Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

45. Konferencja Okna i Fasady 2017 w Rosenheim
Data dodania: 18.08.17

Dynamiczne portale internetowe, digitalizacja, przemysł 4.0, ruchy migracyjne, demografia – wszystko to szybko wpływa na decyzje o zakupach surowców, a więc też na gotowe produkty. Ci, którzy nie rozpoznają trendów we właściwym czasie i nie opracują odpowiednich rozwiązań, nie przetrwają na rynku. Z tego powodu najważniejsze trendy technologiczne i ich wpływ na rozwój społeczny zostaną przeanalizowane na tegorocznej edycji Konferencji Okna i Fasady w Rosenheim w dniach od 11 do 13 października 2017 r. Ponadto zostaną omówione nowe przepisy Model Building Code (MBO) i Model Administrative Regulation Technical Building Rules (MVV TB) oraz zmiany w normie ISO 10077 (dot. wartości U), a także te dotyczące okuć i napędów do okien. Informacja o nich powinna być informacją z pierwszej ręki. 

 

Przemysł okienno-fasadowy coraz częściej odczuwa wpływ Internetu i „fali cyfryzacji”. Portale internetowe, automatyzacja komponentów budynków, inteligentny dom i nowe aplikacje są wyraźnym sygnałem, że technologia i zachowanie klientów podlegają zasadniczej zmianie. Dotyczy to również produktów, które szybko się zmieniają. Okna wchodzą w rolę fasady, drzwi dla pieszych stają się drzwiami przemysłowymi, zewnętrzne drzwi stają się drzwiami wewnętrznymi, a drzwi podnoszone stają się drzwiami wejściowymi. Aplikacje stają się wymienne i oferują wiele nowych możliwości. W celu zapewnienia, że te „fale” nie zamienią się w powodzie dla firm, na 45. Konferencji Okna i Fasady 2017 w Rosenheim zostaną przeanalizowane najważniejsze trendy podczas 29 wykładów i 4 warsztatów.

 

 

2017 7-8 8 1

Konferencja Okna i Fasady 2017 w Rosenheim zapewnia kompetentne informacje z pierwszej ręki na temat najważniejszych trendów w branży okiennej i fasadowej (fot. ift Rosenheim)

 

 

W swoim wykładzie Zarządzanie przyszłością – w obliczu wyzwań związanych z digitalizacją i zmianami społecznymi, z wiedzą i odwagą, dyrektor ift, prof. Ulrich Sieberath, przedstawi analizy i rozwiązania dla producentów okien i fasady.

 

Kolejny, kluczowy wykładowca, dr Jens-Uwe Meyer (Innolytics GmbH) wygłosi referat zatytułowany Uwaga – zakłócenia cyfrowe w branży okiennej, w którym będzie on chciał wykazać, jak cyfrowe technologie mogą być wykorzystane do zwiększenia innowacyjności bez ryzyka, że firma padnie ofiarą digitalizacji (np. ataku hakerskiego) i zniknie z rynku. Kolejną atrakcją jest szczegółowe omówienie fasady Elbphilharmonie przez Michaela Elstnera (AGC Interpane), Stefana Goeddertza (Herzog & de Meuron) i Karla Josefa Lindenmaiera (Gartner).

 

Poniższe tematy wykładów zawierają informacje o ostatnich innowacjach: 

 

  • Szkło ze sterowanymi ciekłymi kryształami – chemia aktywuje szkło, dr Johannes Canisius (Merck KGaA), 
  • Trendy w szkle sterowanym (switchable) – obecny stan technologii, badań i rozwoju, Lukas Niklaus (Instytut Fraunhofera, Instytut Badań nad Silikatem ISC), 
  • Okna z napędem – modernizowane okna ze zintegrowanymi mechanizmami, Vesna Pungercar (Uniwersytet Techniczny w Monachium), 
  • Handel internetowy a rynek okienny. Śmiertelne zagrożenie czy zmiana kierunku sprzedaży, dr Frederik Lehner (Interconnection Consulting).

 

 

2017 7-8 8 2

Widok na sesję plenarną z udziałem prawie 1000 uczestników na poprzedniej Konferencji Okna i Fasady 2016 w Rosenheim (fot. ift Rosenheim)

 

 

 

Praktyczne wykłady, mające bezpośredni wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej: 

 

  • Złącza-T a zapobieganie wadom w oknach z PCV – nowe wytyczne FEFT-06/2, Torsten Voigt (ift), 
  • Każda fasada jest inna! Konieczność sprawdzania indywidualnych projektów, możliwe rozwiązania, Rolf Schnitzler (ift), 
  • Nowe wytyczne dotyczące montażu fasad kurtynowych - sprawozdanie przewodniczącego Komitetu Technicznego VFF, Christian Anders (Anders Metallbau GmbH), 
  • Katalog komponentów fasad kurtynowych - projekt badawczy ift dotyczący izolacyjności akustycznej i bocznej propagacji dźwięku, Bernd Saß (ift), 
  • Certyfikat produktu zgodnego z zasadą zrównoważonego rozwoju (NHPP) – certyfikacja produktów dla DGNB, LEED i BREEAM, Florian Stich (ift),
  • Montaż elementów o zwiększonej odporności na włamanie w ścianach murowanych z grubą izolacją termiczną, Fabian Kutscher (ift).

 

W dniu 11 października 2017 r. będą zorganizowane warsztaty szkoleniowe dla producentów okien, którzy otrzymują praktyczne wskazówki dotyczące montażu okien i wizualnej oceny jakości szyb zespolonych, oparte na wiedzy i doświadczenia ekspertów z Instytutu IFT Rosenheim.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem www.fenstertage.de 

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2017
 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec