Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Automatyczne, przeszklone drzwi przesuwne o wyjątkowo prostym montażu
Data dodania: 06.07.17

Z uwagi na złożoną technikę montażu i koszty automatyczne drzwi przesuwne montowano dotąd prawie wyłącznie w domach towarowych lub dużych hotelach, przy czym podczas ich montażu zawsze niezbędna była pomoc specjalisty elektryka.

 

Dzięki modułowi sterowania Portavant 80 automatic firmy Bohle automatyczne drzwi przesuwne można obecnie również z łatwością montować w prywatnych domach mieszkalnych i różnego rodzaju pomieszczeniach użytkowych, a także tam, gdzie są pomieszczenia „bezbarierowe”. 

 

 

2017 6 32 1

 

 

Łatwość i prostota obsługi

 

W module Portavant 80 automatic zastosowano zespoły napędowe o niskim poborze energii i inteligentne układy sterowania, dzięki czemu można było zrezygnować ze złożonych układów kontroli „dojazdu” krawędzi drzwi do framugi w trakcie ich zamykania, co z kolei przełożyło się na atrakcyjną cenę, która umożliwiła produktowi zdobycie szerokiego grona nabywców.

 

Czy to w prywatnym domu mieszkalnym, czy to w biurze, w kancelarii prawnej bądź w gabinecie lekarskim, albo też w hotelu lub w zakładzie gastronomicznym – zastosowany w urządzeniu silnik napędowy oraz zaprogramowana w module sterowania Portavant 80 automatic funkcja auto-move zapewnią automatyczne otwarcie i zamknięcie drzwi.

 

System sterowania można aktywizować w różnej formie i na różny sposób: dotknięcie uchwytu skrzydła drzwi i lekkie popchnięcie go w danym kierunku spowoduje, że system natychmiast rozpozna kierunek ruchu i zacznie automatycznie przemieszczać skrzydło drzwi w żądanym kierunku. Inna możliwość sterowania to zastosowanie odbiornika wykorzystującego fale radiowe.

 

Odbiornikiem takim można sterować np. przy użyciu jednego przycisku, który można wygodnie i bez potrzeby dokonywania jakichkolwiek modyfikacji zamontować na wymaganej, wygodnej, „bezbarierowej” wysokości 85 cm. Sterowanie drzwiami z dowolnego punktu pomieszczenia, w którym się one znajdują, jest możliwe przy pomocy wykorzystującego fale radiowe pilota zdalnego sterowania. Przy jego użyciu można obsługiwać kilkoro automatycznie sterowanych drzwi.

 

By automatycznie sterowane drzwi mogły się poruszać samodzielnie, muszą być wyposażone w czujnik ruchu. Czujnik ruchu Portavant wykrywa kierunek ruchu i wytłumia sygnał ruchu w kierunku poprzecznym. Rozwiązanie takie zapewnia otwarcie drzwi tylko wtedy, gdy ktoś zmierza w ich kierunku i się do nich zbliża, nie zaś wtedy, gdy się od nich oddala, względnie przechodzi obok nich.

 

Dla zapewnienia wysokiego stopnia bezpieczeństwa działania drzwi konieczne jest również uwzględnienie ich natychmiastowej reakcji, jeśli podczas otwierania lub zamykania napotkają jakąś przeszkodę. W razie przerwy w dostawie energii elektrycznej drzwi można zawsze obsługiwać ręcznie – przy czym opory ruchu przy ich przesuwaniu są bardzo niskie.

 

 

(...)

 

Montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy

 

Montaż automatycznych drzwi systemu Portavant 80 automatic jest prosty, a dzięki zastosowaniu systemu „włącz i używaj” nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Przyłączenie drzwi do elektrycznej sieci zasilającej to jedynie trzy czynności skutkujące umieszczeniem wtyczki w odpowiednim gnieździe. Konfiguracja modułu sterowania jest także bardzo prosta i ogranicza się do wykonania kilku czynności przy wykorzystaniu ekranu wyświetlacza.

 

Nie zachodzi również potrzeba obróbki dopasowującej szklane skrzydła drzwi systemu Portavant 80 automatic – zastosowano w nich bowiem bardzo proste elementy mocujące i uchwyty oraz zespół ruchu drzwi. Układ zawieszenia został pomyślany w taki sposób, że skrzydła drzwi są dobrze, pewnie i bezpiecznie utrzymywane przez odpowiedni mechanizm mocujący.

 

 

2017 6 33 1

 

 

2017 6 33 2

 

 

2017 6 33 3

 

 

Można w ten sposób z łatwością montować drzwi o zróżnicowanych szerokościach: mogą to być drzwi zarówno jedno- jak i dwuskrzydłowe, wyposażone, bądź nie wyposażone, w nieruchomą część stałą. Moduł sterowania wraz z prowadnicą można przy tym montować zarówno na ścianie, jak i pod sufitem.

 

 

2017 6 33 4

 

 

 

 

www.bohle.de

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 06/2017 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik