Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Rozwiązania godne Vegas
Data dodania: 10.03.14

2014-02-03-1IWCE Vision – targi odbywające się raz w roku w Stanach Zjednoczonych gromadzą kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających, którzy chcą zobaczyć, jakie rozwiązania zdominują rynek osłon okiennych w najbliższych latach. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 4-6 lutego w Las Vegas.

Na targi IWCE Vision (International Window Coverings Expo Vision) przyjeżdżają producenci z całego świata. To jedyna impreza w Ameryce Północnej w całości poświęcona dziedzinie Cych: najnowszym technologiom, rozwiązaniom i dekoracjom, które wkrótce mają szansę na stałe zagościć w naszych wnętrzach.

 

IWCE Vision to świetna okazja, aby dowiedzieć się nie tylko tego, jaki kolor będzie modny w nadchodzących sezonach, ale także – jak aplikacje mobilne przyczyniają się do rozwoju rynku dekoracji okiennych, czy też zapoznać z najnowszymi normami prawnymi. Spektrum podejmowanych zagadnień było bardzo szerokie, o czym można przekonać się, odwiedzając stronę organizatora: https://wf-vision. com.

 

Choć IWCE to impreza w dużej mierze skierowana do klientów biznesowych, uczestniczą w niej również klienci ostateczni, a wśród nich: wielbiciele nowych technologii, projektanci wnętrz lub po prostu osoby lubiące wiedzieć, co jest aktualnie modne i „na czasie”.

 

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów w nadchodzących sezonach w naszych wnętrzach będzie królował róż. To odpowiedź na kilka lat stagnacji ekonomicznej i niepokojów wywołanych przez światowy kryzys bankowy. Róż ma odzwierciedlić wejście w nową, lepszą epokę. Trendem we wnętrzach będą także dodatki pozwalające na dużą swobodę w kompozycji, w myśl zasady mix and match – mieszaj i łącz.

 

Jeśli zatem ktoś do tej pory znał małą czarną tylko ze świata mody, na Vision 14 mógł przekonać się, że wymyślona przez Coco Chanel koncepcja wymieniania dodatków przy zachowaniu prostej bazy obowiązuje także w projektowaniu wnętrz.

 

Obok zaprezentowania trendów w dekoracji, bardzo ważną część Vision stanowi również przedstawienie najnowszych technologii. W tym zakresie i Polska miała czym się pochwalić. Na IWCE Vision, już po raz czwarty, został zaprezentowany mechanizm automatycznego zwijania rolet smartroll. To oparty na innowacyjnej technologii system umożliwiający zwijanie rolet jednym pociągnięciem, bez konieczności używania łańcuszka koralikowego.

 

Producent mechanizmu – firma Franc Gardiner – nie bez przyczyny upatruje w Stanach Zjednoczonych rynek zbytu dla swojej technologii. W tym kraju obowiązują inne niż w Europie regulacje ustawowe. W mieszkaniach nie powinno się montować zasłon okiennych, do obsługi których potrzebny jest wolno wiszący sznurek lub pętla większa niż 20 cm.

 

Opatentowany mechanizm, dzięki wyeliminowaniu luźno wiszących elementów, jest bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu, co sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy w domu przebywają dzieci. Wśród innych zaprezentowanych na targach rozwiązań znalazły się również między innymi rolety wykonane w całości z drewna, oparte na systemie solarnym czy też tkane ręcznie rolety z najróżniejszych zakątków świata.

Monika Usielska

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i>elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacj: Świat Szkła 02/2014

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik