Pilkington Eclipse Advantage™ jest szkłem z powłoką pirolityczną, czyli powłoką, która nanoszona jest na szkło w procesie jego wytwarzania. Z tego też powodu jest trwała i wytrzymała, a co za tym idzie szkło może być hartowane i gięte bez znaczących zmian jego właściwości. Otwiera to ogromne możliwości różnorodnych projektów i zastosowań. Łatwa dostępność szkła jest dodatkową korzyścią.

    Pilkington Eclipse Advantage™ oferuje ochronę przed słońcem i nadmiernym oślepianiem bez znacznego pogorszenia przepuszczalności światła. W odpowiedzi na indywidualne wymagania i preferencje stylistyczne, paleta rozwiązań oferujących określone parametry przepuszczania światła i ochrony przed słońcem dostępna jest w ciekawej gamie kolorystycznej. Do dyspozycji jest szkło w kolorze: niebiesko-zielonym (Blue-Green), brązowym (Bronze), szarym (Grey), niebieskim (Arctic Blue), zielonym (EverGreen) oraz bezbarwnym (Clear). Połączenie ochrony przez słońcem i właściwości niskoemisyjnych w jednym produkcie pozwala na uczynienie pomieszczeń chłodnymi latem i ciepłymi zimą, przy znaczącej redukcji kosztów energii i poprawieniu komfortu w porównaniu do zwykłego szkła.

    Dzięki naturalnym kolorom szkła i ich subtelnej refleksyjności oraz stosunkowo wysokiej przepuszczalności światła i ochronie przed słońcem Pilkington Eclipse Advantage™ oferuje elastyczność projektową taką, jak żadne inne szkło przeciwsłoneczne. Wyjątkowo korzystna w projektowaniu jest łatwość uzyskania jednolicie wyglądającej fasady dzięki zastosowaniu pojedynczych lub zespolonych paneli międzyokiennych wykonanych przy użyciu szkła Pilkington Eclipse Advantage™ i odpowiednio kolorystycznie dobranego silikonu. Pirolityczna powłoka sprawia, że szkło jest łatwe w obróbce i może być laminowane, hartowane, wzmacniane termicznie, gięte i przetwarzane na szyby zespolone przy użyciu tradycyjnych technologii. Zakres standardowych grubości szkła tj. 4 mm, 6 mm i 8 mm, jest tu również atutem. Dla dodatkowej poprawy parametrów szkło Pilkington Eclipse Advantage™ może być zespalane ze szkłem niskoemisyjnym Pilkington Optitherm™ SN, czy innymi szybami funkcyjnymi firmy Pilkington.

Projekty
    Od czasu wprowadzenia tego produktu na rynek, szybko rośnie lista przykładów jego zastosowania. Jednym z pierwszych zastosowań szkła Pilkington Eclipse Advantage™ jest obiekt Silver Center w Jankach k/Warszawy, gdzie zastosowano szkło w kolorze niebieskim.
    Z kolei we Wrocławiu, jeden z budynków należących do Politechniki Wrocławskiej został wykonany ze szkła Pilkington Eclipse Advantage™ Blue-Green, czyli unikalnej niebiesko-zielonej odmiany tego produktu. Jest to przykład liczącej prawie 4000 m2 fasady semi-strukturalnej, gdzie oprócz szyb okiennych zastosowano również kolorystycznie dopasowane szkło na nieprzezierne pasy międzyokienne. W luksusowym apartamentowcu Mondrian House w Warszawie szkło Pilkington Eclipse Advantage™ Blue-Green zastosowane zostało do przeszklenia basenu pięknie wkomponowując się w kolory otoczenia, a w Galerii Kazimierz w Krakowie ten sam produkt zastosowany w ogromnym przeszkleniu świetlika dachowego, znakomicie chroni przed nadmiernym przegrzewaniem się centrum handlowego.
    Szkło Pilkington Eclipse Advantage™ EverGreen wykorzystano do przeszklenia biurowca firmy WARSFOLL w Warszawie.
    Bardzo ciekawym przykładem zastosowania szkła Pilkington Eclipse Advantage™ na wielką skalę jest Biurowiec Aysberg na Ukrainie.

    Rosnąca lista różnorodnych przykładów zastosowania szkła Pilkington Eclipse Advantage™ potwierdza niewątpliwe walory estetyczne i techniczne tego produktu.
    W związku z rozpoczęciem produkcji szkieł Pilkington Eclipse Advantage™ w Europie, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Pilkington Polska – Dariusz Woźniak ogłasza konkurs dla klientów indywidualnych.
    Na klienta, który w bieżącym roku finansowym 2007/2008 (tj. do końca marca 2008) zakupi najwięcej szkła Pilkington Eclipse Advantage™ czeka Voucher biura podróży o wartości 4000 PLN.

Jolanta Lessig
Pilkington 
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.