Targi fensterbau/frontale w Norymberdze po raz kolejny potwierdziły, że są wiodącą na świecie imprezą branżową skupiającą firmy z szeroko rozumianej branży stolarki otworowej. Tegoroczną edycję targów odwiedziła rekordowa liczba 108 000 odwiedzających, którzy mogli zapoznać się z ofertą prezentowaną przez 1320 wystawców z 39 krajów.

 

20140505aluplast alupalst frontale 2014

 

Niezwykle okazale na tym tle zaprezentowała się firma aluplast, która na atrakcyjnym stoisku o powierzchni blisko 800 m2 zaprezentowała kolejne innowacyjne rozwiązania łączące technikę okienną, optymalizację procesów produkcyjnych i wyrafinowany design.

 

 

20140505aluplast drzwi przesuwne HST 85 mm premium


Nowe drzwi unoszono-przesuwne HST 85 mm
Jedną z największych atrakcji targowych, chociażby ze względu na swoje wymiary 5,80 x 2,30 m, były drzwi unoszono-przesuwne. Doskonałe wyniki świadectw badań, uproszczona konstrukcja, a w szczególności ich modułowy charakter sprawiają, że drzwi unoszono-przesuwne HST 85 mm zajmują wyjątkową to wyjątkowe rozwiązanie na rynku. Dzięki swobodzie wyboru różnych kombinacji profili w części nadproża drzwi i w części progowej mamy możliwość wyboru między trzema opcjami: Basic, Standard i Premium, które skierowane są do różnych grup odbiorców o zróżnicowanych wymaganiach odnośnie izolacyjności, pozwalając w wersji Premium spełnić najwyższe wymagania stawiane dla domów pasywnych.


Bardzo ważnym kryterium przy projektowaniu nowego systemu drzwi HST 85 mm było zapewnienie możliwie wysokiej efektywności i wydajności przy ich wykonywaniu przez producentów okien. Nowe drzwi HST 85 mm można wykonać w krótszym. Zadowalający odzew klientów stanowi potwierdzenie, że cel jakim było podwyższenie wydajności przy produkcji, był słusznym założeniem. 

 

 

Ekskluzywne rozwiązania w zakresie design’u

 

Drzwi wejściowe 85 mm z wypełnieniem nakładkowym zakrywającym profil skrzydła

W drzwiach wejściowych obserwowany jest trend w kierunku wysokiej klasy elementów z tworzywa sztucznego. aluplast zaprezentował nowe systemowe rozwiązanie dla ekskluzywnych drzwi wejściowych z eleganckim i prostym design’em: dzięki specjalnemu profilowi do wypełnień nakładkowych zakrywających płaszczyznę skrzydła z głębokością zabudowy 85 mm, nowe drzwi wejściowe aluplast spełniają wysokie wymagania estetyczne stawiane przez architektów.

 

20140505aluplast CM7A1707-HQ-aluplast-frontale-2014-FINAL

 

Nowe rozwiązanie dla drzwi zewnętrznych zostało opracowane w porozumieniu ze wszystkimi wiodącymi producentami wypełnień. Rezultat: dzięki zredukowanej o 4 mm do 81 mm głębokości zabudowy nowego wariantu skrzydła, wszystkie popularne wypełnienia mogą być bez wymiany uszczelek stosowane przy systemowej głębokości zabudowy 85 mm. Nowe drzwi wejściowe o głębokości zabudowy 85 mm charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i są kompatybilne z serią systemów okiennych IDEAL 7000 i 8000. Targowy eksponat z ukrytymi zawiasami, zintegrowanymi zabezpieczeniami i elegancką powierzchnią ceramiczną wypełnienia i nową wzbudzał powszechne zainteresowanie odwiedzających.

 

Skrzydło przymykowe IDEAL 5000 powerdur o szerokości 102 mm

Na targach zaprezentowane zostało również nowe skrzydło przymykowe IDEAL 5000 powerdur dostępne teraz ze zmniejszoną widoczną szerokością 102 mm zamiast 120. Skrzydło przymykowe IDEAL 5000 powerdur w niezwykle wąskim wariancie powierzchni widocznej wynoszącym zaledwie 102 mm wpisuje się doskonale w trendy i oczekiwania architektów idące w kierunku minimalizowania powierzchni widocznych konstrukcji w celu lepszego doświetlenia pomieszczeń i atrakcyjnego wyglądu. Nowe skrzydło przymykowe IDEAL 5000 powerdur umożliwia również wyeliminowanie kilku kroków roboczych, jak przycinanie skrzydła i dodatkowo umieszczanie, przyklejanie i mocowanie śrubami oddzielnych listew przylgowych. Ponadto w standardowych wymiarach nie jest już potrzebne stalowe wzmocnienie.

 


Rozwiązanie koncepcyjne skrzydła głęboko zachodzącego za ramę

Wszystko wskazuje na to, że okna przyszłości, to okna o bardzo niskich parametrach przenikalności cieplnej, zbudowane na bazie lekkich, wąskich, pozbawionych wzmocnień stalowych profili, z wklejanymi pakietami szybowymi. Aluplast od lat konsekwentnie rozwija i posiada w ofercie szereg rozwiązań systemowych będących odpowiedzią na te oczekiwania. Skrzydła zachodzące głębiej za ramę i pozwalające na maksymalizowanie powierzchni przeszklonych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tragi fensterbau/frontale były okazją do zaprezentowania kolejnej propozycji w tym zakresie, jaką był nowy projekt skrzydła głęboko zachodzącego za ramę, które optycznie sprawia wrażenie konstrukcji stałoszklonej.

 

20140505aluplast drzwi zewnetrzne z panelem nakladkowym

 

Przedstawiony jako rozwiązanie koncepcyjne system idzie w kierunku wyraźnie ustrukturyzowanego, prostego wyglądu fasady, gdzie dąży się do graniczenia widoczności elementów konstrukcyjnych. W przedstawiony rozwiązaniu poza względami estetycznymi niezwykle ważnym założeniem jest zapewnienie efektywnego i wydajnego procesu produkcji okien w oparciu o te systemy. W związku z faktem, że aluplast już na wczesnym etapie rozwoju produktu skupia się na optymalizacji procesu u producentów okien, skrzydło zostało tak zaprojektowane, aby mogło być produkowane zgodnie z aktualnym procesem produkcji seryjnej. Uwzględniono także coraz większe zróżnicowanie grubości szyb i ich zastosowanie w istniejącym systemie listew przyszybowych. Stosowane mogą być również sprawdzone technologie aluplast: bonding inside (wklejanie szyb), powerdur inside (profile wzmacniane włóknem szklanym), foam inside (wypełnienie profili materiałem izolacyjnym).

 

Dalsza ekspansja technologii wklejania szyb

Technika wklejania ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym klockowaniem i targi fensterbau/frontale były już kolejną okazja by przedstawić argumenty, że jest technologią przyszłościową. Dzięki mocnemu połączeniu między skrzydłem a szybą obciążenia są przenoszone na dużą powierzchnię szyby, co w konsekwencji zwiększa stabilność całej konstrukcji i umożliwia rezygnację ze stalowych wzmocnień w profilach. Kolejna zaleta technologii wklejania szyb została w praktyczny sposób przedstawiona na stoisku.

 

20140505aluplast skrzydlo przymykowe 102mm

 

 

W uproszczonym teście odporności na skręcanie zwiedzający mieli możliwość zobaczyć jak zachowuje się skrzydło szklone tradycyjnie, a jak skrzydło bez stalowych wzmocnień z technologią bonding inside. Oba skrzydła zostały poddane naciskowi, a odkształcenie elementów goście mogli śledzić na żywo na ekranie. Rezultat: skrzydło z wklejaną szybą jest o ok. 20% stabilniejsze, niż skrzydło szklone tradycyjnie, są mniej podatne na wykrzywianie się i nie wymagają często żadnej regulacji przez montażystów. Rezygnacja ze stalowego wzmocnienia eliminuje mostek cieplny, przez co udaje się uzyskać nawet o 40% lepszą izolacyjność cieplną w przekroju profilu.

 

energeto® ̶ okno modyfikowane energetycznie

Na targach fensterbau/frontale nie mogło zabraknąć cieszącej się coraz większym zainteresowaniem całej gamy rozwiązań energeto®. Już dzisiaj spełniają one m.in. wymagania rozporządzenia o oszczędzaniu energii EnEV 2020, zatem są doskonałym rozwiązaniem na przyszłość. System energeto® to wielki krok naprzód w zakresie izolacyjności cieplnej profili, optymalizacji procesów produkcji oraz kwestii recyklingu. Dodatkowa zaleta: dzięki mniejszej czołowej szerokości profil, przez okna energeto® do wnętrza wpada więcej światła, niż przez tradycyjne okna. Rezygnacja ze stalowego wzmocnienia profili energeto® ma jeszcze jeden pozytywny efekt uboczny: dzięki specjalnemu procesowi, okna energeto® mogą w 100% być poddawane recyklingowi, co naturalnie jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

20140505aluplast energeto 8000 foam inside

 


Bardzo niska przenikalność cieplna jest bez wątpienia najważniejszą i podstawową właściwością systemów okiennych energeto® które bez wątpienia są najbardziej śmiałą koncepcją okienną ostatnich lat, opartą o trzy jednocześnie realizowane założenia:
- Całkowitą likwidację konieczności stosowania stalowych wzmocnień kształtowników z PVC i zastąpienie ich wkładkami termoplastycznymi z domieszką włókien szklanych
- Wykorzystanie szyb zespolonych i technologii "bonding inside" (wklajanie szyby we wrąb skrzydła) do osiągnięcia zakładanych parametrów statycznych i cieplnych konstrukcji okiennych.
- Możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników poprzez opcjonalne wypełnianie, po procesie zgrzewania konstrukcji, przestrzeni niektórych komór wewnętrznych pianą poliuretanową w technologii "foam inside".

 

20140505aluplast skrzydlo głeboko zachodzace za rame

 


Atrakcyjne nowości, zadowoleni goście na stoisku i dobry nastrój: tak można w skrócie podsumować obecność aluplast na targach fensterbau/frontale. Całkowicie nowe stoisko targowe z prezentowanymi na nim nowymi produktami było prawdziwym magnesem dla publiczności i przyciągnęło ogromną liczbę gości. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.