Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Fabryka Pilkington Automotive nagrodzona za bezpieczeństwo pracy
Data dodania: 20.02.14

Fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Wyróżnienie przyznano za zastosowane w praktyce rozwiązania techniczne i organizacyjne, podnoszące poziom bezpieczeństwa pracowników. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 grudnia 2013 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie.

 

Nowy zakład Pilkington Automotive Poland otrzymał nagrodę III stopnia w kategorii rozwiązania techniczne i organizacyjne za projekt pt. „Bezpieczeństwo pracy w zakładzie produkcyjnym – bramki grawitacyjne, 100% separacji dróg dla pieszych od dróg dla wózków widłowych”. W ramach programu na terenie fabryki szyb samochodowych w Chmielowie zaplanowano i wykonano oznakowany system poruszania się dla pieszych. W całym zakładzie ścieżki dla pieszych zostały odizolowane od dróg transportowych za pomocą barierek.

 

20131166CIOP PIB

 

Dodatkowo, na każdym przejściu dla pieszych przecinającym się z wewnętrzną drogą transportową zainstalowano bramki bezpieczeństwa, które chronią pracowników przed nagłym wejściem w strefę poruszania się wózka widłowego. Fabryka Pilkington Automotive w Chmielowie to nowoczesny zakład produkcyjny, w którym powstają szyby samochodowe dla czołowych światowych marek, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen, Fiat, a także szyby do samochodów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Obecnie w zakładzie trwa drugi etap inwestycji, polegający na instalacji urządzeń i uruchamianiu kolejnych linii produkcyjnych oraz stanowisk montażowych.

 

Tegoroczna, 41. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy została zorganizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki i Naczelną Organizację Techniczną, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Edukacji Narodowej, czy innymi instytucjami i partnerami społecznymi, takimi jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy, czy Urząd Dozoru Technicznego.

 

Celem konkursu jest włączanie pracodawców i pracowników w przedsięwzięcia związane z poprawą warunków pracy oraz promocja nowoczesnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, umożliwiających poprawę stanu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy, poprzez upowszechnianie i wdrażanie kolejnych sprawdzonych w praktyce rozwiązań i dobrych praktyk. W tegorocznym konkursie przyznano łącznie 11 nagród i 10 wyróżnień w dwóch kategoriach: rozwiązania techniczne i organizacyjne (zastosowane w praktyce) oraz prace naukowo-badawcze (które mogą być wykorzystane w praktyce).

Na podstawie materiałów Pilkington Polska

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym  
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacj: Świat Szkła 01/2014

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik