Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 12 okladka

Świat Szkła 12/2020

User Menu

flow 160X600b

 

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

webinarium lamilux 1

Przyssawka kątowa Verifix® Pro
Data dodania: 05.01.13

 

Produkcja seryjna i klejenie indywidualne

Zarówno w produkcji seryjnej, jak i indywidualnych połączeniach klejonych, przyssawka kątowa Verifix® Pro przekonuje precyzją, powtarzalnością i łatwym zastosowaniem.

 

Szczególnie przy połączeniach metodą klejenia UV, która znajduje zastosowanie w konstrukcji mebli szklanych lub gablot, kątowy uchwyt przyssawkowy Verifix® Pro zapewnia bezpieczeństwo przed wibracjami i poślizgiem – zarówno przy połączeniach kątowych, jak również o kształcie T.

 

Poprzez zastosowanie kilku uchwytów kątowych również większe panele szklane mogą być precyzyjnie pozycjonowane i klejone, a dodatkowa pomoc trzymająca szkło w właściwej pozycji staje się zbędna.

 

 

49-fot1

Precyzyjne pozycjonowanie poprzez równoczesne zastosowanie kilku przyssawek.

 


Dokładne nastawianie w zakresie dziesiątych milimetra
Kątowy uchwyt Verifix® Pro składa się z dwóch, pod kątem prostym względem siebie zamontowanych przyssawek o średnicy 90 mm. Precyzyjne śrubki nastawcze umożliwiają regulację w zakresie dziesiątych części milimetra. Umożliwia to bezstopniową regulację potrzebnej spoiny do odpowiedniej grubości warstwy kleju, co zmniejsza poziom błędów do zera i tym samym spełnia wysokie wymagania jakościowe wykonawców.

 

Wyjątkowo stabilna konstrukcja nowego uchwytu ustalającego zapewnia wysoką trwałość i niezawodność – zwłaszcza w obliczeniu efektywności kosztów przy krótkich interwałach w produkcji mebli szklanych i przetwarzającym przemyśle szklarskim. Są to ważne czynniki.

 

49-fot2

Dokładne nastawienie dzięki precyzyjnym śrubkom nastawczym.

 


„Zapisywalna” pozycja
Stosowanie kątowego uchwytu przyssawkowego Verifix® Pro jest proste. Szczególny w tym rozwiązaniu jest ogranicznik nożycowy. Dzięki niemu w produkcji seryjnej, przy powtarzających się grubościach szkła, można niejako „zapisać” ustawienie przyssawki dla szyby poziomej.

 

 

49-fot4

 

Następnie, jeśli szyby zostały zamocowane  przyssawką Verifix® Pro w odpowiedniej pozycji do klejenia, można szybę pionową podnieść i przy pomocy szczelinomierza precyzyjnie ustawić odpowiednią szparę do wypełnienia klejem.

 

Dzięki temu ilość nakładanego kleju zostaje bardzo dokładnie określona. Poprzez położenie uchwytu możemy  dodatkowo unieść szybę pionową do góry, co znacznie ułatwia nakładanie średnio- i wysokowiskozowych klejów. Następnie szyba zostaje powoli opuszczona na zapisaną pozycję. Teraz może się rozpocząć wstępne utwardzenie kleju.


Dopiero przy utwardzeniu końcowym, przyssawka  zostaje usunięta poprzez odchylenie dźwigienki przechylnej.

 

 

49-fot3

Ogranicznik nożycowy do precyzyjnej produkcji seryjnej

 

 

 


Anna Piotrowska
BOHLE AG

Szczegółowe informacje techniczne o przyssawce kątowej Verifix® Pro z ogranicznikiem nożycowym do precyzyjnego i szybkiego wykonywania połączeń skośnych,
można uzyskać pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 12/2012

 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik