Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Ochrona przed słońcem i właściwości niskoemisyjne w atrakcyjnym kolorze
Data dodania: 14.09.11

Pilkington Eclipse Adwantage
Ochrona przed słońcem i właściwości niskoemisyjne w atrakcyjnym kolorze


Pilkington Eclipse Advantage jest szkłem z powłoką pirolityczną, nanoszoną na szkło w procesie jego wytwarzania.

Z tego też powodu jest trwała i wytrzymała, a co za tym idzie szkło może być hartowane i gięte bez znaczących zmian jego właściwości.

Otwiera to ogromne możliwości różnorodnych projektów i zastosowań. Łatwa dostępność szkła jest dodatkową korzyścią.


 Silver Center, Janki k/Warszawy


 
Politechnika Wrocławska


 
Politechnika Wrocławska


Politechnika Wrocławska

Pilkington Eclipse Advantage™ oferuje ochronę przed słońcem i nadmiernym oślepianiem bez znacznego pogorszenia przepuszczalności światła. Dla zaspokojenia indywidualnych wymagań i preferencji stylistycznych, proponowane są różne rozwiązania łączące określone parametry przepuszczania światła i ochrony przed słońcem z ciekawą paletą kolorystyczną.

Do dyspozycji jest szkło w kolorach: niebieskozielonym (Blue-green), brązowym (Bronze), szarym (Grey), niebieskim (Arctic Blue), zielonym (EverGreen) oraz bezbarwnym (Clear). Połączenie ochrony przez słońcem i właściwości niskoemisyjnych w jednym produkcie pozwala na uczynienie pomieszczeń chłodnymi latem i ciepłymi zimą, przy znaczącej redukcji kosztów energii i poprawieniu komfortu w porównaniu do zwykłego szkła.

Dzięki naturalnym kolorom szkła i ich subtelnej refleksyjności oraz stosunkowo wysokiej przepuszczalności światła i ochronie przed słońcem Pilkington Eclipse Advantage™ oferuje dużą elastyczność projektową. Wyjątkowo korzystna w projektowaniu jest łatwość uzyskania jednolicie wyglądającej fasady dzięki zastosowaniu pojedynczych lub zespolonych paneli międzyokiennych wykonanych przy użyciu szkła  Pilkington Eclipse Advantage™ i odpowiednio kolorystycznie dobranego silikonu.

Pirolityczna powłoka sprawia, że szkło jest łatwe w obróbce i może być laminowane, hartowane, wzmacniane termicznie, gięte i przetwarzane na szyby zespolone przy użyciu tradycyjnych technologii. Zakres standardowych grubości szkła tj. 4, 6 i 8 mm, jest tu również atutem. Dla dodatkowej poprawy parametrów szkło Pilkington Eclipse Advantage™ może być zespalane ze szkłem niskoemisyjnym Pilkington Optitherm™ SN, czy innymi szybami funkcyjnymi firmy Pilkington.

Od czasu wprowadzenia tego produktu na rynek, szybko rośnie lista przykładów jego zastosowania. Jednym z pierwszych zastosowań szkła Pilkington Eclipse Advantage™ jest obiekt Silver Center w Jankach k/Warszawy, gdzie zastosowano szkło w kolorze niebieskim. Z kolei we Wrocławiu, jeden z budynków należących do Politechniki Wrocławskiej został wykonany ze szkła Pilkington Eclipse Advantage™ Blue-Green, czyli unikalnej niebiesko-zielonej odmiany tego produktu.

Jest to przykład liczącej prawie 4000 m2 fasady semi-strukturalnej, gdzie oprócz szyb okiennych zastosowano również kolorystycznie dopasowane szkło na nieprzezierne pasy międzyokienne. W luksusowym apartamentowcu Mondrian House w Warszawie szkło Pilkington Eclipse Advantage™ Blue-Green zastosowane zostało do przeszklenia basenu, pięknie wkomponowując się w kolory otoczenia, a w Galerii Kazimierz w Krakowie ten sam produkt, zastosowany w ogromnym przeszkleniu świetlika dachowego, chroni przed nadmiernym przegrzewaniem się centrum handlowego.


Jolanta Lessig
Pilkington Polska
www.pilkington.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik