Historie klientów TECHJET. 
Produkują elementy do ekskluzywnych jachtów. Jednak, dzięki posiadaniu maszyny do cięcia wodą, na swoim koncie mają także inne realizacje. Waterjetem wykonali elementy mostu w Danii. Podejmują się także wykonania wielu realizacji wykończenia wnętrz domów i biur. Firma STAL-MET udowadnia, że posiadając waterjeta, może podjąć się każdego zlecenia.
STAL-MET to lider suwalskiego rynku, jeśli chodzi o produkcję balustrad nierdzewnych i okuć do jednostek pływających. Firma świadczy także szeroki zakres usług związanych z obróbką stali oraz cięciem różnych materiałów za pomocą maszyny typu waterjet. Wśród klientów znajdziemy między innymi tak znane marki w świecie żeglarstwa, jak Delphia czy X-jachts. To uznani na całym świecie producenci ekskluzywnych łodzi. To nie przypadek, że te stocznie korzystają z usług STAL-MET.

 

20130512techjet bal 41

 


Dostrzec szansę i lukę na rynkuFirma STAL-MET znajduje się w Augustowie na Suwalszczyźnie. Właściciele firmy są przykładem nie tylko odwagi przedsiębiorców, ale także tego, że zakładając firmę trzeba działać według dokładnie przemyślanej strategii.


W 2007 roku Krzysztof Krygiel i Marek Bajon dostrzegli w tym regionie niewykorzystany potencjał. Niewielka ilość zakładów przemysłowych i słaby rozwój gospodarczy tego obszaru, zamiast odstraszyć, przyciągnął ich do siebie. Obaj panowie mają za sobą wieloletnie doświadczenie w przemyśle stalowym. Postanowili więc otworzyć firmę, która to doświadczenie w pełni wykorzysta.
Niedługo po powstaniu firmy, Krzysztof Krygiel przeprowadził się do Augustowa, by poświęcić nowemu przedsięwzięciu całą swoją uwagę. STAL-MET sprawia wrażenie dobrze przemyślanego i zaplanowanego przedsięwzięcia, które rozwijane jest według ściśle określonej strategii. Założyciele firmy wzięli pod uwagę swoje kompetencje i doświadczenie, wykorzystali potencjał nienasyconego rynku Podlasia i konsekwentnie realizowali swój plan.

 

20130512techjet bal 2


Waterjet – zaplanowana i przemyślana inwestycja
Decyzja o zakupie maszyny do cięcia wodą też była częścią tego planu. W wielu firmach pomysł zakupu waterjeta, pojawia się w wyniku postępującego rozwoju firmy. W miarę powiększania zakresu działania pojawiają się nowe potrzeby, które może zaspokoić tylko tego typu maszyna. Dla firmy SAN-MET natomiast waterjet był od początku niezbędnym narzędziem w realizacji obranej strategii rozwoju. Zakup maszyny nastąpił w 2008 roku, kiedy firma funkcjonowała na rynku dopiero od 12 miesięcy.

 

Planując inwestycję Krzysztof Krygiel uważnie przyjrzał się ofercie waterjetów dostępnych na polskim rynku.

- Oglądaliśmy zarówno nowe, jak i używane maszyny wielu producentów - mówi Krygiel. – Dlaczego TECHJET? TECHJET od początku wyróżniał się spośród konkurencji ceną swoich maszyn. Jeśli ktoś oferuje tak dobrą cenę to od razu zwraca uwagę. Kupując waterjeta TECHJET oszczędza się tyle pieniędzy, że spokojnie można za nie dokonać kolejnej kluczowej dla firmy inwestycji, jak zakup samochodu dostawczego czy reklama świadczonych usług.
- Fakty mówią jednak same za siebie - dodaje Przemysław Jakubowicz, operator maszyny w firmie STAL-MET. - Pracują od kilku lat na dwie zmiany, nie mamy żadnych problemów z naszym waterjetem. Maszyna wytrzymuje nawet 1300 godzin na jednych uszczelkach. To pewnie jakiś rekord świata - żartuje Jakubowicz.

 

20130512techjet gal 5


Od balustrad i ekskluzywnych jachtów po… most
Waterjet wykorzystywany jest przy większości realizacji firmy, a tych STAL-MET nie musi się wstydzić. W końcu współpracuje z producentami najbardziej ekskluzywnych jachtów na świecie. A klienci tych marek są bardzo wymagający.
- Największy projekt? - zastanawia się Krzysztof Krygiel. - To pewnie most w Danii. Rzeczywiście, nasza firma była odpowiedzialna za przygotowanie elementów takich, jak balustrady czy osłony. STAL-MET wykonuje także aluminiowe kadłuby jachtów oraz okucia dla polskiej Delphi i duńskiego X-jachts.


Obie firmy są znane na całym świecie z produkcji ekskluzywnych i nowoczesnych jachtów, przeznaczonych dla prawdziwych koneserów żeglarstwa. Wystarczy spojrzeć na projekt jednej z tych łódek, by docenić niezwykłą dbałość o detale i przywiązanie do jakości, reprezentowane przez obie firmy. STAL-MET, wykonując dla tych stoczni jachtowych okucia i relingi udowadnia, jak dobrze waterjet TECHJET wywiązuje się ze swoich obowiązków.

 

20130512techjet foto2


Także przy produkcji balustrad STAL-MET reprezentuje najwyższy poziom i pełen profesjonalizm. Dzięki umiejętnemu łączeniu materiałów takich, jak stal drewno i szkło udaje się uzyskać wprost niesamowite efekty. Produkowane przez firmę balustrady spełniają najwyższe wymagania stawiane budynkom biurowym, produkcyjnym, handlowym i użyteczności publicznej. Wyjątkowa estetyka sprawia, że wykonanie tych elementów wyposażenia wnętrz zlecają firmie także liczni właściciele domków jednorodzinnych.


Od ekskluzywnych jachtów, przez most po biura i domy jednorodzinne – produkty firmy STAL-MET znajdują uznanie wśród grona najbardziej wymagających klientów. Wybierając odpowiednią lokalizację, budując zespół sprawdzonych pracowników i kompletując bogaty park maszynowy, właściciele firmy od początku skutecznie realizują swoją strategię. Ich działania na każdym kroku potwierdzają, że odważne decyzje gwarantują sukces. Częścią tego sukcesu jest także waterjet TECHJET.


Więcej informacji na temat waterjetów : www.techjet.eu

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.