Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Myjki Triulzi – łatwa konserwacja, energooszczędność i stal inox
Data dodania: 05.05.17

Marka Triulzi jest obecna na rynkach zagranicznych od ponad 60 lat i stała się synonimem myjek najwyższej jakości. To jedna z legendarnych marek włoskich, które zapisały się na kartach historii maszyn do obróbki szkła.

Firma Triulzi, której zakład produkcyjny znajduje się w mieście Limbiate (na północ od Mediolanu), produkuje szeroką gamę maszyn do mycia szkła, zarówno pionowych jak i poziomych, lub całych linii pionowych, na przykład w połączeniu z krawędziarkami, szlifierkami i wykrajarkami wiodących producentów. 

 

 

2017 4 52 1

 

 

Jedną z najważniejszych cech charakterystycznych, która odróżnia myjki Triulzi, to bogate zastosowanie stali inox, szczególnie w korpusie maszyny, w strefie mycia i suszenia, tak jak w misach gromadzenia wody.

 

Szczególną uwagę poświęcono w projektowaniu na jak najłatwiejsze wykonywanie czynności konserwacyjnych. Na przykład misy są zamontowane na specjalnych kołach tak, by dostęp do nich w celu ich czyszczenia był łatwy, szczotki natomiast są łatwo wymienialne (segmentowe), a silniki znajdują się na zewnątrz, by w szybki sposób można było dokonać ich inspekcji.

 

Triulzi dysponuje modelami maszyn dostosowanych do różnych typów produkcji, począwszy od wyrobów szklanych w małych seriach i limitach budżetowych, po produkcje dużej wielkości, wymagające zintegrowanych rozwiązań automatycznych, do obróbki trudnych materiałów, takich jak szkło niskiej emisyjności.

 

W niektórych swoich modelach firma Triulzi sięgnęła także po rozwiązania energooszczędne. Biorąc pod uwagę, iż koszty energii elektrycznej charakteryzują się stałym wzrostem, ważne jest, aby na początku podjąć kroki, które pozwolą na oszczędności finansowe przez cały okres użytkowania maszyny, dzięki zastosowaniu m.in.: czujników przewodności wody, czujniki obecności płyt szkła (pozwalające na zatrzymanie niektórych komponentów w przypadku braku płyty szkła w maszynie), misa ciepłej wody izolowana termicznie (pozwalająca na oszczędność energii poprzez utrzymywanie ciepła).

 

Szeroki wybór elementów opcjonalnych uzupełnia gamę produktów Triulzi, wśród których szczególnie pożądany jest system pobierania wysokiego ciśnienia, usuwający pierwszą partię resztek, nim te wejdą w strefę myjki. Pozwala to na zachowanie przez dłuższy czas jakości wody w myjce. W wersjach bardziej zaawansowanych znajduje się tablica sterownicza z łatwym w obsłudze interfejsem, dostarczającym takich informacji, jak:

 

  • kontrola posuwu płyt szkła na wejściu i wyjściu,
  • automatyczny pomiar grubości za pomocą czujnika ultradźwiękowego,
  • pomiar obecności szkła low-e i przystosowanie pomiarów maszyny,
  • pomiar jakości wody w myjce i alarm w przypadku obniżenia tej jakości,
  • automatyczna kontrola wpływu wody i temperatury wody.

 

 

2017 4 52 2

 

 

Zakup myjki Triulzi, chociaż może wydawać się kosztowny w porównaniu z konkurencją, zawsze okazuje się być najlepszą inwestycją, jako godne polecenia i efektywne narzędzie pracy, a jej walor techniczny jest potwierdzony poprzez duże zainteresowanie także maszynami używanymi, zregenerowanymi przez producenta.

 

 

 

Dystrybucja w Polsce:
MCS TECHNO SP z O.O.
ul. Bursztynowa 5
31-213 Krakow
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2017

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik