Następnie Sławomir Brzózek, wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia, omówił temat Problem rtęci, wpływ na człowieka, środowisko i zagrożenia wynikające z jej użytkowania.
Po przewie kawowej Wojciech Przybylski – omówił nowy produkt firmy Eco in: ECO PUR B – w 100 proc. ekologiczna alternatywa dla tiokoli.
W trakcie wykładu „na żywo” pokazano proces mieszania i żelowania ECO PUR B, aby goście mogli porównać własności nowej masy i produktów konkurencyjnych.
Po szeregu wnikliwych pytań, na które Wojciech Przybylski wyczerpująco i merytorycznie odpowiadał – nastąpiło wręczenie certyfikatów laureatom konkursu „Zielone Okno”.
Po obiedzie chętni goście mogli wziąć udział w zwiedzaniu bryczkami okolicznych lasów, a na zakończenie dnia była eco-kolacja z licznymi konkursami i – jak zawsze – dobrą muzyką.
K.Z.
W kolejnych wydaniach „Świata Szkła” będą omawiane ekologiczne materiały uszczelniająco-klejące do okien i szyb zespolonych. W bieżącym wydaniu art. T. Michałowskiego „Nowe wymagania wobec mas do szyb zespolonych” zamieściliśmy w wydaniu 6/2012 Świata Szkła
„Świat Szkła” jest partnerem medialnym ogólnopolskiej kampanii: „Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia” |
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
więcej informacj: Świat Szkła 6/2012