Baner 2

Odmień swój gabinet
Data dodania: 19.03.14

2014-02-46-2Wielu z nas podczas urządzania swojego miejsca pracy zastanawia się, jak połączyć funkcjonalność z estetyką.

Ważne jest, aby ewentualne ozdoby były dostosowane do specyfiki wykonywanego zawodu i nie wymagały specjalnej pielęgnacji, co pozwoli zaoszczędzić nasz czas. Pozytywne doznania wizualne pomogą zbudować dobry nastrój nawet wśród zestresowanych pacjentów gabinetu stomatologicznego.

Tradycyjne elementy dekoracyjne, takie jak obrazy czy rzeźby są rozwiązaniami sprawdzonymi, jednak lekko oklepanymi i do tego trudnymi w utrzymaniu. Warto więc zastanowić się nad innymi opcjami, jakie oferuje rynek. Można pokusić się o nietypowe oświetlenie, kolory ścian lub zainwestować w bardzo modne panele szklane.

 

Te ostatnie z powodzeniem zastępują inne materiały do wykańczania wnętrz, a dodatkowo są bardzo efektowną ozdobą. Powstają w wyniku połączenia kilku warstw szkła, pomiędzy którymi znajduje się wybrana grafika, tkanina czy też fornir. Montowane są do ściany za pomocą silikonu.

Nie wymagają specjalnych środków pielęgnacyjnych czy konserwujących oraz są odporne na wilgoć, zarysowania i wysoką temperaturę.

Szklana powierzchnia pozwala na utrzymanie ich w czystości niewielkim nakładem pracy, a doskonała jakość wyrobu z hartowanego szkła jest gwarancją wieloletniego użytkowania. Dodatkowo certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Warszawie sprawia, że panele te będą sprawdzać się także w miejscach wykonywania zabiegów medycznych.

 

2014-02-46-1

 

Wielką zaletą paneli szklanych jest praktycznie nieskończona ilość motywów, które możemy wybrać, aby ozdobić wnętrze. To od nas zależy kolorystyka, wielkość i faktura ozdoby umieszczonej pod szkłem. Od subtelnych akcentów kwiatowych przez motywy zwierzęce aż po eleganckie bordery, czyli paski dekoracyjne. Możemy zastosować je na fragmencie ściany lub pokryć znaczną jej część, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Panele szklane są świetnym rozwiązaniem dla osób, które projektują nowy gabinet, jednak bardzo dobrze sprawdzą się także jako element mający odświeżyć wygląd gotowego już pomieszczenia. Będą pasować zarówno do futurystycznego metalu, jak i tradycyjnego drewna – wystarczy tylko odpowiednio dobrać grafikę. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak skomponować poszczególne elementy wystroju wnętrza, zawsze możemy wspomóc się wiedzą eksperta, jak np. w firmie COLOUR GLASS, który między innymi przygotuje wstępnie wybraną grafikę w różnych odcieniach kolorystycznych.

 

Luiza Kozieł

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacj: Świat Szkła 02/2014

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik