Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Szkło PRIVA-LITE – innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnej architektury
Data dodania: 14.04.19

Zaawansowane technologicznie szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE to szkło, które doskonale dostosowuje się do oczekiwań klientów, zarówno w warunkach domowych, jak i w firmach, gdzie stawia się na najsolidniejsze i najtrwalsze rozwiązania.

 

Dopełnieniem wyjątkowego designu oraz komfortu użytkowania tego szkła są jego parametry techniczne, różnorodne konfiguracje, niezawodność oraz rynkowa unikalność.

 

PRIVA-LITE to aktywne szkło, które pod wpływem prądu elektrycznego zmienia swoją nieprzezierną postać na przezierną.

 

Bez względu na zmiany stanu transparentności szkło PRIVA-LITE charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła.

 

2019 04 51 6

 


PRIVA-LITE może być montowane jako wewnętrzna ścianka działowa, drzwi, witryny sklepowe, przeszklone podłogi, fasady budynków, a także może służyć jako ekran do tylnych projekcji (najlepiej w trybie OFF, gdzie tryb OFF oznacza stan nieprzezierny).

 

Użytkownik ma możliwość montażu PRIVA-LITE w profilach, lub połączenia krawędzi szkła za pomocą taśmy lub silikonu MULTISIL w celu osiągnięcia efektu jednolitej ściany. Pełne systemy, jak drzwi przesuwne i obrotowe są przygotowane do szybkiej i łatwej instalacji.

 

2019 04 51 5

 

 

Najlepsze dostępne parametry
Funkcję aktywnej kontroli prywatności szkło PRIVA-LITE pełni za sprawą swojej budowy. Pomiędzy taflami szkła znajduje się folia LC z ciekłymi kryształami, która jest wlaminowana pomiędzy dwoma warstwami folii EVA lub PVB.

 

Folia LC złożona jest z dwóch warstw PET pokrytych przezroczystą, metaliczną powłoką i zlaminowanych razem za pomocą bardzo cienkiej warstwy żelu z ciekłych kryształów.

 

Te, pod wpływem napięcia elektrycznego, układają się w tym samym kierunku, zmieniając strukturę szkła z nieprzeziernej na przezierną.

 

2019 04 51 3

 

2019 04 51 4

 

 

Dodatkowe zalety szkła PRIVA-LITE
Szkło PRIVA-LITE jest dostępne w różnych wariantach, również w wersji ze szkłem hartowanym, w kolorze, z nadrukiem, szkłem wygiętym. Może być zastosowane jako część składowa zespolenia wraz z gamą dostępnych produktów Saint-Gobain.

 

Zarówno szkło PRIVA-LITE CLASSIC, jak i PRIVA-LITE XL jest dostępne jako szkło gięte. Możliwe są wszystkie standardowe kształty, z wyjątkiem pełnych okręgów oraz z kątami mniejszymi niż 30°.

 

Szyby mogą posiadać sitodruk lub być piaskowane. W szybach PRIVA-LITE CLASSIC oraz XL można wiercić otwory oraz robić wycięcia.

 

W zależności od wymiaru panelu, elektrody mogą być umieszczone zarówno na dole, jak i na górze, po lewej lub po prawej stronie, zawsze z wyjściem przewodów pośrodku.

 

Zasilacze Plug and Play i kable są dostarczane z każdym panelem szkła PRIVA-LITE. Transformator może być instalowany w oddzielnych pomieszczeniach, do 20 m od szyby.

 

PRIVA-LITE może być łatwo kontrolowane standardowym przełącznikiem ściennym lub pilotem kontrolowanym zdalnie.

 

2019 04 51 1

 

2019 04 51 2

 

Więcej informacji:
www.privalite.com
www.saint-gobain-building-glass.pl
www.glassolutions.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2019
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec