Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

Fluke wprowadza na polski rynek kamerę termowizyjną TiS60+
Data dodania: 28.04.20

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę termowizyjną Fluke TiS60+, która jest przeznaczona dla zespołów utrzymania ruchu, a szczególnie techników dopiero rozpoczynających korzystanie z termografii.

 

2020 04 4 1

 

Kamera TiS60+ pozwala rejestrować w podczerwieni obrazy odzwierciedlające mniejsze różnice temperatur z większej odległości.

 

Kamera TiS60+ oferuje użytkownikom bardzo wysoką rozdzielczość 320x240. Dzięki zastosowaniu technologii IR-Fusion, opatentowanej przez Fluke Corporation, nowa kamera umożliwia automatyczne rejestrowanie obrazu w paśmie światła widzialnego jednocześnie z obrazem w podczerwieni.

 

— Kamera nakłada na siebie dwa obrazy, piksel po pikselu, tworząc pojedynczy obraz. Następnie można oglądać obraz w pełnym widoku w podczerwieni, w pełnym widoku w paśmie światła widzialnego lub w kilku pośrednich  stopniach nakładania się obrazów.

 

Dzięki temu istnieje możliwość dokładnego określenia położenia obiektu widocznego na obrazie w podczerwieni, nawet jeśli obraz w podczerwieni ma niski kontrast oraz zawiera bardzo mało szczegółów — wyjaśnia Krzysztof Stoma, Marketing Manager CEE, Fluke Europe B.V.

 

— Kamera TiS60+ pozwala zobaczyć rzeczy, które są niewidoczne dla oka i ujawnić problemy, których nie można wykryć za pomocą innych technologii.

 

2020 04 4 2

 

Kamera TiS60+ oferuje stałą ogniskową ułatwiającą rejestrację, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia techników, którzy dopiero zaczynają korzystać z termografii, albo gdy kamera jest używana przez zespół, którego członkowie mają różne poziomy doświadczenia w dziedzinie termografii.

 

Dużym wyzwaniem w termografii bywa też często zapewnienie możliwości szybkiego dodawania obrazów termowizyjnych wykonanych przez zespół do zleceń.

 

 

Kamera TiS60+ jest wyposażona w funkcję IR Photo Notes, która ułatwia to zadanie. Umożliwia ona operatorowi kamery proste dodawanie do termogramów zdjęć z informacjami zawierającymi nazwę urządzenia lub lokalizację pomieszczenia, dzięki czemu osoba tworząca zlecenie pracy może wysłać techników do właściwego miejsca w celu dokonania naprawy.

 

Oprócz opisanych powyżej kamera TiS60+ posiada jeszcze kilka wyrózniających ją cech:
- Pomiar temperatury w zakresie do 400°C odpowiednim do większości zastosowań
- Możliwość rejestrowania, przeglądania i zapisywania obrazów jedną ręką
- 3,5-calowy ekran LCD umożliwiający identyfikację problemów bez potrzeby wracania do biura
- Możliwość bezprzewodowego udostępniania dzięki zgodności z systemem Fluke Connect™

 

Więcej informacji na temat kamer TiS60+ znaleźć można na stronie: https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/kamera-termowizyjna/tis60plus

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 04/2020
   

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec