. Naszym celem jest sprawienie, by zakup naszych maszyn szybciej się zwracał i zarabiały one więcej dla swoich nabywców.”

 

Image

 

Sprzedawcy maszyn do cięcia wodą oferują zazwyczaj bardzo podstawowe szkolenie, które pozwala poznać tylko podstawy obsługi urządzenia waterjet. Prowadzony od marca program darmowych szkoleń Techjet jest bardzo rozbudowany i przeznaczony zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych operatorów.

 

Każda firma, która zakupiła maszynę TECHJET może zapisać na szkolenie wszystkich tych pracowników, którzy będą ją obsługiwać. Dotyczy to także osób nowozatrudnionych. „Ludzie się zmieniają, odchodzą, a potem firmy muszą płacić za szkolenia nowych pracowników. U nas jest inaczej” - podsumowuje Adam Cegielski.

 

W ramach szkolenia poznają oni sprawdzone metody optymalnej pracy z maszyną, techniki przygotowywania projektów w programie iGems oraz będą mieli okazję wymienić się wiedzą i know-how z innymi operatorami. „Szczególny nacisk kładziemy na wiedzę. Chcemy żeby operatorzy potrafili sobie poradzić z każdą sytuacją. Pokazujemy jak obniżyć koszty i zwiększyć wydajność cięcia oraz jak niwelować stożek, powstający przy cięciu” opowiada Adam Cegielski.

 

„Dowiedziałem się, w jaki sposób lepiej dobrać parametry cięcia, jak przygotowywać skuteczniejsze projekty i jak obsługiwać maszynę tak, by uzyskać najlepsze rezultaty. Cieszę się, że TECHJET zorganizował to szkolenie i to w dodatku za darmo. Tak powinno się dbać o klienta” - dzieli się swoją opinią jeden z uczestników szkolenia, Ireneusz Polnisiak z kujawskiej fabryki maszyn rolniczych Krukowiak.

 

Image

 

Dodaje: „teraz nie muszę się już bać, że mój operator powie mi ‘tego się nie da zrobić.’ Wiem, że dzięki solidnemu przeszkoleniu przez kadrę profesjonalistów z Akademii Efektywnego Cięcia Wodą moi ludzie potrafią wycisnąć z waterjeta 110% wydajności.”

 

Dodatkowym atutem Akademii powołanej przez TECHJET jest szkolenie z serwisowania pompy. Ten element szkolenia daje operatorowi wiedzę na temat samodzielnego serwisowania pompy, a to oznacza, że będzie mógł wymieniać - bez utraty gwarancji - nie tylko części głowicy, ale też elementy eksploatacyjne pompy takie jak uszczelnienia, zawory czy cylindry.

 

„Po takim szkoleniu możemy wymienić praktycznie 100% elementów, które się zużywają w czasie pracy” - mówi Przemysław Jakubowicz, operator z Augustowskiej firmy San-Met. - „To nie tylko oszczędność pieniędzy, bo nie muszę wzywać serwisu, ale też oszczędność czasu. Wymiany mogę dokonać od ręki i dokończyć cięcie.”

 

Akademia Efektywnego Cięcia Wodą to także doskonała okazja, by poznać innych operatorów, wymienić się wiedzą i wzmacniać zainteresowanie tą technologią. Jeden z instruktorów Akademii, Jan Omański tak opisuje swoje wrażenia: ”Ludzie dostają coś więcej niż tylko wiedzę. Wszyscy dzielimy się swoją pasją dla waterjetingu.

 

Na szkolenie przybywają ludzie z różnych firm, dzielą się wiedzą, pomysłami i indywidualnymi rozwiązaniami. Niektóre z tych znajomości przetrwają znacznie dłużej niż na czas szkolenia. Wiele zawartych tutaj kontaktów okazuje się bardzo cennych w przyszłości.”

 

Szkolenia Techjet skonstruowane są w ten sposób, że nawet doświadczeni operatorzy mogą zdobyć cenną wiedzę i poznać oryginalne sposoby rozwiązywania różnych problemów. „Pracuję na tym sprzęcie już 1300 godzin, więc wiem o nim naprawdę dużo, ale nauczyłem się tu wielu rzeczy, które pozwolą mi pracować lepiej i oszczędniej.

 

Image

 

Cieszę się, że TECHJET nie poprzestaje tylko na szkoleniach przy zakupie maszyny. Duże doświadczenie i wiedza osób z tej firmy sprawiają, że mają oni sporo do przekazania nawet zaawansowanym operatorom” - potwierdza Przemysław Jakubowicz.

 

Na szkoleniach uczestnicy mają okazję przekonać się, że wycinanie wodą to więcej niż tylko skuteczna technologia. Dla wielu osób jest ona prawdziwą pasją. ”Wieczorami spotykamy się z kursantami i okazuje się, że wszyscy dalej chcą rozmawiać o cięciu wodą” śmieje się Jan Omański. - „Widać, że im więcej wiedzą o tej technologii tym bardziej angażują się w swoją pracę i tym bardziej są dumni ze swoich umiejętności.”

 

Z kolei pan Piotr Woźnica z firmy Womet, który już dwa razy wysłał swoich pracowników na szkolenie, podkreśla, że „za każdym razem wracają z nowymi pomysłami i świeżym zapałem do pracy. Te szkolenia to kolejny powód, dla którego jestem naprawdę zadowolony ze współpracy z firmą TECHJET.” Dzięki darmowym szkoleniom, zakup maszyny do cięcia wodą firmy TECHJET to nie tylko pozytywna zmiana w firmie – to prawdziwa rewolucja!

 

Więcej informacji: www.techjet.eu

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.