Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Nowe produkty FENZI GROUP w centrum uwagi na VITRUM 2017
Data dodania: 08.11.17

Innowacyjne technologie FENZI stosowane do chemikaliów do obróbki szkła płaskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem na targach przemysłu szklarskiego VITRUM 2017. Poczynając od najnowszej generacji powłok do druku cyfrowego na szkle,

 

FENZI oferuje szeroki wachlarz kompletnych rozwiązań dla firm z przemysłu szklarskiego na całym świecie, i po raz kolejny udowadnia, że ustanawia standardy dla całej branży.

 

Uczestnictwo w dwudziestej edycji targów VITRUM 2017, było dla FENZI ogromnym sukcesem, z dużą frekwencją gości z Włoch i z zagranicy, zainteresowanych licznymi, innowacyjnymi rozwiązaniami pokazanymi na stoisku. 

 

 

2017 10 3 1

 

 

2017 10 3 2

 

 

– Targi VITRUM okazały się być kluczowym wydarzeniem dla nas, zdolnym przyciągnąć gości z całej Europy i z całego świata. Te specjalistyczne targi pozwalają skupić się na najbardziej aktualnych obszarach zainteresowania i zapewniać doskonałe możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z branży – powiedział Alessandro Fenzi, Prezes Grupy FENZI.

 

Wszystkie firmy wchodzące w skład Grupy FENZI pokazały na targach swoje innowacyjne wyroby, zaczynając od Side Kinetix, najnowszej technologii druku cyfrowego wprowadzonej przez TECGLASS – hiszpańską firmę, która w zeszłym roku dołączyła do Grupy FENZI.

 

Side Kinetix to innowacja, która miała niepowtarzalny wpływ na rynek, wytyczając kierunek w rozwoju druku na szkle. Zapewnia klientom większą szybkość produkcji i większą wydajność procesu produkcyjnego. Linia maszyn Tempver Automotive do emaliowania szyb dla przemysłu motoryzacyjnego to przełomowe rozwiązanie, opracowane w zespole opracowującym technologie emaliowania szkła.

 

Innowacyjne rozwiązania powstają również w zespole opracowującym farby ochronne do powłok lustrzanych na szkle, który w 1941 roku zaczął prowadzić firmę do sukcesu. Niedawno osiągnął on kolejny, innowacyjny przełom: ukończenie serii Luxver wraz z linią produktów obejmujących cały proces srebrzenia szkła. Wzmacnia to pozycję firmy FENZI jako globalnego partnera dla wszystkich producentów luster.

 

Zespół wytwarzający wyroby do produkcji szyb zespolonych, największy w firmie FENZI pod względem wielkości i przychodów, stale pracuje nad opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie mas uszczelniających i ramek dystansowych do szyb zespolonych – produktów zdolnych do spełnienia najbardziej restrykcyjnych norm ustalonych dla najbardziej nowoczesnych systemów.

 

– Poprzez skoncentrowanie się na potrzebach przemysłu szklarskiego jesteśmy w stanie zaoferować produkty hightech, które w sposób ciągły spełniają zapotrzebowanie rynku na wysokiej jakości produkty – kontynuuje prezes Fenzi.

– Z przyjemnością zauważyliśmy, że nasi klienci byli mile zaskoczeni innowacyjnymi technologiami pokazanymi na targach.

 

 

2017 10 3 3

 

 

Side Kinetix: Druk cyfrowy na szkle ze zmianą kierunku drukowania

 

Firma TECGLASS sprawiła, że druk na dużych arkuszach szklanych jest wykonywany szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W modelu Vitro Jet F z Side Kinetix głowica może poruszać się poprzecznie do wózka.

 

To zmienia wszystko: nawet w przypadku dużych rozmiarów szkła niż zasięg wózka, możliwe jest konsekwentne drukowanie w kierunku dłuższego wymiaru szyby – czyli najprostszy i najszybszy sposób. Wyjątkowa technologia pozwala na jeszcze bardziej wszechstronne wykorzystanie maszyny, co znacznie zwiększa wydajność drukowania.

 

Zalety modelu Vitro Jet F:

 • wszystkie ruchy głowicy i wózka powoduje precyzyjny napęd magnetyczny: najwyższa precyzja bez mechanicznego zużycia; 
 • automatyczne pozycjonowanie szkła; 
 • bardzo łatwe i precyzyjne pozycjonowanie nieregularnych kształtów; 
 • dwie niezależne stacje taśm napędowych, zintegrowane ze stołem drukarskim zwiększają wydajność i skracają czas cyklu drukowania; 
 • unikalne urządzenie do szybkiego druku, do szyb zespolonych do szklenia strukturalnego, paneli słonecznych, szkła samochodowego i ekranów telewizyjnych; 
 • system recyrkulacji atramentu o wysokiej przepływności: nie ma resztek tuszu na głowicach, nie ma potrzeby czyszczenia; 
 • technologia SDT (Simultaneous Drying Technology) do automatycznego, jednoczesnego drukowania i suszenia; 
 • rozdzielczość druku: do 1440 dpi; 
 • technologia VDS: 7 poziomów rozmiaru kropli tuszu dla maksymalnej szybkości i dokładności w każdym zastosowaniu; 
 • Paleta farb do szkła – tysiące odcieni kolorystycznych jest gotowych do użycia. Można wybierać kolory z systemów RAL, Pantone, NCS i wielu innych kolorowych preparatów; 
 • Katalog szablonów do druku na szkle: rysunków, zdjęć i projektów graficznych jest zawsze dostępny na stronie internetowej.

 

 

 

 

Luxver do srebrzenia szkła

 

Innowacyjna linia produkcyjna Luxver była jedną z głównych atrakcji na targach VITRUM 2017. Doświadczenie w dziedzinie lakierów ochronnych na lustra (pierwsze produkty wprowadzono ponad 75 lat temu i wciąż ewoluują), przekonało fimę Fenzi do poszerzenia oferty dla firm produkujących lustra na całym świecie. Opracowano kompletny zestaw produktów chemicznych wykorzystywanych w procesie srebrzenia szkła, czyli produkcji luster z powłoką srebra.

 

Produkty wysokiej jakości są łatwe w stosowaniu, a także zaprojektowane tak, aby spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dostępne są we wszystkich wersjach technologicznych, w tym w technologii bez stosowania miedzi. Luxver jest już produktem wybieranym przez liczne wiodące firmy zajmujące się produkcją najlepszych luster na rynku.

 

 

Tempver Automotive

 

W samochodzie nasze potrzeby komfortu i stylowego wzornictwa ustępują wymaganiu numer jeden: najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa. Dlatego też przemysł motoryzacyjny potrzebuje nowoczesnych szyb samochodowych.

 

Emalie nakładane na szkło Tempver Automotive firmy FENZI spełniają najostrzejsze normy jakościowe i przechodzą wszystkie testy wymagane przez producentów samochodów w zakresie zarówno odporności chemicznej, jak i trwałości mechanicznej. Ich bardzo duża gęstość optyczna zapewnia całkowite krycie, co pozwala zoptymalizować wydajność nakładania emalii na szkło.

 

Emalie i farby są łatwe do nanoszenia, doskonale nadają się do nakładania metodą sitodruku i druku cyfrowego i oferują doskonałe parametry zarówno przy gięciu szyb samochodowych z wykorzystaniem prasy jak i gięcia grawitacyjnego.

 

 

www.fenzigroup.com

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2017 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec