Od września 2001 kiedy MAVER opracował swój czołowy produkt – stół do automatycznego rozkroju szkła – został on zainstalowany już w ponad 500 miejscach na całym świecie.
     Jedną z technologicznych innowacji jest nowe rozwiązanie urządzenia (chronione międzynarodowym patentem) do usuwania powłoki na krawędziach ciętego szkła, a kolejną – system pozwalający na szybkie cięcie prosto- i krzywoliniowe.
     W ostatnich latach MAVER dużo zainwestował w urządzenie do usuwania powłoki z krawędzi szkła. Jest to unikalne urządzenie, zintegrowane z głowicą tnącą, które pozwala usunąć powłokę niskoemisyjną w 100%, z szybkością cięcia do 200 m/min, dzięki rotacji 25 000 obrotów/min. Drugą cechą, która odróżnia to urządzenie od konkurencyjnych jest brak potrzeby osłaniania narzędzia i nade wszystko nie potrzebuje żadnej okresowej wymiany.
     W przypadku cięcia szkła z powłoką low-e, dzięki opisanemu metalowemu narzędziu usuwającemu powłokę, kontrole jakości ciętego szkła nie są wymagane, ponieważ narzędzie, w porównaniu z tradycyjnymi systemami, może łatwo usunąć powłokę low-e z krawędzi nie niszcząc szkła. Ekstremalna lekkość tego narzędzia – poniżej 3 kg – pozwala mu przemieścić się do każdej formatki szkła znajdującej się na linii do rozkroju szkła. Pył, który powstaje w trakcie usuwania powłoki jest pochłaniany przez podciśnieniowy system wentylacyjny - dokładnie i bez hałasu.
     Jakość krawędzi szkła po usunięciu powłoki dzięki dużej szybkości rotacji narzędzia jest nadzwyczaj wysoka.
     System ślizgowy zmniejsza opory o 30%, dzięki łagodnemu ruchowi i rozwiązaniu przekazywania napędu, w którym zastosowano rolki. Z tym połączeniem, można osiągnąć szybkość cięcia do 250 m/min, tnąc z precyzję +/- 0.05mm z minimalnym poziomem hałasu.
     Najważniejsze cechy stołów MAVER to precyzja cięcia i równoległość krawędzi uzyskiwanych formatek szkła.
     Modele Mv i Mv R gwarantują precyzję cięcia do +/-0,1 (opcjonalnie 0,05) i różnicę między długością przekątnych, (dla formatek o powierzchni do 9 m2) do +/-0,1mm. Ta zaleta ma szczególne znaczenie dla firm, które poddają pocięte tafle obróbce krawędzi na podwójnych krawędziarkach lub liniach produkcyjnych, które wykorzystując wysoką precyzję cięcia i równoległość krawędzi, zapeniają dużą redukcję kosztów – dzięki zmniejszeniu zużycia tarcz szlifierskich i zmniejszeniu grubości szkła, które musi być usunięte w trakcie obróbki.
     Inną ich cechą jest możliwość cięcia na jednym stole szkła float jak i laminowanego. W szkle laminowanym folia PVB jest cięta „na zimno” za pomocą ostrza (bez systemu grzewczego jak w klasycznych stołach do cięcia szkła laminowanego). To powoduje, że maszyna w standardowej wersji nie waży więcej niż 6000 kg, a system pras hydraulicznych, które paracują z naciskiem 100 bar, odziela dwie części pociętego szkła.
     Cykl cięcia jest nadzwyczaj szybki i dla folii PVB grubości od 0.38 do 1.52 trwa zawsze poniżej 30 sekund, niezależnie od grubości szkła. Po fazie nacięcia szkła, całkowite rozdzielenie następuje przy lekko odchylonych rozcinanych częściach. To pozwala na dokładne wykonanie wszystkich linii cięcia. Wysoka jakości tego odcinającego systemu jest szczególnie ważna w przypadku cięcia szkła o dużej grubości, takich jak 10+10 lub 12+12 z folią PVB o grubości do 4.56mm.
     W zakresie cięcia szkła monolitycznego MAVER prezentował stół do rozkroju tafli dochodzących do 6000x330 (z automatycznym ładunkiem przez urządzenie ze ssawkami) dla szkła o grubości 19 mm (prawie tona szkła!!). Obecność operatora nie jest wymagana ponieważ faza ładunku, pozycjonowanie szyby, cięcie i magazynowanie resztek tafli jest zupełnie automatyczne. Ten typ stołu do rozkroju jest rekomendowany dla tych firm, które chcą w maksymalnym stopniu zautomatyzować proces cięcia szkła.
     MAVER dziękuje polskim klientom za odwiedzenie stoiska firmowego w czasie targów Glasstec 2008

MAVER GLASS MACHINERY
  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.