Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Nowe szkła dekoracyjne i selektywne
Data dodania: 02.09.11

Nowe szkła dekoracyjne i selektywne W dniu 5 października 2006 firma GLAVERBEL zorganizowała dla swoich odbiorców szkolenie na temat: Nowe szkła dekoracyjne i selektywne, na którym omawiano szkła budowlane koncernu GLAVERBEL – produkty do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Głównym elementem spotkania były referaty wygłoszone przez przedstawicieli firmy GLAVERBEL. Oto ich tematyka:

  • Szkła w nowoczesnym wnętrzu: lakierowane i matowe, Alina Bukowska. W referacie omówiono LAKOBEL – szkło nieprzezierne z efektownym lakierem, stosowane głównie do okładania ścian we wnętrzach. Przedstawiono również szkło przezierne MATELUX, uzyskane przez trawienie kwasem szkła bezbarwnego lub kolorowego. Szkło to ma szeroki wachlarz zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków, może być hartowane i gięte oraz wykorzystywane do laminowania i montowania w szybach zespolonych. Kolejnym omawianym szkłem dekoracyjnym był MATELAC – szkło nieprzezierne satynowane (matowe), uzyskane w wyniku lakierowania. Głównym kierunkiem zastosowanie tego szkła jest przemysł meblarski.
  • Ewolucja w szkłach powłokowych: niskoemisyjne, miękkopowłokowe i do hartowania oraz spandrele, Mariusz Samoraj.

Referent omówił 9 nowych powłok wprowadzonych przez firmę GLAVERBEL w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Przykładem jest szkło Planibel Low E: N+ pozwalające uzyskać U=1,1 W/m2K wg EN 673 (w szybie 4-16-4, z 90% argonu). Omówiono również własności techniczne i estetyczne nowych szkieł z serii Sunergy i Stopray oraz nowe powłoki do hartowania. Opisano również szkło Blackpearl (czarna perła) – ciemnoszare szkło z powłoką redukującą transmisję światła – stosowane na nieprzezierne spandrele na elewacjach szklanych


                       

Na koniec spotkania wyświetlono film pokazujący realizacje ciekawych obiektów architektonicznych w 2006 roku (oczywiście z wykorzystaniem szkła firmy GLAVERBEL).
Uczestnicy spotkania mogli szczegółowo obejrzeć próbki omawianych nowych szkieł w specjalnym samochodzie ekspozycyjnym. Wszyscy uważni słuchacze otrzymali Świadectwa Uczestnictwa w Szkoleniu.

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec