Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

Nowe rozwiązania w dziedzinie hartowania szkła od NorthGlass
Data dodania: 02.08.19

Seria AG pieców do hartowania szkła z wymuszonym obiegiem konwekcyjnym została opracowana przez firmę NorthGlass w celu spełnienia rosnących potrzeb klienta na bardziej efektywne hartowanie szkła niskoemisyjnego, poprawę jakości produktów oraz zmniejszenie zużycia energii.

 

Piec serii AG posiada wszystkie zalety pieca czterokonwekcyjnego i przynosi głównie korzyści z wyższej wydajności, najwyższej jakości produktów oraz łatwiejszej kontroli przetwarzania.

 

Składa się z przenośników załadowczych, sekcji ogrzewania, systemu konwekcyjnego (górnego i dolnego), płaskiego odcinka hartowania i przenośnika odbiorczego. Do pakietu urządzenia należą kanały powietrzne oraz system sterowania urządzenia.

 

 2019 07 60 1

Najważniejsze udoskonalenia sekcji załadowczej
Metoda pomiaru długości szkła podwójnymi sensorami fotoelektrycznymi
Opatentowana technologia gwarantuje wysoką dokładność pomiaru długości szkła, co pozwala uniknąć niebezpiecznych kolizji szkła wewnątrz komory, która najczęściej jest spowodowana przez nieprawidłowości pomiaru.

 

Sekcja nagrzewania z systemem konwekcji

Na strukturę sekcji grzewczej składa się komora dwuwarstwowa pokryta materiałem termoizolacyjnym. Wewnątrz sekcji jest układ przenośników z wałkami ceramicznymi odpornymi na wysokie temperatury. Elementy grzewcze zainstalowane są w górnej i dolnej warstwie tej sekcji.

 

2019 07 60 2

 

Element grzewczy jest integralną częścią typu spiralnego, bardzo prostą w wymianie. Każda strefa grzewcza jest kontrolowana przez niezależne termopary i sterowana przez niezależne pętle PID, które sprawiają, że ogrzewanie przebiega bardzo stabilnie.

 

Z dobrze zaprojektowanym systemem ogrzewania i konwekcji, ten piec może zagwarantować wysokie parametry przetwarzania: prędkość nagrzewania ≥30 s/mm, ogólny odchył ≤0,8 mm/1000 mm, miejscowy odchył ≤0,1/300 mm, które w pełni zaspokoją wymagania jakości na przetwarzanie szkła niskoemisyjnego i innych typów szkła.

 

2019 07 60 3

 

Inteligentny moduł sterowania temperaturą

Inteligentny moduł kontroli temperatury, opracowany przez Northglass, jest połączeniem doświadczenia firmy w procesie hartowania z technologią kontroli temperatury dostarczoną przez partnera zagranicznego.

 

Kontrolowanie przepływu temperatur, obliczenia i wyjście może być wykonywane bezpośrednio przez ten moduł.

 

System ten przynosi oczywiste korzyści dla użytkowania pieca między innymi poprzez bardzo proste połączenia kablowe, lepszą wydajność antyzakłóceniową i szybkość reakcji (0,25 s) regulacji temperatury.

 

W kolejnych częściach tego cyklu przedstawimy Państwu w jaki sposób dokładnie rozwiązano w tej serii pieców system grzania i konwekcji.

 

Marcin Kuras
Q-Glasstech

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 7-8/2019
 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik