Dzięki Chromatech, Chromatech Plus i Chromatech Ultra – ROLLTECH staje się firmą oferującą możliwość kupna w jednym miejscu różnych ramek dystansowych do szyb zespolonych, odpowiednio do stosowanej przez producenta szyb zespolonych technologii, koniecznej do wykonania nowoczesnych wysokoefektywnych szyb termoizolacyjnych.

 

Tak, jak w przypadku wszystkich ciepłych ramek ze stali nierdzewnej, także te wytwarzane przez ROLLTECH zapewniają znacząco większą izolację termiczną szyby (co w efekcie daje obniżenie emisji CO2) i brak kondensacji pary wodnej wokół krawędzi szyby.

 

Produkty ROLLTECH łączą w sobie najnowocześniejszą technologię z łatwym, praktycznym montażem w procesie produkcyjnym.

 

Wszystkie profile ramek tej firmy są opracowywane i produkowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, co dobrze widać w asortymencie różnych ramek Chromatech:
- Chromatech ze stali nierdzewnej, dla niższych wartości przenikania ciepła (tylko 14,3 W/mK), zapewnia bezpieczeństwo i trwałość z maksymalną elastycznością stosowania;
- Chromatech Plus posiada innowacyjny kształt i jeszcze cieńszą grubość (0,15) w celu uzyskania optymalnej izolacyjności termicznej. Specjalny gatunek stali nierdzewnej i oryginalny projekt kształtu ramki czynią go jednym z najbardziej stabilnych i odpornych profili dystansowych, idealnym do montażu w dużych szybach zespolonych;
- Chromatech Ultra to kombinacja zalet stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, która dała najlepsze rezultaty w testach trwałości, wytrzymałości i izolacyjności termicznej (do 0,05 W/mK). Ten innowacyjny profil zapewnia również łatwość montażu: może być gięty bez konieczności użycia drogich maszyn, a wysoka wytrzymałość, dokładność kątów gięcia i struktura podwójnej warstwy sprawia, że otrzymuje się bardzo sztywne ramki w szybie zespolonej. Wprowadzony na rynek w 2009 r., pozostaje najczęściej kupowanym produktem na całym świecie.

 

ROLLTECH sprzedaje swoje produkty przez lokalnych partnerów i jako część międzynarodowej sieci Glass Alliance. Sieć, która obejmuje również ALU-PRO i FENZI, zajmuje się dystrybucją wszystkich produktów do produkcji wysokiej jakości szyb zespolonych na całym świecie.

 

ROLLTECH

Chromatech
Materiał: stal nierdzewna zgodnie z EN 10 088 typu 1.4301 (AISI 304)

 

Chromatech Plus
Materiał: stal nierdzewna zgodnie z EN 10 088 typu 1.4301 (AISI 304) lub 1.4372 (AISI 201). Przewodność cieplna λ=15 W/mK przy 20°C.
Na zamówienie powierzchnie mogą być dostarczone pomalowane farbą poliestrową.

 

 

Chromatech Ultra
Materiał: stal nierdzewna zgodnie z EN 10 088 typu 1.4301 (AISI 304) lub 1.4372 (AISI 201). Przewodność cieplna stali λs=15 W/mK przy 20°C.
Tworzywo sztuczne to poliwęglan λp=0,18 W/mK.
Powierzchnia widoczna ma wygląd matowy, kolory dostępne RAL 9004, 7035, 7040, 8016 i 8003.

 

 

 

Dlaczego pozwolić na utratę dużej części energii poprzez drzwi i okna? 
Obecnie Alu-Pro wprowadza na rynek CHROMATECH Ultra, profil stanowiący  skuteczne rozwiązanie w zakresie przewodności cieplnej szyby izolacyjnej. Dzięki wyrafinowanej technologii CHROMATECH Ultra łączy w sobie stabilność, elastyczność i solidność stali nierdzewnej z właściwościami izolacyjnymi poliwęglanu.CHROMATECH Ultra odznacza się zarówno wyjątkowymi parametrami w zakresie izolacyjności cieplnej jak i łatwością użytkowania na etapie gięcia i montażu, bez konieczności inwestowania w drogie maszyny.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 12/2011

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.