Baner 2

EnduroShield – profesjonalna powłoka ochronna do szkła
Data dodania: 04.02.20

Szkło jest materiałem porowatym, w wyniku czego łatwo adsorbuje brud i zanieczyszczenia, co powoduje jego stopniową korozję i matowienie. W wyniku tego jego powierzchnia wymaga częstszego czyszczenia, które z czasem staje się coraz trudniejsze.

 

2020 01 51 1

 

Stanowi to konkretny problem finalnych użytkowników powierzchni szklanych i jednocześnie wyzwanie dla branży szkła, z którym musi się zmierzyć.

 

2020 01 51 2

 

Problem matowienia i korozji szkła dotyczy nie tylko kabin prysznicowych ale również daszków szklanych, balustrad, rozwiązań ze szkła satynowanego oraz wszystkich zastosowań, gdzie szkło jest narażone na niekorzystne oddziaływanie środowiska.

 

2020 01 51 3

 

Czy istnieje skuteczny sposób rozwiązania problemu czyszczenia, matowienia i korozji szkła?
Wśród polskich firm profesjonalnie zajmujących się przetwórstwem i instalacją szkła panuje powszechna opinia, że powłoki ochronne dostępne obecnie na rynku są mało skuteczne, krótko działają i wymagają późniejszego stosowania środków rewitalizujących dla zapewnienia ich trwałości.

 

Ze względu na dotychczasowy brak dostępności na rynku skutecznego i profesjonalnego produktu, wiele firm szklarskich nie dostrzega w tym obszarze możliwości zwiększenia wartości dodanej oferowanych produktów i całkowicie rezygnuje z oferowania szkieł z naniesionymi przez siebie powłokami ochronnymi.

 

Nowym spojrzeniem na problem i rozwiązaniem jest produkowana przez firmę PCT Global powłoka EnduroShield Professional, dotychczas niedostępna na polskim rynku. Powłoka ta produkowana jest wg autorskiejtechnologii i raz naniesiona przez przetwórcę na nowe szkło chroni jego powierzchnię przez 10 lat.

 

 

Czym charakteryzuje się powłoka EnduroShield Professional?
Powłoka EnduroShield Professional jest oferowana firmom profesjonalnie zajmującym się przetwórstwem szkła. Jest przeznaczona do zastosowania na powierzchniach szklanych, wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Po naniesieniu powłoki, szkło uzyskuje funkcję tzw. „easy-clean“ czyli łatwą w czyszczeniu.

 

Oznacza to, że powierzchnia szklana jest chroniona przed wszelkimi zabrudzeniami, które nie przylegają trwale do szkła i są łatwo z niej zmywalne.

 

W efekcie przez długi czas szkło nie ulega matowieniu, wysodowieniu i skorodowaniu. Produkt stwarza nowe możliwości w zakresie zwiększenia wartości dodanej oferowanych szkieł przy jednoczesnym zapewnieniu finalnemu użytkownikowi oczekiwanych, realnych i długotrwałych korzyści.

 

2020 01 51 2

 

Co wyróżnia powłokę EnduroShield Professional?
- 10-letnia gwarancja działania. Powłoka posiada 10 letnią gwarancję działania potwierdzoną certyfikatem niezależnego niemieckiego instytutu TUV Rheinland, który zbadał jej trwałość pod względem zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

 

Certyfikat potwierdza odporność chemiczną i mechaniczną powłoki a także na promieniowanie UV i gwałtowne zmiany temperatury.
To zdecydowanie odróżnia powłokę od innych dostępnych produktów, które w szybkim czasie ulegają zużyciu i tracą swoje właściwości.

 

2020 01 51 4

 

- Potwierdzona skuteczność. Oprócz niemieckiego instytutu TUV, skuteczność i trwałość powłoki została również zbadana przez amerykański instytut budowlany Architectural Testing Inc., który przeprowadził testy porównawcze powłok dostępnych na rynku.

 

Testy wykazały, że zdolność do odpychania wody i substancji oleistych, przy jednoczesnym achowaniu trwałości w długim czasie są elementami, które zdecydowanie wyróżniają powłokę EnduroShield spośród innych.

 

- Trwale łączy się z powierzchnią szkła. W przeciwieństwie do słabych wiązań wodorowych, na których opiera się działanie większości produktów, powłoka EnduroShield Professional łączy się z powierzchnią szkła silnymi chemicznymi wiązaniami kowalencyjnymi. Po naniesieniu powłoki na szkło zachodzi proces sieciowania, modyfikujący właściwości jego powierzchni.

 

W efekcie tego powstaje trwałe wiązanie. Raz naniesioną powłokę na szkło można usunąć jedynie poprzez ścieranie, działanie silnymi kwasami i zasadami lub mechaniczne usunięcie górnej warstwy powierzchni szkła.

 

2020 01 51 5


- Nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów rewitalizujących. Powłoka EnduroShield Professional raz naniesiona na powierzchnię szkła staje się jej integralną częścią. Dlatego też nie wymaga późniejszego procesu regenerowania czy też odświeżania za pomocą specjalnych środków rewitalizujących. Nie wymaga również stosowania specjalnych preparatów przeznaczonych do jej pielęgnacji.

 

- Odpycha wodę oraz substancje tłuste. Oprócz funkcji hydrofobowej, czyli skłonności do odpychania cząsteczek wody, powłoka EnduroShield Professional zapewnia również funkcję oleofobową, czyli odpycha substancje oleiste.

 

Oleofobowość jest szczególnie istotna w przypadku kabin prysznicowych, gdzie związki z mydła łączą się z minerałami występującymi w wodzie tworząc tzw. stearynian i palmitynian wapnia – związki tłuste i nierozpuszczalne w wodzie, które przylegają do powierzchni szkła i powodują jego stopniowe matowienie i korozję. Powłoka EnduroShield Professional całkowicie zabezpiecza przed tymi zjawiskami.

 

- Zapewnia najwyższą ochronę szkła. Powłoka EnduroShield Professional wnika w pory szkła i chroni jego powierzchnię przed procesem niszczenia, zabezpiecza szkło przed negatywnym działaniem środowiska, np. soli z wody i powietrza w obszarach nadmorskich oraz chloru z wody basenowej.

 

Powłoka chroni także szkło podczas prac remontowo-budowlanych przed zabrudzeniami z zaprawy cementowej. Wszelkie zabrudzenia mogą być usunięte ze szkła bez śladów korozji czy zmatowienia, nawet po długim czasie. Powłoka pełni także funkcję anty-graffiti zabezpieczając szkło przed aktami wandalizmu.

 

2020 01 51 11


- Eliminuje efekt powstawania smug. Powłoka EnduroShield Professional porzez zmodyfikowaną zwilżalność powierzchni szkła powoduje sytuację, w której jego umycie jest możliwe bez pozostawania uciążliwych smug.

 

- Zapewnia pełną elastyczność w zakresie zastosowania.
Może być naniesiona na szkło bezbarwne, odżelazione, barwione w masie, hartowane, laminowane, satynowane, ornamentowe, emaliowane, z sitodrukiem.

 

- Ze zwykłego szkła tworzy produkt o dużej wartości dodanej.

 

 

Przykłady zastosowania powłoki Enduro- Shield Professional:
- Kabiny prysznicowe. Powłoka skraca czas i wysiłek niezbędny do umycia szkła o 90% oraz zabezpiecza szkło przed matowieniem i korozją. Sprawia, że szkło wygląda jak nowe przez długi czas.

2020 01 51 6


- Balustrady szklane. Powłoka eliminuje powstawanie smug charakterystycznych podczas mycia szkła, zabezpiecza szkło przed matowieniem i korozją.

2020 01 51 7


- Daszki szklane. Powłoka zabezpiecza szkło przed matowieniem i korozją.

2020 01 51 8


- Panele ścienne w kuchni. Ze względu na swoje właściwości oleofobowe powłoka pozwala w łatwy sposób usunąć wszelkie zanieczyszczenia powstałe na szkle wskutek gotowania.

 

- Fasady i okna. Powłoka zabezpiecza szkło przed negatywnym wpływem zabrudzeń z cementu występujących podczas prac remontowo-budowlanych, chroni także szkło przed zanieczyszczeniami z powietrza.

Powłoka ułatwia mycie szkła i eliminuje efekt powstawania smug, zmniejsza częstotliwość jak i czas jego czyszczenia.

2020 01 51 9

 

- Przeszklenia w okolicach nadmorskich. Powłoka zabezpiecza szkło przed negatywnym wpływem soli morskiej. Szkło nie ulega matowieniu i korozji oraz jest łatwe w umyciu.

 

- Przeszklenia w okolicy basenów. Powłoka chroni szkło przed negatywnym działaniem wody basenowej, szczególnie znajdującego się w niej chloru oraz ułatwia umycie przypadkowo zachlapanego szkła bez pozostawienia plam i śladów.

2020 01 51 10


- Rozwiązania ze szkła satynowanego. Powłoka zapewnia łatwość czyszczenia i mycia oraz usuwania wszelkich śladów, które są problematyczne w przypadku tego typu szkła.

 

- Szkło instalowane w miejscach publicznych. Powłoka zabezpiecza szkło przed aktami wandalizmu w postaci graffiti.

 

- Szkło na statkach/jachtach. Powłoka zabezpiecza przed negatywnym działaniem soli morskiej, poprawia widoczność, komfort i bezpieczeństwo prowadzenia.

 

- Szyby samochodowe: autobusy, tramwaje, pociągi. Powłoka zdecydowanie poprawia widoczność, bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdów.

2020 01 51 12


- Panele solarne/fotowoltaiczne. Powłoka utrzymuje szkło w czystości oraz zmniejsza częstotliwość jego czyszczenia. Ułatwia także proces mycia paneli przez co zmniejsza koszt ich bieżącej konserwacji.

 

2020 01 51 13

EnduroShield Poland
ul. Forteczna 5
32-086 Węgrzce
Tel.: +48 513 185 086
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.enduroshield.pl 

 

Polski oddział firmy PCT Global. Dystrybucja powłoki EnduroShield Professional w Polsce
2020 01 51 14aFirma PCT Global z siedzibą główną w Australii jest wiodącym na świecie producentem profesjonalnych powłok ochronnych przeznaczonych do zastosowania na powierzchniach szklanych.

PCT Global posiada 40-letnie doświadczenie w nanotechnologii i sieć dystrybutorów zlokalizowanych w ponad 50-ciu krajach.

Systematycznie uczestniczy w największych targach szklarskich na całym świecie, m.in. Glasstec (Niemcy), GlassBuild (USA).

2020 01 51 14bZe względu na dynamiczny rozwój branży szklarskiej w Polsce, firma zdecydowała się na otwarcie polskiego oddziału firmy, którego siedziba jest zlokalizowana pod Krakowem. EnduroShield Poland, jako oficjalny przedstawiciel PCT Global na rynku polskim i w Europie środkowo wschodniej, świadczy kompleksowe doradztwo techniczne dla firm z branży w zakresie ochrony szkła, zapewnia również pełny serwis w zakresie obsługi zamówień i realizacji dostaw z lokalnego magazynu produktów.
Celem firmy jest ochrona wszelkich powierzchni szklanych przed trwałym zabrudzeniem, matowieniem i korozją oraz zapewnienie ich łatwego i szybkiego czyszczenia oraz lśniącego wyglądu przez wiele lat.  Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 01/2020
   

 

 

 

 

01 chik
01 chik