Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Doskonałe rozwiązanie do hartowania i gięcia szkła rozmiaru Jumbo
Data dodania: 22.10.18

Nieustanna pogoń za perfekcją w artystycznych projektach architektonicznych powoduje konieczność dostosowania do tych wymagań wymiarów szkła giętego i hartowanego, którego prosty bok często osiąga długość od 3 do 18 m. Ponieważ długości tafli szklanych ciągle rosną, również normy dotyczące jakości muszą być coraz bardziej zaostrzane. W rezultacie takich wymagań rynku, popyt na linie do hartowania i gięcia szkła o wielkich rozmiarach jest bardzo duży. 

 

 

2018 10 66 1

 

 

LandGlass, producent pieców hartowniczych, jest zawsze w czołówce prac badawczo-rozwojowych nad różnorodnymi typami linii do hartowania. Już w roku 2001 LandGlass rozwinął linię pieców LD-C do gięcia szkła, głównie używanych do obróbki cieplnej przegród szklanych, kopuł dachowych i innych zewnętrznych, architektonicznych elementów dekoracyjnych. To właśnie ten rozwój wytyczył nową drogę dla producentów pieców.

 

Nasze produkty są eksportowane do ponad 50 krajów na całym świecie, gdzie spotykają się z doskonałym przyjęciem użytkowników. Po ponad dziesięciu latach akumulacji doświadczeń, modyfikacji i udoskonaleń technologicznych LandGlass wprowadza na rynek serię pieców do gięcia i hartowania LD-C+ ConeBend™. Piece, w których zastosowano wiele rozwiązań chronionych patentami, mogą giąć tafle o długości do 18 m. Co więcej, umożliwiają one perfekcyjne gięcie z płynną, automatyczną regulacją kształtu ułożenia rolek.

 

 

2018 10 66 2

 

 

Większa dywersyfikacja specyfikacji produktów

Szeroka gama rozmiarów tafli

 

Konwencjonalne piece hartownicze do gięcia z elastycznymi wałkami mogą giąć tafle szkła o długości boków poniżej 6 m. Kiedy długość prostego boku przekracza 5 m problemy z jakością stają się wysoce prawdopodobne. Piec LD-C+ ConeBend™ posiada szereg różnych nowości technologicznych aby poradzić sobie z tym problemem. Urządzenia tej rodziny umożliwiają produkcję najwyższej jakości szkła hartowanego giętego, stosowanego do wielkich przegród architektonicznych o wysokości od 0,8 do 18 m.

 

 

Produkcja szkła giętego

 

Producing cone shaped glass W piecu LD-C+ ConeBend™ zastosowano specjalny opatentowany system gięcia o nazwie ConeBend™. Technologia ConeBend™ umożliwia gięcie stopniowane. Specjalna konstrukcja napędów pozwala na płynną regulację kształtu poprzez zmianę promienia wzdłuż tafli. Powierzchnia szkła o różnych rozmiarach po wygięciu jest idealnie gładka.

 

 

2018 10 67 1

 

 

(...)

 

Optymalizacja jakości produktu finalnego

Technologia ConeBend gwarantuje najwyższą jakość produktów

 

Piec LD-C+ ConeBend™ wykorzystuje opatentowaną technologię ConeBend do regulacji sekcji gnącej. Dzięki niej można ustawiać różne promienie gięcia wzdłuż boku tafli. Po rozgrzaniu szkła do odpowiedniej temperatury przejeżdża ono do sekcji gięcia, gdzie jest formowane do uprzednio zaprogramowanego kształtu. Następnie cztery rogi sekcji gięcia są unoszone, tak aby uzyskać pożądany kształt o różnych promieniach. Następnie szkło jest hartowane i chłodzone. Tafle szkła są kształtowane znacznie wcześniej niż w przypadku konwencjonalnego procesu, dzięki czemu kształt jest bardziej gładki i całkowicie unikamy pęknięć od strony frontowej. Przekłada się to na najwyższą jakość produktu finalnego.

 

 

“Bezszwowe” połączenia chłodnic zapewniają równomierne ciśnienie

 

Sekcja gięcia zbudowana jest w ten sposób, że panele chłodnic umieszczono bardzo blisko siebie. Dzięki temu połączenia między nimi są niemalże „bezszwowe”, co umożliwia uzyskanie jednorodnego ciśnienia, redukcję „air marks”i doskonałą jakość optyczną.

 

 

Wydajność produkcji ulega znacznemu zwiększeniu

Inteligentna technologia gięcia zapewnia wyższą efektywność produkcji

 

W sekcji gięcia zastosowano sterowany układ serwomotorów, dzięki czemu wybrany kształt uzyskujemy wprowadzając pożądane promienie do komputera. Później sygnał jest odpowiednio konwertowany i przesyłany do serwomotorów, które ukształtowują wałki szybko i efektywnie.

 

 

2018 10 67 2

 

 

Innowacyjna technologia poprawia wydajność

 

W konwencjonalnych piecach dwukierunkowych do gięcia i hartowania szkła płaskiego dystans pomiędzy taflami jest istotnie zwiększony przy hartowaniu płaskim. Ma to na celu uniknięcie kolizji hartowanych formatek. Dlatego czasami możemy załadować tylko jedną taflę w szerokości pieca. Teraz innowacyjna technologia użyta w LD-C+ ConeBend pozwala na automatyczne przejście rolek do idealnej płaszczyzny a tym samym załadowanie więcej tafli z mniejszymi odstępami, bez ryzyka kolizji. Dzięki temu istotnie zwiększamy wydajność linii hartowniczej.

 

W ostatnich latach technologia ConeBend™ osiągnęła kolejne stopnie zaawansowania i uzyskała uznanie klientów na całym świecie, umożliwiając im realizację pięknych i unikalnych projektów przegród ze szkła w rozmiarze jumbo.

 

 

 

www.landglass.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018
 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik