Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Przejrzyście i bezpiecznie
Data dodania: 28.01.09

Grupa Gretsch Unitas jest znanym na całym świecie producentem i dystrybutorem okuć budowlanych. Pomimo ugruntowanej pozycji na rynku G-U nie poprzestaje w rozwoju i zaskakuje swoich klientów nowymi, ciekawymi, a przede wszystkim funkcjonalnymi rozwiązaniami. W bogatej ofercie G-U Polska znajdują się także systemy całoszklane oraz okucia do drzwi szklanych.

     Program okuć do drzwi szklanych obejmuje m.in. okucia do drzwi wahadłowych, połączenia górne paneli szklanych, inne łączniki, samozamykacze górne oraz dolne, zamki (środkowe, narożnikowe, antypaniczne) i przeciwzamki, akcesoria do systemów szklanych ( stopery drzwiowe, trzpienie, blachy zamykające, płytki mocujące, tuleje podłogowe, zawiasy itp.)

    Program okuć G-U BKS dla systemów całoszklanych umożliwia różnorodne, optycznie i funkcjonalnie odpowiednie możliwości projektowania dla nowoczesnej architektury. Okucia można stosować w drzwiach 1- i 2-skrzydłowych, panelach stałych i naświetlach. Kompletny program okuć do drzwi szklanych obejmuje okucia przeznaczone dla drzwi o grubości szkła 10 mm i 12 mm, wadze panelu do 100 kg i szerokości do 1100 mm. Dla zapewnienia najwyższej jakości wykonania okucia podlegają stałej kontroli. W zakresie standardowych wariantów można zrealizować 24 rodzaje schematów ścian całoszklanych. W celu ochrony przed włamaniem wskazany jest montaż okuć od strony wewnętrznej.

Powłoka zewnętrzna wykonana jest z aluminium i jest dostępna w następujących kolorach:
● stal nierdzewna matowa,
● stal nierdzewna polerowana oraz
● mosiądz.

    Aby ułatwić montaż dostarczamy rysunki dotyczące przygotowania szkła, a w szczególności informujące o odległościach otworów montażowych. Obróbka szkła polegająca na wycięciu otworów oraz falek w szkle musi nastąpić przed jego hartowaniem. W sytuacji, gdy całość systemu wraz ze szkłem jest dostarczana przez nas odpowiadamy za właściwe przygotowanie panelu pod montaż.

Okucia są montowane w przygotowanych otworach poprzez skręcenie za pomocą klucza  imbusowego, który znajduje się w zestawie wraz ze wszystkimi elementami koniecznymi dla montażu.

Potrzebne uszczelki są wklejone w okucia i w zależności od grubości szkła wynoszą 1 mm lub 2 mm. Na zakończenie nakładane są osłonki, które zapewniają wysoką estetykę wykończenia.

W każdym pudełku znajduje się instrukcja montażu, a także rysunki wycięć, tak aby ułatwić Państwu weryfikację, czy szkło zostało odpowiednio przygotowane przez dostawcę.

W ofercie G-U znajdują się także zamki poziome, dla których wymagana jest tylko tuleja oraz zamki pionowe wraz z przeciwzamkami. Dla wygody i komfortu użytkowania istnieje możliwość zamontowania systemów klucza także w ściankach całoszklanych. Dzięki temu w obiektach wprowadzony jest jeden z elementów kontroli dostępu.  Kompletna dostawa oraz odpowiednie przygotowanie sprawia, że montaż okuć jest prosty i szybki.

    Dzięki ofercie G.U-BKS otrzymują Państwo wszystkie elementy okuć od jednego producenta, co zapewnia optymalną kompatybilność i gwarantuje najwyższą funkcjonalność. Kolejnym plusem korzystania z okuć G-U jest to, że wszystkie elementy są dopasowane wizualnie. Gwarantujemy też Państwu, że kolor poszczególnych elementów będzie identyczny.

G-U Polska Sp. z o.o.
www.gupolska.pl


więcej informacji: Świat Szkła 1/2009

inne artykuły o podobnej tematyce
patrz Serwisy Tematyczne

 

 

 

01 chik
01 chik