Otwórz mieszkanie na światło i przestrzeń
Moda na otwieranie wnętrz na otoczenie sprawiła, że trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesny dom bez wielkoformatowych przeszkleń. Drzwi i okna, tworzące ciekawe przejścia z pomieszczeń na taras, balkon czy też do ogrodu, optycznie powiększają strefę mieszkalną. Spełniają także funkcje doświetlania wnętrz a bryle domu nadają lekkości. Światło spełnia we wnętrzach wiele ról. Jego obecność ma pozytywny wpływ na samopoczucie mieszkańców, natomiast z punktu widzenia aranżacji wnętrz, pomaga zwiększyć optycznie przestrzeń mieszkalną.

Duże przeszklenia, takie jak czteroskrzydłowe drzwi tarasowe przesuwne Schüco Corona CT 70 HS, pozwalają na uzyskanie takiego efektu przy optymalnej ochronie cieplnej. Bezgłośnie działający mechanizm jezdny pozwala lekko odwodzić drzwi do pozycji otwartej. Skrzydła pozostają równoległe do siebie nie zabierając przestrzeni, która może być wykorzystana pod aranżację. Dostępne są drzwi z jednym, dwoma lub czterema skrzydłami przesuwnymi w jednej ramie. Pojedyncze zespoły drzwi przesuwnych o szerokości maksymalnej do 6500 i wysokości do 2600 mm mogą być łączone w większe zespoły.

W przypadku drzwi dwudzielnych można wybierać pomiędzy opcją z jednym skrzydłem przesuwnym, posiadającym funkcję uchylania lub dwoma skrzydłami wzajemnie przesuwnymi. W wersjach trój- i czterodzielnych, w zależności od układu pomieszczenia, przejście może odbywać się przez środek, z lewej lub prawej strony.

Sprawdzony, stabilny system gwarantuje przy tym optymalne parametry charakterystyczne dla dostępnych na rynku systemów okiennych: przenikalność cieplną na poziomie Ud=1,4 W/m2K (przy Ug= 1,1 W/m2K!) i izolacyjność akustyczną do 43 dB.

Zastosowanie najwyższej jakości uszczelek EPDM przy uszczelnianiu krytycznych części konstrukcyjnych zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem i przenikaniem zimna.

SCHüCO Corona CT 70 HS

***
Schüco Corona CT 70 PASK to rozwiązanie łączące funkcjonalność drzwi przesuwnych z możliwością uchylania skrzydeł. W momencie otwierania skrzydła zawieszone na rolkach łożyskowanych na kulkach delikatnie wysuwają się z ramy i są przesuwane równolegle do ściany na sąsiednie przeszklenia stałe – w lewo lub w prawo.

Trwały i bezawaryjny mechanizm pozwala łatwo i bezgłośnie przesuwać nawet skrzydła o dużych rozmiarach. W jednej ramie można zamontować jedno lub dwa skrzydła przesuwne o maksymalnych wymiarach wrębowych 2000x2370 mm. System umożliwia wykonywanie skrzydeł także znacznie mniejszych. Zespoły dwu-, trzy- lub czterokwaterowe mogą być ze sobą łączone tworząc wielkowymiarowe przeszklenia. W przypadku drzwi czterokwaterowych dwa skrzydła umieszczone centralnie mogą zapewnić naprawdę imponująco szerokie przejście.

Wysmukła geometria ram i skrzydeł o łącznej szerokości zewnętrznej 150 mm pozwala na zwiększenie powierzchni szyby i tym samym maksymalne doświetlenie pomieszczeń, które stają się bardziej przestrzenne.

Przy wszystkich swoich walorach system Corona CT 70 PASK nie ogranicza indywidualnego zamysłu kompozycyjnego. Wykonywane w nim drzwi są dostępne w trzech wersjach wzorniczych, różniących się kształtem konturu: Classic, Rondo oraz Cava. Możliwe jest również zastosowanie szprosów oraz oklein wiernie oddających kolor i strukturę drewna.

Bezpieczeństwo pod każdym względem
System Schüco Corona CT 70 HS spełnia najwyższe standardy także pod kątem wygody i bezpieczeństwa. Rozwiązanie niskiego progu zostało opracowane z myślą o wygodnym użytkowaniu i energooszczędności. Aluminiowy profil progowy został tu ocieplony przekładkami termoizolacyjnymi i zabezpieczony przed infiltracją wody opadowej i wiatru.

Wyeliminowano ryzyko powstawania zimnej strefy tuż przy podłodze, dzięki czemu drzwi w tym systemie gwarantują pełny komfort także w pomieszczeniach sypialnych. Niski próg drzwiowy o wysokości nominalnej 26/46 mm umożliwia wygodne przechodzenie i nie stwarza bariery dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci. Osadzany w warstwie podłogi osiąga rzeczywistą wysokość 20 mm, tworząc bezpieczny pomost pomiędzy wnętrzem a tarasem czy balkonem.

Sprawdzone mechanizmy ryglujące spełniają najwyższe wymagania pod względem ochrony antywłamaniowej, dzięki czemu nawet duże drzwi wykonane w systemie Schüco Corona CT 70 HS stanowią barierę dla włamywaczy. Pod względem estetycznym, zadbano o doskonałe dopasowanie okuć i optycznie wąskich profili w szerokim wyborze kolorystycznym.

System, poza profilami białymi i okleinowanymi w 22 wariantach imitujących do złudzenia wiele gatunków drewna, jest oferowany także w odmianie Schüco Corona CT 70 HS Plus z zewnętrznymi, aluminiowymi nakładkami, które dodatkowo zwiększają zakres zastosowań i wpływają na większą swobodę projektowania.

SCHUCO Corona CT 70 PASK

***
Zwiększona powierzchnia przeszkleń Schüco Corona CT 70 PASK może stać się zachętą dla włamywaczy. Dlatego drzwi uchylno-przesuwne Schüco nawet w pozycji uchylonej skrzydła są zabezpieczone przed przesunięciem, stanowiąc ochronę przed wtargnięciem.

Optymalną stabilność i sztywność drzwi Corona CT 70 PASK zapewnia zwiększona głębokość zabudowy 70 mm oraz solidne, obwodowe wzmocnienia stalowe. Okucia mocno przykręcone do stali są przeszkodą trudną do pokonania i mogą stanowić ochronę przed włamaniem do klasy WK2 włącznie.

***
Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl

dr inż. Andrzej Polijaniuk
SCHÜCO

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 1/2012

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.