Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wadliwe łączenie szkła? Niemożliwe!
Data dodania: 03.05.10

Pomysł, że klejenie szkła może być jedną z najbardziej fascynujących, najpewniejszych i najtańszych technik uszlachetniania szkła, był przed 30 laty nie do wyobrażenia.  

 

Klejenie szkła jeszcze na początku lat 80. było bardzo czasochłonne i wiązało się z wielkim nakładem pracy i kosztów.

 

Niezwykły technologiczny skok jakościowy w tym segmencie związany jest ściśle z nazwą BOHLE.Przedsiębiorstwo z siedzibą w Haan w Północnej Nadrenii-Westfalii jest pionierem w tej dziedzinie i uważane jest dziś za lidera technologicznego. Od ponad 20 lat BOHLE zajmuje się klejeniem szkła.W tym czasie przedsiębiorstwo to nie tylko stworzyło największy na świecie asortyment akcesoriów w tej dziedzinie, ale również zgromadziło znaczące know-how. Z tego źródła wiedzy korzystają dzisiaj klienci na całym świecie.

 

 BOHLE

  Akcesoria używane podczas klejenia szkła

 

Wyczerpująca oferta

Asortyment firmy BOHLE związany z klejeniem szkła dotyczy całego zagadnienia, od obróbki wstępnej, poprzez unieruchamianie i właściwy proces klejenia, aż po utwardzanie.BOHLE oferuje obszerny zestaw odpowiednich klejów: kryształowo przezroczysty czy przezroczysty, o niskim, średnim lub wysokim stopniu lepkości.Klejenie z utwardzaniem UV jest pierwszoplanowe, ale BOHLE ma w ofercie na przykład także kleje na bazie poliuretanu lub żywicy epoksydowej. Specjalnie do klejenia powierzchni szkła opracowano dwuskładnikowy klej silikonowy Verifix.

 

 

BOHLE

  Składniki klejów utwardzanych promieniowaniem UV

 

Obszerny pakiet usług

BOHLE oferuje nie tylko produkty, ale także know-how dotyczące ich zastosowania. Ponad dwadzieścia lat doświadczenia zaowocowało ugruntowaniem umiejętności w dziedzinie doradztwa technicznego i rozwiązywania problemów w klejeniu szkła.Technicy posiadający wiedzę specjalistyczną opiekują się klientem we wszystkich sprawach związanych z klejeniem szkła. Może to być zwykła, udzielona przez telefon odpowiedź na pytanie rzemieślnika o właściwy klej, ale też rozwiązywanie skomplikowanych zagadnień poprzez próbne klejenie i testy obciążeniowe.„Możemy pomóc w przybliżeniu w 100 procentach”, podkreśla Volker Brock, menedżer produktu w zakresie klejenia szkła. Ponadto na szkoleniach i seminariach eksperci firmy w BOHLE regularnie przekazują początkującym i profesjonalistom swoją wiedzę o klejeniu.

 

Do serwisu należy ponadto pomoc techniczna przy tworzeniu poszczególnych miejsc pracy lub kompletnych linii produkcyjnych. Poszczególne projekty zapewniają otoczenie klienta opieką od pojedynczego opracowania aż po produkcję seryjną. Oznacza to szkolenia przeprowadzane na życzenie na miejscu oraz indywidualną opiekę nad zakładem.„Zapewniamy klientowi maksymalne bezpieczeństwo opracowanych przez nas procesów, tak pod względem trwałości łączenia klejem, jak również pod względem jakości przebiegu produkcji”, podkreśla Brock.

 

BOHLE

Elementy wspomagające operację klejenia

 

Dominik Hinzen

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

patrz też:

- Nowości firmy BOHLE, Anita Ulbrich, Paweł Kopczyński, Świat Szkła 11/2008

- Pomimo kruchości doskonały surowiec , Marcin Soluch, Świat Szkła

- Nowości BOHLE na targach Budma, Świat Szkła - portal, 

- Klejenie szkła , Świat Szkła 10/2007  

- Technika klejenia szkła przy użyciu klejów utwardzanych UV , Świat Szkla 10/2005  

 

więcej informacji: Świat Szkła 4/2010

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik