Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

POLFLAM – nowe inwestycje, nowe rynki, nowe produkty
Data dodania: 04.05.17

Od momentu, gdy firma POLFLAM zdecydowała się na ścisłą specjalizację w produkcji szkła ognioochronnego, mija właśnie 12 lat.

Początek był skromny: mała hala, podstawowe maszyny, ale plany jasno sprecyzowane: stworzyć nową jakość technologiczną. Pierwszy krok stanowiło opracowanie własnej receptury żelu ognioochronnego.

Następny etap – budowa własnego zaplecza badawczego i rozbudowa parku maszynowego. Oferta poszerzała się szybko o nowe produkty: kolejne klasy EI, szkło gięte, multifunkcyjne – w klasach P5-P7, szkło na stropy i schody...

Dziś szkło POLFLAM jest znane w całej Europie, a także poza kontynentem, testowane w najbardziej renomowanych instytutach badawczych i stosowane w najnowocześniejszych projektach architektonicznych. Co dalej? 

 

Założeniem spółki jest konsekwentne budowanie nowych rozwiązań, przełamujących ograniczenia technologiczne, z którymi borykają się architekci i inżynierowie. Naturalną konsekwencją są systematyczne inwestycje, konieczne do wprowadzania na rynek kolejnych produktów.

 

 

2017 4 40 1

 

 

Każde nowe rozwiązanie opuszczające fabrykę POLFLAM-u przechodzi surowy, wewnętrzny sprawdzian. Taka kontrola wymaga rozwoju zaplecza badawczego; właśnie ukończona została rozbudowa pieca do prowadzenia prób ogniowych szkła wielkoformatowego, które stało się już europejską wizytówką POLFLAM-u.

 

W październiku 2016 r. w instytucie badawczym ift w Rosenheim (Niemcy) przeprowadzono badanie szkła o wymiarach 5900x3100 mm. Przyczyniło się ono do decyzji o zakupie kolejnego pieca do hartowania – tym razem o wymiarach jumbo: 6000x3200 mm.

 

 

2017 4 40 2

 

 

Rynek pokazuje, że ta filozofia produkcji przekłada się na znaczną przewagę nad konkurencją. W ostatnich latach sprzedaż szkła POLFLAM® rosła w tempie 30-40% rocznie. Niebawem nastąpi oddanie do użytku kolejnej dużej hali produkcyjnej, zapewniającej moce produkcyjne z niezbędną rezerwą.

 

Jesteśmy w pełni gotowi do realizacji dużego wolumenu zamówień – deklaruje Dawid Kapsa, dyrektor generalny spółki POLFLAM. – Takich spodziewamy się na rynku krajowym, a wkrótce za granicą.

Wprowadzamy nowe produkty, które z pewnością będą dużą niespodzianką dla naszych klientów i partnerów. Tym większą, że dzięki nowoczesnej technologii produkcji będziemy mogli zaoferować je w naprawdę atrakcyjnej cenie.

 

POLFLAM bez wątpienia wygrywa na rynku szybkością reakcji i odwagą w podejmowaniu nowych wyzwań – podsumowuje dyrektor zarządzający Mariusz Minior. – Siła firmy to połączenie nowoczesnej technologii z energią i determinacją zespołu.

 

Tak właśnie rodzą się nowe pomysły, które błyskawicznie przechodzą ze sfery koncepcji do realizacji i wprowadzenia na rynek.

 

www.polflam.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2017

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik